Viimased kommentaarid

Tipist Kuubal. Meie teenindajatele sobisid ka euromündid. Kui tullakse lennult, siis kohe ei pruugi olla vahetusraha või nagu meil juhtus, et automaat väljastas 20-seid. Küsisime siis taksojuhilt ja pakikandjalt, kas euromünte võib jätta, võeti vastu ja taksojuht ütles, et neil vahetatakse neid üks ühele, pole probleemi.  Samuti ei näe mõtet jätta koristajale 5 cuci, ikka 2 - 3 cuci jäetakse, kui iga päev padjale panna.  Üldiselt on viisakas jätta teenindajatele tippi, aga nägime randades, hotellides ja restoranides, et enamus inimesi ei jäta üldse tippi. Meie alati jätsime, sest halba teenindust ei kohanud, kuid Kuubal ei käi palju ameeriklasi ja tipiandmine nii moes ei ole, kui arvatakse. 

Me ostsime Reisieksperdist kohapealt, viie minutiga kirjutasid neljale inimesele kaardid, 35 eurot üks kaart.

Turismikaarti küsitakse Tallinnas, Soomes, Kuubale sisenedes ja Kuubalt väljudes. Meie läksime Finnairiga. Igal juhul hoidke see pidevalt passi vahel, sest lisaks check-inile küsitakse neid ka pardale minekul. 

Me nägime ainult kaheseid, kolmeseid ei kohanud. Me võtsime adapterid kaasa, aga vaja neid ei läinud. Ettevaatust stepslitega, vanad majad ja ülivanad stepslid, uuemates hotellides on mõnikord stepslid sellised, et põlemise märke on näha. Ilmselt mõni turist on üritanud kõike toppida, mis võimalik.

Tulin äsja Kuubalt ja ei kohanud kusagil võimalust Usa dollarites maksta, enamus kohad ikka CUC-id. Valuutavahetustes dollareid vahetada ei saanud, võib-olla kusagil on koht, kus saab, aga neis kohtades, kus meie käisime, Usa dollareid ei vahetatud. Eurodega on kõige lihtsam, hotellid ja vahetuskohad vahetasid neid täpse kursiga, mingit vahetegemist ei olnud, aga need olid pigem korralikud kohad, kusagil nurga peal vahetades võib petta saada, nii kursiga kui sellega, et CUC-ide asemel antakse Cup-e.

Ma valiks Dubai või Omaani, mõlemas on temperatuurid hetkel head, kui lähiajal lennata. Mõlemad on lastega mugav paik. Ma ise valin talveks pigem ühe kaugema koha ja pikemalt kohapeal, kui mitu reisi, aga kel soovi lennata, siis miks mitte nädalased reisid. 

Ma soovitaks Dubaid, kui minna Norweiganiga Helsingist ja kohapeal apartement võtta, siis ei lähe reis sugugi kallimaks kui Tenerife või Grand Canaria.  Viimased on kusjuures kõvasti kallimaks läinud, sest Türgi ja Egiptus on paljude jaoks nüüd tagaplaanil. Dubai toidupoodides ei ole hinnad kallimad kui meil, tasuta rannad on olemas, ühistransport on üks odavaimad ja kaasaegsemaid.  Ilm on märksa parem veebruaris ja märtsi lõpus, kui ükskõik kus Euroopas.

Ma läheks veel Taisse või Vietnami, kui soodsaid lennupileteid jälgida, siis saab vähese rahaga hakkama. Vietnam on odavam kui Tai. 

Norsu, ma olen pool maailma kindlasti läbi reisinud ja erinevaid variante kasutanud. Booking.com on mugav kasutada, pildid, hinnad ja reitingud väljas, kuid minu kogemuste järgi ajan asju edaspidi pigem omanikuga kui Booking.com-iga, kus suure soperdamise eest pakuti absurdset kompensatsiooni ja asjaajamine sarnanes Inglismaa pangaarve avamisega. Raha oskavad võtta, vastutada jamade eest ei taha.

Berliini ja Lissaboni loomaaiad olid unustamatud, palju vaadata, rohelus ja lastele meeldejäävad. Lissaboni teeb muidugi eriliseks üle puuride sõitmine, võtab ikka võdisema, kui lõvipuur on otse jalgade all.

Booking.com-i kaudu võib kõike broneerida, mis neil on väljas. Neil on sama teenus mis Eestis ka välismaal. Samas võid ka omanikule otse kirjutada.

Kõik on Booking.com-iga kena kuni selle hetkeni, kui mõni tehniline probleem juhtub või keegi broneeringu põhjendamata üles ütleb ja booking.com käsi laiutab. Ütleme nii, et villa omanik garanteerib ilmselt sulle sama teenuse mis Booking.com, aga omanik otse võib paremat hinda anda .

Kasutasin Booking.com-i sadakond korda, aga viimane kogemus nendega oli niivõrd halb ja uskumatult ebaprofessionaalne, et nüüd eelistan otse omanikult või hotellist broneerida.
Omanike andmeid leiab kõikjalt netist ja kui veidigi keelt oskad, saad broneeringu kiirelt tehtud.
Kui soovid, saad kasutada Booking.com-i, vahet pole mis riigi majutust kasutad, kõik on ühtemoodi.

Ei ole vahet, mitu korda käid, peamine, et Esta kehtivusaeg läbi ei oleks.

Aitäh, et kirjutasid. Siin on St Thomas ja St John saartest vähe infot, nüüd oli hea eestlase reisikirja lugeda.
Mereandide kohta oli lugeda pettumus, just lootsime, et sealkandis saab rohkelt kalast ja mereandidest roogasid, aga vähemalt hea ette teada, et lootusi ei maksa suuri panna.
Midagi või kedagi ohtlikku seal saartel polnud? Meduuse, haisid ranna lähedal?

Soovitan samuti suurepärast kohta Alghero kesklinnast 3km kaugusel. Tripadvisoris on nad esimesel kohal ja põhjusega.
http://www.ilsognodialghero.it/

Väga puhas, mugav, ilus, ehtne Itaalia majutus oliivisalude vahel, bassein on puhas ja suur, väga sõbralik vastuvõtt, kõigile küpsetatakse tervituseks imehead kooki. Hommikusööki ei pakuta, kuid kööki oli jäetud tasuta, saiakesed, marmerlaad, mitut sorti kohvi, teed, suhkur, palju maitseaineid ja mitmeid toiduaineid veel. Igati mugav, kui ei jõudnud poes käia või pole tahtmist toitu koguaeg kaasas kanda.

Me olime Sardiinias mitu nädalat, kuid parim koht oli kindlasti see majutus. Lapsed pärast tahtsid ainult sinna tagasi minna.
Alessandro oli sõbralik peremees, rääkis hästi inglise keelt (enamus majutuskohtades oli inglise keelega raskusi) ja oli sõbralik, abivalmis aga mitte pealetükkiv. Hästi mõnus oli seal olla, mäed, oliivisalud, vaikus, bassein, grilli võis ise teha. Tema abikaasa Monica teadis Eestist päris palju, see oli üllatus, et nii hästi teatakse.
Järgmisel aastal lähme sinna kindlasti tagasi, sest seal oli tõeline puhkus. Hind oli seal samuti 4-liikmelisele perele soodne.

Maailm kasvab ja muutub. Mis täna tundub kummaline ja võõrastav, on aastate pärast loomulik. On ainult aja küsimus kui võõrtöölised siia jõuavad ja meile tavalistena tunduvad.

Kas peaksime hukka mõistma tootjaid kes tootmise Hiina viivad, kui me poest ise ostame pidevalt Hiinas toodetud kaupasid.

Portugal, sõbralikud inimesed, ilus loodus ja mõistlikud hinnad.

Dersu, mõned küsimused sulle. Mis nimega Disney hotellis ööbisite? Lisaks toidu ja joogi küsimus. Lapsed soovivad iga natukese aja tagant süüa või juua - kuidas te selle lahendasite, kui auto ära andsite ja poodi ei saanud sõita. Kas sõite teemaparkides või olite sellises hotellis, kus li toitlustamisega lihtne?

Mul tekkis mitu küsimust. Me võtame Miamist auto ja sõidame Orlandosse. Orlandos kavatseme olla 5-6 päeva ja kogu aja teemaparkidele kulutada. Kas peaksime auto ära andma või kasutama seda ka kohapeal? Kui pikad on Orlando ummikud ja kuhu linnaosasse peaks hotelli võtma (võimalikult ligidale teemaparkidele). Kui auto ära anda, kas siis on mugav liikuda ilma autota, ühistransporti kasutamata? Küsin seda põhjusel, et üks lastest kasutab haiguse tõttu käru ja sellega ühistranspordis seigelda ei tahaks.

Mul oli halb kogemus ja ei soovita seda kogemust kellegile. Raha oskavad vastu võtta, kuid hiljem on korduvad ülebroneeringud ja täitmata lubadused. Olen kasutanud GoTravelit, Wris Toursi, Estravelit ja Tensireise, kuid sellist jama nagu Go Adveture pakkus.....

Go Adveture, kui sa ei suuda neid hotelle broneerida, mida lubasid, siis ära broneeri. Kui kõike muudetakse enne reisi korduvalt ja enne reisi klient ei tea, kas ta üldse reisile saab, siis on teil reisibüroos süsteem mäda.

Käisime lastega eelmisel talvel Dubais ja jäime väga rahule. Dubai on äärmiselt lastesõbralik koht, alates laste lõbustuskohtadest, puhtusest, toidust ja lõpetades turvalisusega. Selline korralik riik, kus keegi ei peta ja kogu riik võtab lahkelt turiste vastu.

Kui te lähete järgmisel nädalal Dubaisse, siis sel ajal on Ostufestival ja kõik kohad on lõbustusi täis, randades ja kaubanduskeskustes toimuvad kontserdid, laadad, lõbustusparke on paljudesse kohta püstitatud.
Meie käisime Wild Wadis (eriti huvitav on seal täiskasvanutel ja lastel alates kolmandast eluaastast). See on hiiglaslik veepark, kus on palju atraktsioone ja lastel on samuti turvaline, kuna iga toru juures on töötaja kes jälgib lapsi. Kõige väiksemate atraktsiooni peal oli viis töötajat ja see annab märku, et laste turvalisuse eest hoolitsetakse erilise hoolega. Wild Wadis läheb terve päev.
Dubail Mall´is on suur akvaarium ja loomaaed, seal kulub pool päevakest. Kui lähete Dubai Mall´i shoppama, siis arvestage, et ostaksite esimest poest soovitud kauba ära, sest tagasi tulla on tüütu. Mall on nii suur, et ühest otsast teise kõndimisega läheb tunde.
Kui juba Dubai Malli külastate, siis jääge õhtusteks purskaevude etendusteks. Seal on muusikaga purskaevuetendused mis toimuvad iga 15 minuti järel ja igal õhtul on vähemalt kolm erinevat etendust (tasuta väljas saab neid vaadata). Lastele need meeldisid ja vaatasime mitu korda.

Jumeirah rannas on lõbustuspark, me käisime seal pea igal õhtul, peale õhtusööki, see oli poole ööni avatud. Jumeirah rannapiirkonnas on pikk restoranide tänav, igale maitsele midagi ja sealne õhtune melu on äärmiselt mõnus. Soovitan rahvusvahelisi toite, sest AÜE-l endal erilisi roogi ei ole, kuid rahvusvahelisi toite teevad nad hästi. Dubais ei ole lubatud suitsetada avalikus kohas ja alkoholi juua, seetõttu on lastega äärmiselt mõnus ükskõik millises restoranis aega veeta. Jaanuaris on õhtuti 24-25 kraadi ja restoranidel olid lauad väljas ja seal oli eriline melu õhtuti. Ilma alkoholita saab toredalt pidutseda:)
Käisime veel lastega ajaloomuuseumis, kullaturul ja õhtul Deiras laevaga sõitmas. Erinevaid tegevusi on palju.

Kui lähete lastega randa, siis soovitan tasulisi randasid, seal oli lastega tore olla ja põhjamaalt tulles me poole päevast seal veetsimegi. Kreemi tuleks ka pilvise päevaga peale panna, sest päike võtab seal kõvasti.

Transpordist - taksod on odavad, hind on taksodes ühtne ja kõik on turvaline. Taksojuhid on väga viisakad, kõik kannavad vormi.

Väljas söömise hinnad on seal enam-vähem samad mis meil. Lastega söömisega polnud mingeid probleeme, toitude valik on lai, ükskõik kuskohas käia (rannas, kaubanduskeskuses, õhtul väljas) iga nurga peal on söögikohad, saab kohapeal süüa või kaasa võtta. Meie lapsed sõid lõputult pannkooke, pastasid, jõid värskelt pressitud mahlasid (puuviljad on odavamad kui meil), me sõime igal võimaluselt värskelt tükeldatud mangosid ja ananasse (need lõhnasid palju paremini kui meil). Värsked smoothid oli randades superhead, kiirtoitu sai samuti osta kui isu tekkis. Kaubanduskeskuse toidupoest saab kõike, me ostsime peamiselt Mall of Emirates toidupoest söögipoolist. Kingituseks sõpradele ostsime vürtse.

Mul on abikaasal sama lugu ja kui Usa-s viimati piiri ületasime, siis küsiti piiril, et kus on vana pass. Sai üle piiri, kuid tal läks palju kauem aega kui mul, sest hoolega kontrolliti kõik üle, kuigi polnud muud põhjust kontrollimiseks. Kuid piiriametnik uuris hoolega infot vana passi viisa kohta. Esta oli tal eelnevalt täidetud.

Bailake, sa ei peagi siia tõestama tulema, sinu postitused räägivad enda eest. Paljud teised trip-i postitused samuti.

Need kes soovivad raha maksta, saada korduvaid katteta lubadusi ja ülebroneeringuid, palju palju lisaraha algsele juurde, viimasel päeval dokumendid, ülbe teeninduse, kasutage julgelt Go Adventuri. Lisage veel juurde umbes 40 kirja ja 50 telefonikõnet agentuurile, et küsida kuskohas on su raha.
Kuna mul on kogemused mitmete reisibüroodega, siis ma julgen välja öelda, et nad on halb reisifirma. Mis ma ikka räägin, ma pole ju ainus, kes selle siin ja paljudes teistes foorumites on välja öelnud.

Üks mu trip.ee headest sõpradest juhtis tähelepanu sellele, et sinu (Bailake) postitused on kõik millegipärast GoAdveture kohta..........

http://trip.ee/user/7304851/forum

Igatahes Usa ametnik ütles uudistes, et ainult biomeetrilise passiga saab üle.

Tema ütlusest sain aru, et isegi viisaomanikel tuleb taotleda uut passi.

peaks olema see päev kui eestlased peaksid saama ilma viisata siseneda Usa-sse.