Viimased kommentaarid

Kuidas on lood Hong-Kongis WiFi-ga ? Millist ja kus kohast on võimalik hankida netikaarti. Otsides hotelle, siis paljudes on kas lisatasu eest või ainult ühele seadmele, samas on ka vaja teha veidi tööd arvutiga. Ja kogemused on hotellide Wifi-dega olnud sellised, et täitsa võimatu on vahest midagi teha. Loodan, et keegi on nõus ka seda infot jagama, mille eest olen siiralt tänulik ;)

Tänud ;) Millise summaga peaks arvestama HGD-ga kui lennujaamast välja astuda, et maksta bussi, rongi või takso eest või saab maksta ka kaardiga, et siis edasine vajaminev summa kuskilt pangast vahetada ja kas peaks olema eurosi sulas kaasas või saab kaardilt raha vahetada. Samas kas passi koopia peab kaasas olema kui raha vahetada ? 

Minu üks lemmikuid on Thaimaal Trati lähedal Koh Scangi saarele (odav elu, lumivalged liivarandu leidub ka ;) võite ka teha Kambodza 2 päevase reisi mida kohalikud teevad ;), sis veel teistele saartele trippe ja hotellidest kui sobi 3* mis on üsna soodsad kuid ise eelistaks vähemalt 4* hotelli - Booking.com või Agoda kaudu saab päris hea hinnaga, tuleb lihtsalt otsida ja finnairilt vist veel on Bangkoki 567.-€.Bangkokist saarele saab kas kohaliku lennukiga, mis vist oli üks ots 1,5h 75.-€, aga kui soodsamalt, siis tasub lennujaamast võtta minibuss mitmepeale ja 8 h sõitu ja vist oli 4000 THB kokku (kurss oli 1/38 THBSellega peab muidugi arvestama, et jõuludeks ja aastavahetuseks hinnad tõusevad igal pool poodides. Seega kui midagi praegu soovite ära osta, siis tuleb teha seda nüüd.

Kas keegi on käinud Khaosan Road'i tänaval Bangkokis. Millised muljed ja hinna tased seal on kaupadel. Samas kas on veel mingi suur ja soodne kaubakeskus peale MBK.

Tänud ;) Ootaks veel kommentaare selle minivani hindade suhtes ;)

Olime 2017 nädal Koh Lantal ja sealt laevaga Ao Nangi teiseks nädalaks (Soovitus kohvrile igaksjuhuks kas suur kilekott või pakkekile ümber tõmmata ;) st. ,et kui Koh Lantal päike paistis, siis Ao Nang tervitas meeletu paduvihmaga ja kõik kohvrid üksteise otsas olid laeva tagaotsas ilma katuseta hoiukohas) seega saab ka kohvritega seigelda. Kohapealt tasubki reisid osta ja soovitus, et mitte kohe esimesest kohast vaid tänavatelt ikka uurida. Kui Phi-Phi le reis võtta, siis nii, et kohapeal ka öö või kaks ööbida, sest lihtsalt päevane tripp kas Koh Lantalt või Ao Nangist võtta on mõtetu (ise olin küll pettunud, sest Phi-Phi saarel oli ainult koos söömisega 2 tundi aega ja saar jäi seega avastamata). Kui uuesti teeksin sellise marsruudi, siis Krabi lennujaamast Koh Lantalse (seal oleksin kindlalt 1 nädala veel ;), sealt läheksin Phi-Phi-le oleksin seal 2 ööd, et ka kõrvalolevaid saarekesi külastada ja siis Ao Nangi (kuigi seal rand oli mõtetu ülerahvastatud pea olematu ala).Omal plaan järgmine aasta võtta reis Phuketilt kohe Koh Lanta le uuesti sealt Phi-Phi saarele paariks ööks ja sealt Phuketi randadesse kas Karonisse või Katale

Kui 2 tundi ennem ei taha minna lennujaama, siis 1,5 tundi peab ikka varem olema, aga mida see 30 min annab. Vahest maksab see ikkagi väga valusalt kätte, sest minuteada on hommikul kella 6- 9 lennujamas päris palju rahvast. Korra on mul tütar jäänud lennukist seetõttu maha, et läks ka 1,5 tundi varem, kuid paraku kohvreid võttis ainult 2 teenindajat vastu ja nii jäigi kohver andmata ja lennukist maha. Peale sellist juhtumit lähen mina isegi juba 3 tundi varem kohale, et ei peaks oma närve kulutama, sest kunagi ei tea mis võib juhtuda, vahest mõnel on piletitega mingid probleemid jne. ja siis teised ootavad. Ja, et aeg kiiremini läheks reisi oodates võta kaasa, kas mõni raamat, ajakirjad või mõni muu tegevus, nii läheb ka eag märkamatult kiiresti.

Mina Krabi asemel läheks Koh Lanta poolsaarele. Kaunid rannad, päevaks rentisime minibussi inglise keelt oskava juhiga, kes vedas meid kogu päeva mööda saart. Koh Lantalt võtsime ka laeva reise. K¨õige kaunim  saar oli Koh Rocki saarel - super kaunis.Kui veel Krabile lähme, siis ainult Koh Lantale (jäi veel kohti avastamata, et 1 nädalast jäi väheks) ja teine nädal Phuketi

Raha vahetada koheselt lennujaamas (on kõige parema kursiga, samas ka vaadat ennem kõik rahavahetuse kioskid üle ja vahetada seal kus kõige parem kurss on  ja hea kui on kaasas vahetamiseks alates 50 sed rahatähed Riiklikes poodides, massaazi salongides ja enamustes putkades ja söögikohtades saab maksata kaardiga. Automaatidest raha välja võtta ka tasub, eelnevalt uuri oma pangast kui palju teenustasu oma pank teatud kaardilt võtab ja minu mäletamist mööda teenustasu oli Taimaal vist 250 BTH ja leidus ka selliseid automaate, kus teenustasu ei võetud. Kui raha vahetad rahavahetus punktis või pangas (Ao Nangi pangas oli parem kurss, kui rahavahetus kohtades, siis alati peab kaasas pass olema.Väljasõidud tuleb maksata sulas. Meie rollereid ei ole rentinud vaid oleme tellinud terveks päevaks 8 inimese bussi ja kindlasti alati küsinud, et juht oskaks kindlapeale inglise keelt (buss koos juhiga oli 3000 BTH ja siis oli kurss 39,2 (lennujaamast) Meile sattus väga tore bussijuht, kes oli väga sõbralik ja kannatlik (ootas meid, kui kas sõime, olime rannas jne.) viies meid igasse paika, kuhu ise ei oleks osanudki minna ja kus ka eriti suurte bussidega rahvast kohale ei viidud. Kui saartele reise võtsime, siis ka ühest müügikohast ja kaks või kolm retke korraga, nii sai päris kõvasti hinda alla kaubelda. Ei tasu osta kohe esimeset ettejäävalt müügikohast reise, vaid lased teha mitmel pakkumisi kirjalikult brozüüri peale ;) .Kogemus veel see, et enne jõule on toitude ja jookide hinnad odavamad, kui jõulude ajal ja peale uut aastat (hinnatõus oli vähemalt 50%)

Esimene päev võib olla päris shokeeriv kui linnapeale minna. Nii kui mõnest poekesest mööda lähed. nii kohe kutsuvad oma pood igas võimalikus keeles - isegi eesti keeles :D Minu poolt oleks hea soovitus, mille katsetasime ära ja saime tõesti väga rahus nädal seal ringi liikuda. Et siis - nii kui nad kõnetavad teid vene keeles, siis vastake neile inglise keeles "Te solvasite mind, et kõnetasite mind vene keeles" see mõjub neile päris hästi ja neile jääb see hästi meelde, keda nad on "solvanud" ja nii nad enam ei tülita.Kui tekib päikesepõletus või allergia, siis väga head õli saab neilt, mis kiirelt lahendab naha probleemi.

Olen Krabil ja Koh Lantal käinud. Krabile küll ei kipu enam tagasi ja oleme omavahel rääkinud, et Koh Lantale sooviks küll veel minna, kuid siis läheks Phuketi kaudu, sest Ao Nangi rand tõesti ei tõmba, kus liivariba oli isegi pilves ilmaga üle rahvastatud ja üsna kitsas. Seevastu Koh Lantal oli ilus liivarand ja läks suht rahulikult sügavaks, samas oli ka üsna rahulik ja meeldiv väike kohake.Et kui soovite ka Chang Mais käija, siis mina teeks sellise plaani, et Bangkokist Chang Mai'sse sealt lennukiga Phuketi, Phuketist laevaga Koh Lantale selt läheks Phi Phi saarele ja ööbiks sealgi 2 ööd ning sealt siis Phuketi kas Karon või Kata beachile ning sealt Bangkok'i ja koju ;) Arvestama peaks sellega et peale jõule hinnad tõusevad 2 xKui soovite shopata, siis seda teha Bangokis nii valiku kui ka hindade suhtes. Chang Mais ei ole käinud ja ei tea sealseid hindu ja kauba valikut, kuid Koh Lantalt saab osta hädavajalikku ja puuvilju, kuna seal ei ole kaubakeskusi nagu Phuketil või Krabil on ainult väiksed putkad ja turutaoline kaubahoov

Tänud Kristi ;) Marina Bay-s jah võtsime Club toa, et kui juba siis juba :) nüüd veel lahtine esimene hotell, et kuhu võtta ;) ?Samas need suured kaubamajad milledest on mõnes postituses mainitud, et mis seal salata, et kui juba seal siis viskaks ka silma kaubandusvõrgule, et millised on hinnatasemelt normaalsed ja kuidas sealt elektroonikat osta, et kas tasub ja kuidas hinnad on ;)

Singapurist liigume edasi Qantas Airways firma lennukiga (jällegi kogemused puudu selle lennufirma kohta)

Kardan et Vana Tallinnat (mida telliti) seal ei ole ;)

Kahjuks peame vist pagasi välja võtma, sest Finnairist ostsime pileti Singapuri ja Singapurist Austraaliasse lennukipileti broneerisime eraldi , kuna Finnairi lennuvahe Austraalia omaga oli ainult 1,5 tundi ja Finnair ei pakkunud kella 21 sele lennule mis on 4,5 tunnise vahega, et veidi rohkem jalgu sirutada ja rahulikumalt leida teine väljumis koht ;) Arvan, et siis peame Check-ini uuesti tegema, kuigi jäi arusaamatuks, et kas Helsinkis ei saa seda teenust tellida, et ütleme seal check-innis, et lähme kohe edasi samal päeval ja kas nad ei saadaks ise edsi. Kas on kellelgi kogemusi sellises olukorras ;)?