Ecuador ja Galapagos

Kammisin Tripi teemasid, hakkan mingi hetk ka Tripadvisorit vaatama. Siiski panen ka siia küsimuse. Kes on käinud Galapagose saartel - millist reisibürood saavitate kruiisiks? Kellega olete kruiisi teinud ja mis on kogemused /muljed? Soov oleks näha kaugemaid saari, seega ilmselt peaks valima 7-10-päevase tripi. Hinnad küll krõbedad igal juhul, aga huvi on millegi budget/midrange valikust.

Lisaks - mida peaks lugema heaks lennupileti hinnaks Ecuadori / Galapagosele Lääne-Euroopast? Mulle endale ei meenu, et oleksin iial sinna soodukaid näinud. Reisin jõulude paiku. Hetkel leidsin nt Brüsselit Quitosse 1000 eur, Brüsselist Galapagosele 1370. Quito-Galapagos on 370, Guayakil-Galapagos 339 eur. Kas need on sellised tavalised hinnad või on mingi väike šanss, et saab nt 700-ga sinna? Endal ei meenu, et iial näinud midagi sellist:)

Tänud ette

J.

Mina käisin Galapagose kruiisil eelmise aasta novembris G Adventures'iga. Neil on neid reise igas hinnaklassis ja ka suhteliselt palju erinevaid marsruute. Kui aus olla, siis ise tundsin, et ma naudiks rohkem island hoppingut ja saartel ööbimist. Paadireiside puhul kulub paratamatult palju aega saarte vahel liiklemise peale ja nende nautimiseks jäi minu arvates liiga vähe aega. Suuremate saartel nagu Santa Cruz ja San Cristobal oli ka piisavalt reisibüroosid, kes pakkusid päevatrippe vähem asustatud saartele ja näiteks snorgeldamisreise. Majutuskohti on saartel ka igas hinnaklassis, ja kõige lahedam oleks minu arvates hoopis mõnes rahvuspargis telkida. Ka see variant on ette broneerides olemas. Meie lendasime Londonist Quitosse kuskil 750 euro eest. Broneerisime kuskil paar kuud ette ja minu arvates on Aviancal enamasti samasugused hinnad. Siselennud Quito-Baltra/San Cristobal-Quito olid juba meie tuuri hinna sees. Ma usun, et see on enamasti sama kõigil reisifirmadel.

1
0

Tänan, Maris!

Island hopping´u peale mõtlesin isegi, aga tundub, et selliselt ei ole võimalik kaugematele saartele kuidagi jõuda. Kindlasti uurin G Adventure´i pakkumisi, aitäh soovituse eest!

Mitmepäevast tuuri te tegite ja ehk mäletad, mis saartel käisid ja mis enim meeldis?

Hea mõte ka pileteid Londonist vaadata, ma seni tsekkasin ainult Amsterdam-Brüssel-Pariis versioone. Ka pileti ilmselt võtan Quitosse seega, kuivõrd paistab, et siselennud on paljudel tuuri sees. Läheme tipphooajal - jõulud! - seega peab planeerimist vist juba tegema hakkama:)

0
0

Palju aidata ei oska, aga:

Mina lendasin Tallinn-Istanbul-Bogota Turkishiga ca 400-ga

Bogota-Quito ühe otsa eest maksin 192 EUR (Viva Colombia)

Quito-Guayaquil lendasin 30 EUR eest Aviancaga. Sama lennuk lendas Galapagosele edasi ka.

Sa võid siis Quito vahele jätta ja kohe Guayaquil-Galapagos lennata. Aga eks pead sooduslende ootama.

0
0

Me käisime sellel tuuril: https://www.gadventures.com/trips/galapagos-land-sea-central-and-east-islands-aboard-monserrat/3479/

Jäime rahule, aga nagu ma enne mainisin, siis meie jaoks oleks oma tempos liikumine ja natuke rohkem vabadust (ehk siis grupist-reisiplaanist mitte sõltumine) toredam olnud. Ainukesed nn. minu listis olevatest, kes nägemata jäid olid pingviinid ja flamingod. Haidest ma nagunii suuremat ei hooli, aga hammer head shark'e selle konkreetse tripiga ka ei näe. Neid kõiki kohtab siis, kui käia ka Floreanal ja Isabelal.

Mulle meeldisid ausalt öeldes kõik saared kus me käisime. Vast kõige suuremaks elamuseks oli näha, kui väike on inimene ja kui võimas on loodus :) Saartel on põnev ajalugu ka, nii et saab isegi muuseumis käia ja sellega natuke lähemalt tutvuda. Raske on isegi lemmikuid välja tuua, sest need saared ja sealsed loomad ning loodus on lihtsalt niivõrd erilised.

PS. Detsembris on vesi veel natuke jahedavõitu. Ei midagi hullu, aga tuleks arvestada, et pikematel snorgeldamisreisidel oleks mõnusam wetsuit laenutada. See on enamasti saadaval lisatasu eest, välja arvatud laevatrippidel kus see on hinna sees. Ja lendude osas soovitan tagasi tulles kohe samale päevale mitte Euroopa lendu broneerida. Lennud Galapagoselt ei välju pea kunagi õigeaegselt :)

2
0

Kui keegi plaanib külastada Galapagose saari vm teenust mida pakub http://www.ecuatraveling.com/ siis mul on üks vahva kinkekaart üle mille anda võin (saab 50 dollarit soodust).

0
0

Meil plaanis minna Ecvadori matkareisile, kas kellegil on kogemusi laguunide ja vulkaanide rajal? Kaasasime ka kohliku giidi aga Galapagos jäi programmist välja just kallima hinna pärast. PS. Grupis on veel 3 vaba kohta novembris.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased