DUBAIsse maikuu lõpus!

Kas keegi on käinud Dubais maikuu lõpus, et kui talutav on ilm põhja eurooplasele, kui pävakuumust lubab 36-39 kraadi ?

Ja kuidas on piiriületus,  kui 20+ noored tüdrukud soovivad omal käel minna lihtsalt päikest  ja Dubai melu nautima, et kas on oht, et neid ei pruugita lasta üle piiri?
Palun asjakohalikke vastuseid, ette tänades ;)

Aastaringse elaniku vaatepunktist -  Isegi mitu aastat siin elanuna on maikuu lõpus kuumus suhteliselt talumatu sest õhuniiskus on kõrge ja tunne on nagu saunas. Päevasel ajal üle tunni aja naljalt väljas ei ole ja päiksepõletus on ka kerge tekkima.

Teisest küljest selle nädala lõpus algab Ramadan, mis kestab kuni juuni keskpaigani ja sel ajal pole siin erilist "melu" mida nautida. Kultuuriliselt kindlasti huvitav kogemus, ja "Iftarid" (päikseloojangu õhtusöögid paastumise lõpetamiseks) - AGA ööelu sel ajal praktiliselt puudub kuna vali muusika ja elav meelelahutus on keelatud ja ööklubid ning osad baarid sulgevad selleks ajaks uksed. Need, mis lahti on, pakuvad küll keelekastet aga puudub igasugune meelelahutus ja muusika.
Samuti on keelatud päevasel ajal avalikes kohtades süüa, juua ja suitsetada. See tähendab, et ka rannas ei saa end kuumal päeval lonksu veega jahutada, sest suur oht on trahvi saada ja summad pole mitte väiksed. Samuti on soovitatav kanda tagasihoidlikku riietust - st põlved ja õlad kindlasti kaetud, mis teeb kuumuse talumise mingis osas isegi veel raskemaks.

Kuigi üle piiri lastakse suhteliselt kindlalt, siis ma soovitaks kaks korda üle mõelda, mida te Dubaist ootate. Kui rannapuhkust, shoppingut ja kirevat ööelu siis ilmselt oleks mõistlikum puhkus planeerida sihtkohta kus Ramadan nii palju ei mõjuta või siis sügisesse kui ilmad paremad ja ööelu ka põnev. Kui otsite pigem kultuurilist reisi koos veidikese ringi vaatamise ja kohalike traditsioonide tundmaõppimisega, siis on Ramadan selleks päris sobiv aeg.

Käisin aprillikuu lõpus ja temperatuur oli iga päev samamoodi 36-39 kraadi. Kuna tegemist on kõrbega, siis kuumus on kuiv ja higistama väga ei aja, minu arust paremini talutav kui sama temperatuur Aasias niiskes kliimas.


Ramadani kohta ei oska midagi öelda, rannapuhkuseks soovitan Abu Dhabit, ilusad puhtad rannad, vesi soe, linna peal paariks päevaks ka ringi kolamist. Dubai on väga suur linn ja randadele ligipääs võimalik ainult taksoga, metrooliin rannast päris kaugel. Muidu on metrooga liikuda väga mugav ja lihtne, kui hotell näiteks Deiras.