Dominikaani Vabariik (2016 jaanuar) ja auto rent

Tere

Uurin auto rendi kohta. Lugenud tripadvisorist ning firmade kohta keda vältida ja kuidas ennem auto vastuvõtmist ka omalt poolt autost pildid teha. Pidavat olema tavaline scämm, et tagastades väidetakse auto algseisu kohta hoopis midagi muud.

teine teema on kohalik liiklus. Eelmine aasta olin Tais, Phuketis pikemalt ja seal sai rolleriga pikalt ringi lastud ja midagi hullu polnud. Kuidas liiklus võrreldes Taiga on? Kui samas stiilis, siis väga ei kardaks, kui hullem, siis ehk mõtleks midagi muud välja.

Maandun Santo Domingos ning plaan sealt auto võtta 12 päevaks.

Kõik head mõtted ja hoiatused ja ka kogemused on teretulnud. Samuti kui veel Eestlasi sel perioodil minemas, andke teada :)

Kaisin septembris Punta Cana ja La Romana kandis, seal kull suurt liiklust polnud, Santo Domingo kohta ei oska oelda. Ma pigem kardaks patte, kui autot rendid ja igale poole minna tahad. Kohalik tuttav igaljuhul uksi ei soovitanud ringi liikuda

0
0

Olen parajasti Punta Cana's. Soovitan nt. AVIS'e puhul kindlasti kasutada veebist broneerimist.

Vaatasin algul veebist sobiva auto välja ja läksin esindusse. Seal teatatud hind oli 2-3 korda kallim. Isegi viited sellele, et veebis on soodsamad hinnad, ei aidanud.

Õhtul tegin veebist broneeringu ja läksin hommikul uuesti kohale. Siis polnud mingit küsimust ja auto anti kätte veebis lubatud hinnaga. Juurde võtsin veel ainult kindlustuse kolmandate isikute suhtes.

Autorent 9 päevaks 202 USD. Kindlustus 13 USD / päev.

0
0

Siit nüüd pikem vastus teemaalgatajale (ja teistele huvilistele ka).

Dominikaanis peab eristama saare eri osi: Punta Cana on täiesti erinev piirkond võrrelduna muu saarega, näiteks teema alagataja poolt mainitud Santo Domingoga. Punata Cana on väga turvatud valgete turistide piirkond, väga teistmoodi, kul Dominikaan tegelkult on... Ise võtsin just nimelt Santo Domingost auto, üksinda, naisterahvas, keset ööd... Kas kartsin? Jah, muidugi! Olin ju lugenud samuti, naga kõik sinna saarele esmakordselt sattunud, läbi kogu internetist leitud foorumid, õuduslood, tungivad soovitused... Nagu igas teises riigis, igas teises seikluses - alati võib minna ka teisiti, kuid omast kogemusest saan väita, et mina vähemasti ühtegi halba kogemust ei oma. Muidugi pead ise ka asja positiivselt nägema ja aru saama, et sa ei viibi Euroopas vaid Kariibidel ja seal toimubki kõik teistmoodi. Mõned näited auto rendiga seotult:

  • minu autorendifirma muutis nädala jooksul oma aadressi ja kliendile seda ei teatanud, Sega oli üllatus 'huvitav', kui lennujaama kiirustades enam ettevõte samal aadressil leitav polnud...
  • esimese pakutud auto puhul jäi ukse väljaspoolt avades ukselink kätte, uks ise ei avanenudki...
  • autoklaase tumendatakse päikese eest, kuid mitte meile tutntud kiledega, vaid neile tuntud kiledega - mis ei paista läbi..s.t ei paista ūleūldse läbi.. öösel sõidad kottpimedas ja välja võid vaadata vaid esiklaasi alumisest äärest...kui küljeaknad tervikuna avad, siis näed ka külgedele..
  • bensiinijaamu kohtad harva, meile tuttavad bensiinijaamad müüvad vaid majapidamise gaasi, teeäärseid plastpudelid oma paaki ära kalla..
  • püssidega politseinikke/sõjaväelasi igal sammul, iga tee ääres, peatavad sind põhjuseta, tekitavad segadust ja hirmu, mõnikord ka aitavad...
  • teede olukord on enam-vähem sarnane muu sarnase ülesehitusega maailmaga - mina küll ei ole nõus sealsete teeolude äärmusliku kriitikaga...
  • jne. jne.

Kokkuvõtteks, minu meelest ei ole saare ilu ja ägeduse avastamiseks paremat liikumisvahendit, kui rendiauto. Ja kui olete juhuslikult ka surfihuviline või soovite selle alaga tutvust teha, siis otsige saare põhjakaldalt üles eestlanna Brit (http://www.surfkitesleepdr.com) ja nautige hoopis selle piirkonna kõige ägedamat liikumisvahendit - lainelauda. Soovitan soojalt. Ikka oma kogemustele tuginedes. Ilusat reisi. Autoga või autota - Dominikaani Vabariik on igal juhul õige valik seikluseks!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased