Dubaist bussiga Omaani

Soov on Dubai reisi ajal külastada lühiajaliselt ka Omaani. Kas olen õieti aru saanud, et Dubaist on võimalik Omaani külastada viisavabalt ning hiljem probleemivabalt Dubaisse tagasi bussiga kulgeda? Kas kellelgi on kogemusi sellise reisiga?

Plaan on paar päeva tiirutada Muscat-Nizwa piirkonnas (võimalusel ka tuur Wahiba liivadüünidesse), kasutades selleks kohalikku ühistransporti.

Välisministeeriumi kodulehel on selline teade: Eesti kodanikud, kes saabuvad Omaani kehtiva Dubai Emiraadi viisaga, saavad Omaani reisida viisavabalt. Dubai Emiraadi viisa peab Omaani saabumisel kehtima vähemalt 21 päeva.

Emiraadid on nüüd Eesti passiga viisavaba. Samas selle Omaani tasuta viisa saamiseks kõlbab vist ka Dubaisse sisenemise tempel, mis lubab riigis 30 päeva olla. Ametlikult on vist nii, et tasuta viisa saamiseks pead Dubaist esimese nädala jooksul Omaani minema. Tasuta Omaani viisa antakse vaid juhul kui Dubais oleku luba kehtib Omaani jõudes veel vähemalt 3 nädalat. Piirilt saadud Omaani viisa kehtib 3 nädalat. Hiljem Emiraatidesse tagasi sõites saad piirilt lihtsalt uue sisenemise templi. Süsteem kehtib juba vist rohkem kui 10 aastat ja aastaid ei teadnud enamik piirivalvuritest sellest midagi, aga praegu kommentaare lugedes tundub, et ka maismaa piiril ollakse sellest nüüdseks teadlikud ja saad tasuta Omaani viisa kätte. Kui oled alguses rohkem kui nädala Emiraatides, siis saad piirilt tasulise Omaani viisa ikkagi.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased