Viimased kommentaarid

Pöial kisub krampi poolehoidmisest. Ära jäta jonni! 

Ümera ääres surnuks piinatud jalamehed on köömes sinu võitluste juures.

Lihtsalt infoks, et kaugematesse hotellidesse minnes tuleb nii Iisraeli kui Egiptuse poolel piiriületustasu maksta.

Ei ole asi tähtede suuruses. Rämpsposti vaatasid?

Kui klaviatuuril tühikuklahv katki on, siis Win10 annab võimaluse (settings - ease of access - keyboard) klaviatuuri ka ekraanile kuvada.

Halb päev, Veigo? Kes on käinud, see teab isegi kus asub. Ja kes pole, siis tal pole hotelli kohta ka midagi arvata.

Selle lennuga jõuad sa Kuubast väga kaugele.

"Elu on meie mõistes odav: supp 1-3, praad salatiga 4-7, õlu poes 1, viin-konjak kuni 5 euri."

Sa lasid end siis küll päris mõnuga "sõbramehelikult pügada". 

Kohtuotsus puudutas viimase lendamata jäetud segmendi eest trahvi nõudmist, mis on hoopis teine teema.

No kui maksad maandudes kiire passikontrolli ja uuele lennule minnes kiire turvakontrolli eest, siis peaks jõudma küll. https://www.eastmidlandsairport.com/at-the-airport/security-fasttrack/ Aga kas on mõtet? Kindlustus mahajäämist ja närve ei korva.

Ryanairil on ka "kahtlaselt soodsad" piletid, personal alamakstud ja pidevalt streigib, pilootidel karjääri üks alumisi astmeid, reisijate poolt enim kritiseeritud jne. Ometigi on 34 aasta jooksul kõik kliendid eluga maapeale tagasi toodud. 137 miljonit reisijat lendas nendega eelmisel ja umbes 150 miljonit tuleb sel aastal. Et siis umbes saja Eesti jagu. Palju meil aastas teedel surma saab? Kui oled juba eluga lennujaama jõudnud, siis statistika järgi ei juhtu sinuga enam suurt midagi.

Tead, kui just mingit enneolematut tungi päevadepikkuse autosõidu ja puuduliku mugavuse ja hügieeniga öömaja vastu ei tunne, siis jäta oma marsruudist osa välja. Võtke lennuk (ryanairi otselend nüüd saadaval) ja minge näiteks Viini. Tšillite seal mõnda aega ja siis sealt on kiviga visata minu erapoolikul hinnangul Euroopa üks ilusamaid linnu Budapest. Saab isu täis, istute lennukile ja paari tunni pärast kasvõi Pariis, Barcelona, Brüssel... Kasvõi lennukiga Bergamosse ja sealt juba rongiga Firenze, Veneetsia või kaduda ära Veronasse. Sealt edasi järved Garda, Iseo ja Como kõik rongiga sõites ja mugavalt mobiilipiletiga ostes käe-jala juures. 

Sai endalgi paar korda autoga proovitud ja siis sain aru, et lennukid ja randiautod või ühistransport on palju mugavamad. Eriti tänapäeval, kus iga asja jaoks on veebileht või äpp. Või lausa mitu.

Novaturase (tegelikult tegu leedu, mitte eesti reisibürooga) aktsiahind langeb küll poole aeglasemas tempos kui Thomas Cooki oma, aga erilist julgust see ei sisenda. 

Praegust reisiviisi määrav põlvkond on just see, kes on kasvanud netiajastul ja koos tiigriga hüpates, naudib vabadust, sealhulgas vabadust ise oma reisipäevi sisustada ning ei maksa büroodele liigutuste eest, millega nad ise mõne klikiga hakkama saavad.
Omaette kategooria on reisifirmad, kes pakuvad teenust, mida ise ilma erilise aja- või rahavõiduta kokku ei pane.
Novaturs see pole. Tegelikult kutsuks neid antiturismifirmaks. Tõenäosus, et pärast nendega reisimist pikemat aega kodust lahkuda ei taha, on päris suur.

Kui asi nutune on, siis PINSi äpiga saab fast tracki osta. Ka siis kui piisavalt punkte pole. Maksab 1666p või 10€.

Äpp tasuks ikka mõlemal alla laadida ja nime ja broneeringu numbriga sisse logides saab teine ka kõik piletid endale. 

"On see koht, kuhu ma tõesti jääda tahaksin? Kui ei, milleks siis üldse minna?" 

Aga kuidas ilma minemata üldse teada, et sinna tõesti tahaksin jääda?


Ryanairiga järgmisel aastal väga tõenäoliselt Kanaaridele ei saa. Pileteid sinna küll veel müüakse, aga osta parem ei tasu. Pärast makstakse teile näiteks Stansted-Las Palmas-Stansted piletiraha tagasi, aga Tallinn-Stansted-Tallinn jäävad kätte, tehke nendega mis tahate, kindlustus ka ei maksa neid kinni.

In order to use the Airbnb site and services, you must be 18 years or older. It's against our Terms of Service to create an account to travel or host unless you're at least 18 years old.

Jah, saad äraantava pagasi juurde osta kuni 3 tundi enne väljumist - variandid kas 10, 20 või 32 kg.

Kui nimes täpid, siis tuleb kirjutada nii nagu passilehe alaääres nimi kirjas..

Igasugu kindlustusi on. Hüper. Super. Mega. Full cover. Zero excess. Kõik muud. 

Mis sul oli siis? Jälle üks vend, kes sõlmib lepingu ja pärast viriseb. Full ei tähenda 0-omavastutust. Kuigi võid pärast raha tagasi saada. Kui saadad õigesse kohta kirja, mitte valesse kohta kolm tükki päevas.

Ise olen kasutanud Küprosel antud vahendajat. Meilile saadeti e-vautšer, kus oli suurelt kirjas rendifirma (Enterprise) ning puust ja punaselt ka täpne juhis kuidas minna kohtumispaika. Kõik läks ludinal ja mitte üks paha sõna pole economycarrentalsi kohta öelda. Samahästi võiks näiteks budgetairist lennupiletid ostes minna neid pärast mööda lennujaama taga otsima ja kõva häälega petiseks tembeldama.

Kohatasu maksad ikka ainult siis, kui valid istekoha. Check-in iseenesest on tasuta, kui lennuni on jäänud alla 36 tunni.

Selle kohtuotsuse https://www.err.ee/927079/el-i-kohus-lennufirma-ei-pea-erakorralistel-juhtudel-huvitist-maksma valguses võib karta, et lennuradadele hakkab mingil seletamatul põhjusel sattuma järjest rohkem "kruve".