Chicagost - Minneapolisse

Kes kursis , palun soovitage vaatamisväärsusi teekonnal Chicagost Minneapolisse. Kuhu minna ja mida vaadata Minnesota osariigis ? Kas öömaja peaks kindlasti varem kinni panema või saab ka n.ö.käigu pealt majutust ? Kes seal ringi sõitnud - mida peaks veel teadma , kui sooviks muretult rendiautoga ringi sõita ? Tänud ette asjakohaste kommentaaride eest .

Ei ole ise sellist teekonda mööda maad veel läbinud, kuid Floridas ringi sõites (Miamist Key Westi ja tagasi) veendusin, et aja kokkuhoiu mõttes kohapeal, oleks mõistlik eeltöö siiski ära teha ja enamvähem hotellid välja vaadata, kus plaanid peatuda, võimalusel ka ära bronnida. Teie tee ei ole küll ilmselt selline turismiparadiis, kuid ise veendusin küll, et nii ikka päris ei ole, et hops ja tee ääres on kohe sobiv hotell olemas. Muidugi võib leida, kuid väga paljud kohad ei kannatanud absoluutselt mingit kriitikat, kvaliteedi ja hinna suhe oli päris õudne. Lõpuks aitas meid kuskilt kaubanduskeskuse juurest näppu jäänud majutuse kataloog, milles olid toimivad sooduskupongid :) Minneapolise yx "must go" on tavaliselt Mall of America, isegi kui otseselt shopata ei taha, siis vaatamist ja uudistamist jagub seal küll.

Olen ise olude sunnil seda üsna mitukümmend korda sõitnud. Illinois' osariigis endas Chicagost kuni Wisconsini piirini (100 miili) ei ole midagi näha, iga jupi maa tagant vaid teemaksu maksta. Wisconsin seevastu on väga ilus, suisa põhjamaise loodusega osariik. Kuigi Wisconsini ja Minnesota kõige kaunimad loodusmaastikud (järved fantastilise kalastamisega, suured metsad ja indiaanlaste reservaadid) jäävad Sinu marsruudist (I-94) mitusada miili põhja pool, on ka teeäärne loodus väga ilus. Kui on aega telgi püstiajamiseks ja matkamiseks, siis näiteks Black River Fallsi, Black River State Foresti ja Wisconsin Dellsi juures asuvad suured loodusmaastikud ilusate järvede, jõgede ja metsadega. Linnuvaatlejatele ja muidu loodushuvilistele väga huvipakkuv ala. Kui matkamiseks aega ei jätku, siis 121-nda miili puhkealal (Black River Falls Rest Area) oleva mäekese otsa ronides saab ilusa vaate ümbritsevast loodusest. Kui binokkel kaasas, võib sobival aastaajal kotkaid ja hirvi näha.
Wisconsini pealinnas Madisonis pole läbisõitjal suurt midagi teha. Pikemalt peatudes oleks see äge muusika- ja spordilinn. Väikese koha jaoks on seal ka paar korralikku kunstimuuseumi, kuid kui need nägemata jäävad, pole ka midagi katki.
Madisonist tund aega põhja pool asub Wisconsin Dellsi nimeline suusakuurort. Lisaks on Wisconsin Dells maailma suurim veeparkide keskus, muuseas ka USA suurimad sise- ja välisveepargid. Suvisel ajal on hotellid sisse jalutades kallid, targem on need enne Priceline'i kaudu kinni panna.
Wisconsin Dellsist kolm miili lõuna pool asub Ho-Chunki (vananenud nimega vinnebaago) hõimu kasiino. Kui huvi elusaid indiaanlasi näha, siis võib seal paar dollarit kulutada ja nii hõimu hariduselu toetada.
Wisconsini ja Minnesota osariikide piirijõe Hudsoni mõlemal pool on kaks kena linnakest, suvisel ajal kahjuks küll turistidest üle ujutatud. Mõlemad on bukinistide suured lemmikud. Eriti Minnesota poolses Stillwateris võib kesklinnas sisse astuda maailma suurimasse teoloogilise kirjanduse poodi. Lisaks on mõlemas linnas hulk teisi kogumisväärseid raamatuid müüvaid antikvariaate. Muuseas oli Stillwater kunagi indiaanisõdade ajal Minnesota pealinn, nii et ajaloohuvilistele vägagi põnev koht. Sillwateri peatänaval asub ka mitu ÜLIhead euroopalikku restorani.
Twin Cities (St. Paul ja Minneapolis) asuvadki poole tunni kaugusel Stillwaterist läänes.
Hotellide tuleks ALATI enne Priceline või mõne muu ilmavõrgulehe kaudu kinni panna, sest Chicago ja Kaksiklinnade vahel on palju turiste ning toahinnad kohapealt võttes kallid.
Kaksiklinnad ise, eriti Minneapolise pool, on väga kihvti kultuurieluga. Lisaks müstiline arv igasuguste rahvaste sööklaid. Väljaspool Kaksiklinnu on Minnesota peamised vaatamisväärsused kõik loodusturismiga seotud.
Ahjaa, veel. Hiliskevadest varasügiseni toimuvad Wisconsini ja Minnesota reservaatides indiaanlaste powwowd. Esimest korda nähes jätab see sulgedemeri ja muu virrvarr kindlasti kustumatu mulje. Tasuks vaid meeles pidada, et mida suurem reservaat, seda parem on tõenäoliselt ka powwow. Kalendri saad siit: http://drumhop.com/PowWow.html