trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kasutasid siis ikka kuldkaarti, et nendest viiest mööda pressida?

Kestabki tund. Ajavahe on ka tund. Kõik on õige.

Nii pisikesega soovitaks Abu Dhabit hoopis. Majutus kuhugi Corniche rannast jalutuskäigu kaugusele ja on väga mõnus. Seda siis kui meeldib jalutada. Corniche promenaad on 8km pikk, lastele on ka mänguväljakuid selle ääres ja loomulikult pikk liivane rand. Presidendipalee selle lõpus on väikese tasu eest külastatav ja oli päris äge. Šeik Zayeedi mošee tasub ka külastamist. Turkishi lend on väga viletsatel kellaaegadel, aga võib lennata Dubaisse ja sealt ekspressbussiga kuskil 1,5 tundi ja kohal. Pilet oli kümnekas. Meid jättis Dubai mitte just külmaks, aga AD oli kuidagi ehedam ja mõnusam.

Kemerist hoia jah heaga eemale. Eks ole neid mujal ka, aga mitte väga häirivalt. Hotelli valides vaata mis keeles enim kommentaare on kirjutatud.

Vabandust, aga sellise küsimuse peale mu olematu intelligents ei osanud midagi targemat vastata. Ma siis võtan end nüüd kokku ja annan küsijale õnged. 

https://www.google.com/search?q=what+to+do+in+budapest 

https://www.google.com/search?q=budapest+public+transport

Majutuseks soovitan korterit või ka suuremat või mitut hotellituba. Liigelda võib jala, autoga, busside või trammidega. Vaadata soovitan asju mida tasub vaadata. Pole tänuväärt.

P.S. Use the fucking google.

Tingimustes vaata ka seda, kas ja kui palju raha tahetakse, et auto teise riiki viid. Huvi pärast vaatasin 27-29.05 paari firmat, kus deposiiti võetakse 300€ ja on null omavastutusega pakett. Rent oleks 115-130€ ringis, aga piiriületuse eest üks tahab 70€ ja teine 75€, kalliks läheb see kaks päeva nii.

Foorumlane, ära palun mingil juhul osta ryanairi pileteid läbi vahendajate! Osta ryanairi lehelt ja kui tahad kindel olla, et saad ikka kõik piletid soovitud hinnaga, siis võta kõik lennud eraldi lehtedel lahti ja vormista ära kuni maksmiseni. Maksad ära ja ongi olemas.

Mõistlik on võtta tasuta Wise Visa kaart ja teha sinna liiri konto ja kanda peale palju vaja. Ühekordne teenustasu oli vist 1% ja kursiga vahelt ei tehta. Väga mugav äpp on olemas. Selle kaardiga saad paljudes automaatides ka lisatasuta sula välja võtta, samas kui su kodupanga kaardile keevitatakse siin liiride väljavõtul mõnus protsent, olenevalt pangast 3,5-9%, veel eesti panga tasule otsa.

Älile- jah, kõik lendajad lähevad letti check-ini tegema. Ei veebilehel ega äpis seda Tallinn-Antalya otsale teha ei saa. Tagasi lendamiseks saab teha ja juba nädal varem.

16.04 ehk hooaja avalend Pegasusega tulles oli täis, nii et rahvas teab küll, et selline firma lendamas on. Eelmine sügis sai ka nendega lennatud ja vabu kohti väga silma ei jäänud. Reklaami pole küll kusagil mujal peale tripi lennupakkumiste vist näinud.

Ise sai pärast põhjalikku hindade ja hinnangutega tutvumist võetud auto Heraklioni lennujaamast Athenscar firmast. Täiskindlustus on hinnas, deposiiti ei taheta, auto oli korralik. Tagastades visati vaid pilk kütusenäidikule ja sooviti turvalist lendu. Väga meeldiv kogemus. Ainus üllatus oli, et kaardiga makstes küsiti väikest lisatasu, seega sealt rentides hoidke piisav kogus sula taskus. Vaatasin huvi pärast, et mais saaks automaatkastiga Corsa 25€ päev ja tipphooajal on päevahinnad seal 30€ kandis. Pole vist väga hull.  https://athenscars.gr/reservation/

Kõik lähevad leti taha, sest Tallinnast lennates ei saa Pegasusel veel online check-ini teha. Tagasi tulles küll.

Kas see mitte rohkem lennujaama asi pole? Ratastoolid peaks igas lennujaamas olemas olema. Ja mais lendab Pegasus ka Antalyasse, pilet on küll suts kallim, aga kellaajad on ikka väga palju mõistlikumad.

Sa ei taha maksta 1000+€ öö, et rõdult Eiffelit vaadata. Pariisis käiakse hotellis vaid magamas. Võta piknikukraam kaasa ja mine istu torni juures murul ja naudi fiilingut, mida sa rõdul vahtides ei saa.

Maski kantakse ainult linna ühistranspordis. Antalyast Alanyasse sõites ei kandnud keegi bussis maski. Toitu saab ise tõsta. Kõik on tavapäraselt avatud.

Maski kohta pead uurima lennufirmast, paljud enam ei nõua. ID kaart kehtib, aga kui on pass olemas, siis loomulikult võta see ka kaasa juhuks kui peaks ID kaart kaduma näiteks ja maale sisenemise vormi ei pea täitma kui on digiloost võetud QR koodiga läbipõdemistõend.

Pegasus ja Sunexpress on odavlennufirmad ja müüvad niiöelda üheotsapileteid. Edasi-tagasi hind on kahe eraldi pileti summa ja need ei muutu. Pole mingit põhjust miks peaks edasi-tagasi sama firmaga lendama. Sama hea, et kui ma lähen Ryanairiga, siis ma näiteks Wizziga tagasi või ka edasi ei taha lennata. Muidugi kui Suni B737-800 peaks millegipärast rohkem meeldima kui Pegasuse A320neo, siis muidugi.

Ärge minekuotsa küll sunexpressi vastu vahetage. Tuleb kallim ja kell 04.25 lend. Rõve.

Sunexpressiga saad tagasi 120€ eest, aga kellaaeg on nõme.

Sul endal jääb midagi puudu. Juhatuse ainus liige elab Paldiskis Kivi tänaval.

Instagram on neil vene keeles, ju mingi tiblade bisnis on.

Ise olen peatunud aadressil Paulay Ede utca 10 ja see oli asukoha mõttes lihtsalt super. Jala sai kõikjal ära käidud. Et siis kuhugi Astoria metroojaama ja parlamendi vahelisele alale oleks minu soovitus.

Pildi ehk saad jah eemaldatud, aga kuidas sa pastakaga kirjutatud nime vahetama hakkad? Milleks sellist jama korraldada? Ja päris kindlasti pole see ka seaduslik. Kustutage ära see teema siit.