Dubai, Abu Dhabi

Uurin kas keegi Dubai ja Abu Dhabi infot teab. Oleme teel sinna nadala parast koos lastega ja voib olla leidub eestlane oma parimate soovitustega mida naha ,teha, parimad shoppingu / toidu kohad, no nii koike millest tavalised turistid osa ei saa...

Looduse poolt on seal vaid liiv, kaamlite asemel Landcruiserid. Dubais veepargid, maailma kõrgeim maja. Viimane asub koos Dubai malliga, piletid on kasulik osta ette netist, muidu pole kindel millal üles saab.

Käisime lastega eelmisel talvel Dubais ja jäime väga rahule. Dubai on äärmiselt lastesõbralik koht, alates laste lõbustuskohtadest, puhtusest, toidust ja lõpetades turvalisusega. Selline korralik riik, kus keegi ei peta ja kogu riik võtab lahkelt turiste vastu.

Kui te lähete järgmisel nädalal Dubaisse, siis sel ajal on Ostufestival ja kõik kohad on lõbustusi täis, randades ja kaubanduskeskustes toimuvad kontserdid, laadad, lõbustusparke on paljudesse kohta püstitatud. Meie käisime Wild Wadis (eriti huvitav on seal täiskasvanutel ja lastel alates kolmandast eluaastast). See on hiiglaslik veepark, kus on palju atraktsioone ja lastel on samuti turvaline, kuna iga toru juures on töötaja kes jälgib lapsi. Kõige väiksemate atraktsiooni peal oli viis töötajat ja see annab märku, et laste turvalisuse eest hoolitsetakse erilise hoolega. Wild Wadis läheb terve päev. Dubail Mall´is on suur akvaarium ja loomaaed, seal kulub pool päevakest. Kui lähete Dubai Mall´i shoppama, siis arvestage, et ostaksite esimest poest soovitud kauba ära, sest tagasi tulla on tüütu. Mall on nii suur, et ühest otsast teise kõndimisega läheb tunde. Kui juba Dubai Malli külastate, siis jääge õhtusteks purskaevude etendusteks. Seal on muusikaga purskaevuetendused mis toimuvad iga 15 minuti järel ja igal õhtul on vähemalt kolm erinevat etendust (tasuta väljas saab neid vaadata). Lastele need meeldisid ja vaatasime mitu korda.

Jumeirah rannas on lõbustuspark, me käisime seal pea igal õhtul, peale õhtusööki, see oli poole ööni avatud. Jumeirah rannapiirkonnas on pikk restoranide tänav, igale maitsele midagi ja sealne õhtune melu on äärmiselt mõnus. Soovitan rahvusvahelisi toite, sest AÜE-l endal erilisi roogi ei ole, kuid rahvusvahelisi toite teevad nad hästi. Dubais ei ole lubatud suitsetada avalikus kohas ja alkoholi juua, seetõttu on lastega äärmiselt mõnus ükskõik millises restoranis aega veeta. Jaanuaris on õhtuti 24-25 kraadi ja restoranidel olid lauad väljas ja seal oli eriline melu õhtuti. Ilma alkoholita saab toredalt pidutseda:) Käisime veel lastega ajaloomuuseumis, kullaturul ja õhtul Deiras laevaga sõitmas. Erinevaid tegevusi on palju.

Kui lähete lastega randa, siis soovitan tasulisi randasid, seal oli lastega tore olla ja põhjamaalt tulles me poole päevast seal veetsimegi. Kreemi tuleks ka pilvise päevaga peale panna, sest päike võtab seal kõvasti.

Transpordist - taksod on odavad, hind on taksodes ühtne ja kõik on turvaline. Taksojuhid on väga viisakad, kõik kannavad vormi.

Väljas söömise hinnad on seal enam-vähem samad mis meil. Lastega söömisega polnud mingeid probleeme, toitude valik on lai, ükskõik kuskohas käia (rannas, kaubanduskeskuses, õhtul väljas) iga nurga peal on söögikohad, saab kohapeal süüa või kaasa võtta. Meie lapsed sõid lõputult pannkooke, pastasid, jõid värskelt pressitud mahlasid (puuviljad on odavamad kui meil), me sõime igal võimaluselt värskelt tükeldatud mangosid ja ananasse (need lõhnasid palju paremini kui meil). Värsked smoothid oli randades superhead, kiirtoitu sai samuti osta kui isu tekkis. Kaubanduskeskuse toidupoest saab kõike, me ostsime peamiselt Mall of Emirates toidupoest söögipoolist. Kingituseks sõpradele ostsime vürtse.

Suured tanud postituste eest!