Eesti-Hispaania-Eesti

Tere!
Kas kellelgil oleks anda häid ideid (link oma reisikirja, reisipäeviku vms) mis aitaks marsuudi ja sellega seoses ka vaatamisväärsuste planeerimisel. Reis autoga saab alguse Eestist ja tahaks jõuda Hispaaniasse ja tagasi Eesti.Reisi pikuseks olen planeerinud 2 nädalat.
Väga tänulik oleks!

Tee endale teene ja mine lennukiga. Auto rendi kohapealt.
Siit autoga Hispaaniasse ja tagasi sõit tähendab 8000-10000 km läbimist.
2 nädala jooksul teeb see iga päev umbes 600-700 km. Näed ainult kiirteid ja reisi lõpuks oled ise peast tagavararatas.
Et aru saada mis see täpselt on, proovi näiteks 2 nädalat järjest iga päev autoga Riiga ja tagasi sõita. Ja mõtle kas viitsid peale seda veel kuskil teepeal mingeid vaatamisväärsusi nautida.

jumala õige asjaga kursis olev

autoreis läheb 3 korda kallimaks kui lennukiga ära käia ja saad puhata ka.

käisime oma bussiga. 17 päeva ja 15 riiki, 12000 km. puhata sai palju ja näha ka. sõidetud nii kiirteel, kui kõrvalisi teid.lennukiga ei näe muid kohti, kui ainult kohapealseid.sõit riiga ja tagasi on tõesti kolgata tee, aga kiirteedel lust ja lillepidu. ja kui näed midagi huvitavat, keerad teelt kõrvale ja vaatadki.brit1984 küsi julgesti, annan kogemusi.

Usu mind, see on sul nö. "alguse asi" vaimustus. Proovi üks kord lennukiga kuhugi kohale sõita ja siis kohapeal ringi rallitada - hoopis teine teema.
Ka ise sai kunagi niimoodi alustatud (kui veel lennupiletid kallid olid ja Easyjeti siin polnud), et Eestist bussiga Hispaaniasse või Itaaliasse kimatud. Suht piinarikas tagantjärele vaadates.

Kui sa sõidad päevas 700km ja ühe päeva kohta tuleb üks riik, siis oleks kohe huvitav teada, et mida sul nende 15 riigi kohta rääkida on. Või kui küsitakse, kus sa Euroopas käinud oled, siis saad julgelt öelda, et pea pooltes riikides?

Teemaalgatajale: sai kunagi nii tehtud, et juhivahetustega ühe jutiga sõidetud Eesti-Hispaania (ca 2-3 päeva üks ots), siis nt. Bilbao kandis ookeani vaadatud (ok, sinna jääb küll Biskaia laht ette, aga laineid nägi ikka) ja siis väheke lõuna poole sõidetud (Madriid, Valencia).

Edasi-tagasi on jämedalt 7.000km e ca 10.000EEK kütusele. Enamvähem sama raha eest saaks 4 inimest Easyga Hisp-sse lennupiletid (varakult planeerides). Ma sinu asemel mõtleksin selle variandi peale.
Olen ise viimased aastad just lennukiga kohale lennanud ja 2 nädalat kohapeal ringi tuuritanud.

Aga eks taolisi teemasid ole Tripis juba kümneid kordi läbi nämmutatud.

konkreetseid põhjusi muidugi ei tea (lennuhirm või lihtsalt uue matkaauto olemasolu vmt), miks peaks Eestist autoga Hispaaniasse sõitma, aga olles ise kohale lennanud (Easy Londoni ja RyanAiriga sealt Hispaaniasse)ja autorenti ning ühistransporti kasutanud, ütleks, et üks nädal tiirutada Barcelonast põhja poole läbi Girona Carcassone sihis (mis on küll Prantsusmaa, aga suures osas ka Kataloonia), vaadata väiksemaid linnu mere ääres ja katarite kindluste varemeid, see on keskmiselt 100 km päevas edasi liikuda. Andaluusias on muidugi kuldne kolmnurk - Sevilla, Cordoba ja Granada ning juurde võib valida ühe mereäärse linna või piirkonna. Aga eks see oleneb ka individuaalsest huvist, kellele miski meeldib.

to dante
juba kaheksa aastat järjest olen sõitnud oma bussiga kõikjal euroopas ja näinud palju rohkem, kui olles lennukiga. teen ka lennureise mõnda suuremasse kohta, kus kasutan giidi teenuseid. nende 15 riigi seas on lähi lääne naabrid ja väikesed nagu monte carlo, andorra, luxenburg, gibraltar. meeldib sõita mägedes, mis ei ole seletatav mingil moel, lennukiga üle nende. seega olen sõitnud suuremad riigid risti põiki läbi, näinud külaelu ja suurlinnu, rikkust ja vaesust. näiteks lennukiga dubrovnikusse minnes ei näe seda, mis autoga läbi endise jugoslaavia ja albaania,rumeenia ja hungari. ju ma olen automatka fänn rohkem ja ei kahetse. kui jumal annab tervist, lähen tuleval aastal jälle.

Ega ma ei vaidlegi selle vastu nagu bussiga poleks mõtet reisida, lihtsalt mind pigem hämmastas "17 päeva->12.000km->15 riiki", mis tundub ikka paraja kiirustamisena.
Lennukiga minnes nt. olen samamoodi need väiksed riigid läbi käinud kohapeal auto rentides.
Kaugemale minnes annab lennusõit ajavõidu - selle asemel, et Hispaaniasse (millest konkreetses teemas ka jutt on) ja tagasi 5-7 päeva pidevalt sõita saab poole päevaga sinna ja ülejäänud aja võib kulutada kohapealseks ringiliikumiseks.
Kui mul puhkusepäevadega probleemi poleks, siis võibolla chilliks isegi bussiga rahulikult ringi.

Kunagi vist 7 aastat tagasi sai samuti ise väikebussiga Hispaanias käidud. Vahetasime juhte, teepeal peatusime ainult hädapärast ja Katalooniasse jõudsime 45 tunniga. Siis oli see ainuvõimalik viis odavalt kohale saada. Nüüd on EasyJet jm. odavpakkumised, kasvõi Ryanair Riiast ja enam sellist tretti ette võtta pole mingit mõtet. Juba mitu aastat oleme varakult varunud odavad piletid ja kohapeal rendiauto ning sellega väga rahul.
Piletid Hispaaniasse-Itaaliasse saab varakult broneerides u. 1500 kr. edasi tagasi ja mõne mitte kõige väiksema auto, kuhu 2 täiskasvanut ja 2 last vabalt sisse mahuvad, u. 220-250 kr/päev (kui võtad pikemaks kui nädal. Lisaks tuleb kütus 2000-3000 km. läbimiseks kohapeal.

Siit autoga minnes: kui tahad kuskil Lõuna-Euroopas ringi kah sõita on edasi-tagasi oma 10000 km. Korruta see number nüüd kütuse ja siis ka muude auto kuludega nagu hooldus, kummide kulumine, õlid jne, lisaks veel vahepealsed kiirtede ja muud maksud, seega kilomeetri kohta tuleb vähemalt 2,5-3 krooni.

Väike arvutus ja selgub, et ka 4-kesi 2-ks nädalaks minnes saab lennukiga pea poole odavamalt! Ning boonusena saad sa kohapeal veetmiseks ühe nädala lisaks, sest muidu kuluks see aeg edasi-tagasi sõidule.

Seetõttu on minu kindel arvamus, et kaugemale kui Tšehhi, Slovakkia, või Lääne-Poola, pole oma autoga rahalise kokkuhoiu osas mõtet reisida.

Soovitan aotoreisi näeb teepeal nii mõndagi huvitavat rohkem kui lennukiga reisides.Kaks nädalat on selline aeg,et reis peaks olema poole lühem kui on soov ka, midagi peale kiirteede aedade näha.Nii lühikese ajaga võib vast Tšehhis,Austrias käia(või kuskil mujal,mis umbes sama kaugel).Kui Hispaaniasse nii väheks ajaks minna siis ainult lennu reisiga (muidu on olukord sarnane kui hobuveokiga Tammsalust üheks päevaks Pärnu ranna mõnusid nautima sõita).

Mis oleks kohad kuhu võiks minna, mis jäävad tee peale?(Eesti- Hispaania)ja ka Hispaanias?Kuhu ma tahan näiteks kindlasti minna on Pariis!Osakd soovitada odavaid, a samas normaalseid ööbimispaiku(hotellid,motellid,kämpingud)?Jään ootama sinu vastust! AITÄH!

Aga mis olid kohad/linnad kus te käisite?Osakd soovitada odavaid, a samas normaalseid ööbimispaiku(hotellid,motellid,kämpingud)?Jään ootama sinu vastust! AITÄH!

,sest me käisime aasta tagasi ja usu mind sul saab olema rohkem muljeid kui lennukiga minnes:D Aga raha pead jah päris palju varuma,sest meil läks puhtalt sinna ja tagasi maksma mingi 20 kilo.Teemaksud on ka päris head..Prantsusmaa oligi vist kõige kallim,tahtsid iga natukese aja eest 30 eurot saada:Dröövlid.Saad kogeda saksa kiirteid,kus keskmine kiirus on mingi 180-200km/h.Ja eurosi võiks ka kaasas olla,kui meeldib kiiresti sõita.Kuigi liiklustrahvid on seal kõvasti väiksemad kui siin,saime prantsusmaal 70 eurot kuna 130 alas sai ka ilusasti 170 hakkama(lihtsalt nii head teed).ööbimine oli keskeltläbi ikka sama hinnaga igalpool,minngi 50-70 eurot 3le inimesele 24h hostelites ja b@b-des.Võta mingi eesti-hispaania sõnaraamat ka kaasa-läheb vaja.

Mis on hädavajalik,on läpakas ja mingi proge,kus on maailmakaart..meil oli autoroute vms.Paned aga sihtkohad paika ja siis sõidatki selle järgi,juhul kui sul gps-i pole.sest märkide järgi võid päris kenasti ära eksida,eriti saksamaal.

Olen käinud 20 korda autoga Euroopas ja sellest 7 korda Hispaanias. Lennukiga käime Euroopast väljas ja seda niipalju kordi ei ole. Igal juhul tasub autoga sinna minna. Õigel plaanerimisel ei kulu kiirteedele üle 2500 krooni ja kütusele kulub u10000 eeki. Kui natuke ette mõelda saab teede atlasega normaalselt hakkama.

aga meil syndis mõte tund enne mineku algust:D..välkmõtted tasuvad vahest ära ka..

Küsiks huvi pärast nende käest, kes on autoga käinud Hisp-s:

  • kas sõidate otse Eesti-Hispaania? Kui jah, siis kui palju aega see võtab?
  • kas puhkate 4 nädatalt aastas?

Tahaks lihtsalt teada, kuidas inimesed oma piiratud puhkusepäevi kasutavad. Ma ise proovin ökonoomitida nii, kuis saab, aga ikka jääb väheks.

mina isiklikult saksamaale jõudes saatsin tööjuurde maili,et enam ei tule:)mingi poole ndlaga jõuab kohale..kui aga väga kiire,siis mingi 3ööpäefva sõitu..(max)oleneb juhtide arvust..meid oli 2 juhti ja jõudsime mingi 3ndal päeval vist kohale..enivei mine autoga..kõvad emotsioonid saad kogu eluks..võid ju elistada ja otse kysida ka..:)56776452 räägin meeleldi..kui kulukas see trip oli:D

mina isiklikult saksamaale jõudes saatsin tööjuurde maili,et enam ei tule:)mingi poole ndlaga jõuab kohale..kui aga väga kiire,siis mingi 3ööpäefva sõitu..(max)oleneb juhtide arvust..meid oli 2 juhti ja jõudsime mingi 3ndal päeval vist kohale..enivei mine autoga..kõvad emotsioonid saad kogu eluks..

Kui tahad teha autotripi - siis peaksid varuma rohkem aega. 1 Kuu? Siis saad mõnusalt ära sõidetud + jääb aega uurida teepääle jäävaid huvitavaid kohti. Kui oled huvitatud Hisp sees sõitmisest - võta lennuk ja rendi auto siit.
Ise just kolisin siia, aastaks.
Sõitsin laevaga - Tln-Hel-Rostock ja edasi vurasin mööda teed. Muidugi tegin kõvasti peatusi...
Panen oma blogi siia - uuri ja esita küsimusi kui soovid.
http://mvaasa.blogspot.com/