Drooniga Islandile

Kuidas Islandi drooni kultuur on kui keegi oskab rääkida? Plaanis saare ringreis, kindlasti ka palju inimtühjasid paiku kus vabalt saaks kedagi segamata lennutada aga kas näiteks piiril ei küsita midagi kui droon kotis, ei ole ka mingi profi droon, et arvatakse kommerts eesmärkidel filmiks või pildistaks aga nii üleüldiselt, kas lennujaamas võib mingit teemat tekkida? Pole ennem drooniga reisinud...

Üldiselt on sarnased reeglid kui meil. Tehakse vahet hobi- ja kommertseesmärgil lennutamistel, neile erinevad reeglid. Hobidroonidel on erinevusi on linna- ja maapiirkondade vahel, linnas ei tohi droon olla raskem kui 3kg, aga maal võib lausa kuni 25kg-st lennutada. Droonile peab olema kleebitud piloodi nimi, aadress ja telefoninumber, eraldi registreerimist ei peeta vajalikuks. Lennukõrgus kuni 120m (meil 150m), majadest peab eemale hoidma, samuti loomulikult lennuväljadest, inimeste kohal ei tohi lennata, ka igasugune liiklus (ka laevad) tabu. Nõutav on otsene silmside juhitava drooniga, kuigi see on kuidas võtta. Lasen drooni otse miski 500m kaugusele, ega seda täpikest ikka ei näe sellelt kauguselt taevas küll, aga teoreetiliselt on silmside olemas:)

Kuna kohapeal hobilennutamine keelatud ei ole, ei tohiks ka lennujaamas sellega mingit teemat tekkida.

Täpsemalt siin: https://uavcoach.com/drone-laws-in-iceland/

1
0

Akud võta salongi kaasa, siis ei tohiks mingeid probleeme tekkida.

0
0

Mõtlesin, et nigunii võtaks käsipagasiisse ja akude kohta lugenud jah, et peab olema salongis ja mingis spets tulekinla kotiga soovitatavalt. See, et inimeste kohal ja mitte lennujaamade läheduses, see on ilmselge ja elementaarne, kedagi ahistama ei kavatse hakata :) lihtsalt loodust filmida kuna kahenädalane ringreis ja kindlasti palju inimtühjasid kohti kus kedagi ei sega :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased