trip-krainetrip-ukraine-dark
eelkoige romantikutele - Jalgrattaga Costa De Solis

Noormees 32 (kes ise siinkandis) organiseeriks uhe laheda nadalase rattamatka Costa del Sol-is, esialgne plaan oleks alustada telkimisega Gibraltaril (ei hakka lisama midagi kiitvat vaate kohta 450 meetri korgusel magamise kohta ja mida sealt koike ei nae,Aafrika nagu peo peal ja kui satub olema veel taiskuu,ausalt,saate orgasmi,see lihtsalt on lahe),jargmine paev soidaks Rondasse (kus on tore vanaaegne sild ja linn keset magesid),siis Ardales (koopad ja lahedad kaljud),Antequera (kah koopad),siis kihutaks Alhama de Granadasse,seal on ilus loodus ja muhedad eht-hispaanjalikud kohvikud,eelviimaseks on La Alhambra (muistne ehitis koos salaparaste aedadega) ja siis viimaseks katsumuseks Sierra Nevada,magi korgusega 3400 meetrit (olen nainud seal paikeseloojangut,see loojub allpool sind ja on kollase-punase kirju,meeletu meeletu ilu). olen nendes kohtades kainud mitmeid kordi ja tahaks sinna alati tagasi minna. Jalgrattaga selleparast,et siis ei jaa ilu ja voimsus nagemata. reis on raske ja nannipunnidel,kellel esimene vihm voi kulm,villilainud jalad jne,tekitavad koduigatsust,pole motet kaasa luua. Ja muidugi,kui kellelgi on omapoolne marsruut,voime labi arutada.

Vabandan,et tappidel tahti pole ja keelepruuk robustne,kellel huvi,siis e-mailile tulen.vastu@mail.ee

Seda marsruuti soovitan soojalt, Costa del Solis olen luusinud ja rattaga tahaks hirmsaste ka minna aga pole aega praegu :( kogu rannik Gibraltarilt Malagani on huvitav. Minge kindlasti! :)

Kaido kaidoe@uninet.ee

Kirjeldatud kohad on kindlasti vaatamist väärt, aga tahaks potentsiaalsetele reisumeestele ka ohutust meelde tuletada. Mina olin autoga ja minuga õnneks midagi ei juhtunud, aga vaatamata looduse kogu ilule on see liiklus seal mägedes ikka päris kreisi. Ma loodan, et teil pole plaani ratastega pimedas sõitma hakata, sest juhte on seal igasuguseid ja autosid samuti. Kui kohalikud on päris kogenud rallimehed, on teedel ka piisavas koguses inglise pensiokaid, kelle käsi kõige kindlam pole. Seda ka veel, et Sierra Nevadas sõltub palju ilmast, kui on pilves, pole mõtet punnima hakatagi, midagi pole näha.

veigo

Veigol oigus,naen et tal on kogemusi siinliiklemise kohta (just need inglise pensiokad) aga mul ei ole motteski pimedas soita,panna ohtu enda ja teiste turvalisus ja nagu naha marsruudist,on see valitud korvalteedele,kus vaike liiklus ja kindlasti ei motle soita pimedas (pimedas on ohtlik soita rattaga ka Tallinna tanavatel) ja veelgi et sellel aastal ei kannatagi enam rattaga Sierrasse soita,sest lumi maas,motlesin seda siiski jargmisse aastassse,kus asfalt puhas ja paevaaeg pikem.

vastutulija tulen.vastu@mail.ee

mina sõitaks just Gibraltarist teisele poole ;) GADIZ'i poole!! kuid see on IMO. Valgusta mind kuidas sa õidag sinna Rondasse!! Kas mööda kiirteed ;)) mina seal küll ei näinud mingeid jalakäiate või veel vähem jalgratta teid. kuid see võis lihtsalt kahe silma vähele jääda

Ahvatlev, aga ise praegu eemal. Ise läheks tegelikult parema meelega mingile kuuajasele tsikli retkele. Ainult et tsiklit ja reisikaaslast pôle. :( ehhee

-- Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.

aga millal vastutulija seda retke plaanib? ons tegu selle suvise pakkumisega või siis ehk nii sygise poole kalduva yritusega. ons mingi konkreetne asi voi siis alles ideetasandil motteavaldus a la kõik ettepanekud teretulnud?

et kui see on umbes 30jun kuni 10 jul vahel siis ma olen käpp, sest nagunii siis ma Hispaaniasse lähen, äkki räägid täpsemalt kust ma seal ratta saada võiksin.

räägiks jah, asja natuke konkreetsemaks? - millal ja kui palju raha?

Head sõbrad, nüüd on küll väike segadus siin tekkinud;-) Vaadake ikka kommentaaride kuupäevi kah. Hi-hiii!

Vastutulija viimane kommentaar oli:19.10.2001! GA võttis asja üles:19.06.2003 ja arvas et teema on praegu aktuaalne:) Teised seejärgi vist kah rohkem eestpoolt ei lugenud?

Aga eks võib ka ju nii, et lugegem uus teema siin alganuks alates GA kommentaarist:)

Tervitustega,

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

küllap seal Hispaanias leidub romantikat ka aastal 2003. Kuis oleks seiklemisega septembris - oktoobris? Kas keegi teab, millised on sel ajal ilmad? Oktoobris vist juba jahedamad? Ja kuidas oleks huvilistega?

kaerahelves võttis kohe hoo maha. tõepoolest ei vaadanud vist keegi seda kuupäeva.ja tekkis elevus ning vastukaja missugune. kas keegi jõudis ka ehk vastutulijale meilida? päris huvitav,mis reatsioone tal esile kutsus selline aastatetagune kaja.

Vabandan teie ees, et kõik ilusa ära rikkusin;-(

Aga arvan, et olgu siis juba külm tõde kui ilus vale... Kuid äkki proovite ilma Vastutulijata, s.t. omapäi selle reisi ära organiseerida?

P.S. meilin kohe Vastutulijale, ehk on ta veel huviline:)

Tervitades,

Kaerahelves


You know the way to Mordor.You have been there before.Take us to the Black Gate!

jah,kuulutus on vana juba kull,aga jous. sierra nevadasse enne oktoobrit rattast soitma minna ei taha,palavust ja rasked tousud praegu suvekuul pole just koige paremad kaaslased.kuid soiduautoga saab sinna minna aga kull ja tegemist leiaks terveks paevaks (Trevelezi kula,koige korgem kula merepinnast terves hispaanias,Veleta lumine tipp,ka uks korgematest,lisaks palju ajalugu ja muud huvitavat)Ka Veleta tippu voib minna,kuid see rada moeldud sportlikele inimestele,natuke raske on. Rondase jah rattaga paris rannikult minna pole motet,sinna saab bussi,auto voi rongiga.Vajan ettevalmistusaega.

Aga kas pole raffast, kes viitsiks augustis organiseerida yhe automatka sinna. Sest s6iduauto oleks nyyd liig väike, kuid miski mikrobuss. 2kki on kellegil selline asjandus ning võiks ju nii teha, et autokindlustuse ja bensiini klapivad teised, et autoomanikul miski kompensatsioon kah oleks. Sest ma tahan nii väga hispaaniasse minna, aga kardan, et häälega ei venita välja:( Ja 2kki minusuguseid kuskil veel:p

Kas siis leiduks huvilisi ka oktoobrikuus ja, nagu eelpool küsitud, kus seal hispaanias ratast võiks saada ja palju see võiks maksta?

oleks ka huvitatud väikebussiga Hispaaniasse minekust. Selleks aga min. 2 nädalat muidu kujuneb asi vaid sõitmiseks. Arvestasime mingiaeg tagasi et max. 3500 traspordikuluks kui minna 7-9 liikmelise seltskonnaga ja hispaanias mitte päris lõunasserannikule sõita. Kui leiduks tegijaid huvilisi siis oleks nõus orgunnima. Oktoobris võib enamus teest olla jahe ja vihmane aga seda kiiremini saab soojale maale kohale.

käisin detsembris sierra nevadal.sõitsime autoga. meil vedas ilm oli nii sinna minekul talutav ja ka tagasi tulekul, kuigi olen kuulnud et nii mõnedki lähevad päiekepaistelise ilmaga aga tagasi enam ei saa sest ootamatult on maha sadanud lumi ja tee on nii libe et liiklus seisab nii mõnegi päeva. muidugi on seal vapustav veel siiani tulevad mul külmavärinad kui selle peale mõtlen. Õhk- te ei kujuta ette kui puhas võib olla üks õhk?! Kui ilus võib olla päikesetõus?! vaatad hotellitoa aknast välja ja vaatad otse kuristikku. vapustav, soovitan soojalt kõigile kes juba hispaanias on ka seal ära käia. hommikul lähed õue, õues on külm, kujutate ette maa on härmas ja siis mõtled et oled hispaanias ja sa saad käega härmatist katsuda. kokkuvõttes malagas ja torrekas ja benalmadenas ringi jõlkuda ka ainult pole mõtet. ja detsember ei ole just kõige soovitavam kuu sest sellist detsembrit nagu oli see -pole isegi kohalikel meeles.pidevalt külm ja kahendalane päikesepaus. kandsin isegi kindaid südapäeval. jõulude ajal ilmutas päike ennast uuesti peale pikka pausi. see oli tore reis , jäin rahule.