trip-krainetrip-ukraine-dark
Edelaraudtee

Tere!

Suve lõpus on sõpradega minek Euroopasse ja esimene etapp viib meid bussiga Tartust Valka, sealt Lugaži rongijaama ning sealt rongiga Riiga jne.

Tegelikult tahtsime tervet trippi Riiga sõita ainult rongiga, kuid vist tuleb välja, et seda teha ei saa. Nimelt internetis on artikleid Tartu-Valga raudtee Ajutisest sulgemisest, kuid reaalsuses on see vist senini suletud, sest kuigi www.edel.ee pakub taas ühe masruudina A)Tallinn-Tartu-Valga, ei anna sõiduplaan vasteid sellisele sõiduteekonnale.

//// "15. oktoobril teatas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Edelaraudtee Aktsiaseltsile, et on andnud AS Eesti Raudteele nõusoleku selles, et reisironge Tartu-Valga raudteelõigul käesoleva aasta jooksul mitte käiku panna, kuna remonditööd on planeeritud graafikust oluliselt maas.

Hetkel ei ole Edelaraudteele määratud liikluse taasavamise uut tähtaega." ////

Põhimõtteliselt tahan teada, et miks annab ka ldz.lv (latvian railway) sõiduplaan otsingule, departure=Lugaži ---> destination=Riga, vasted kujul: Valga ---> Riga? Kas väljumine Riiga toimub siiski Valgast või ikkagi Lugažist!? Palun abi kui kellegil on hiliseid kogemusi rongiga Riiga sõitmisel!

Jah. Rong Riiga alustab oma teed Valga raudteejaamast. Pileteid saab osta rongist nii kroonide kui ka lattide eest. Aga see toimib vaid Valga jaamas. Edaspidi toimub arveldamine ainult lattides. Kasulikum on osta lattide eest. Aga Lugazi asub Valgale nii lähedal, et seda on häbi busiga sõita (4-5 km)

Tere! Nagu Toivogi vastas, rong sõidab ka Valgast Riiga (hinnaks siis 3,75 latti ja väga edukalt saab rongist kontrolöri käest osta). Minu kõige hilisem kogemus rongisõidust on pärit augustist. Rongidel ja rongisõidul siin või Lätis mingit erilist vahet ei ole (kuigi võib-olla võiks sealseid vähe vanemaks/kulunumaks lugeda, sh. eriti tualetti:D. Kuid üldkokkuvõttes väheolulised erinevused ja kui Eesti rongidega harjunud sõitma, siis pole seegi teisiti).

Ps. Aga, sealsetel rongidel ei ole mingit klassidesüsteemi ja sealjuures ka buffeteid - igaks juhuks teada, et joogid-söögid varem kaasa osta.