Viimased kommentaarid

Ma ise olen läbi lugenud ca paarkümmend Minu sarja raamatut (lisaks mõned ostetud ja lugemata) ja eelnevate siinsete tegasisidede/soovituste põhjal julgeks ka öelda, et inimeste maitsed võivad olla ikka väga erinevad. 

Osad eelpool kiidetud minus erilist ohoo-emotsiooni ei tekitanud (nt. Alaska), samas osad, mis ei pidanud nii head olema (nt. Normeti Tenerife) mulle jälle meeldisid.

Kokkuvõttes minu jaoks halbu raamatuid pole olnud - kõik on olnud otsast lõpuni loetavad ja on midagi uut ikka andnud. 

Kui alguses isegi tegin kõikidesse raamatutesse märkmeid (kasutan Kindle't lugemiseks), et ise vastavasse riiki sattudes oleks highlightid juba korrastatult olemas, siis mingi hetk loobusin sellest ja loen raamatu uuest läbi, kui kuhugi sihtriiki minemas olen.

Raamatute ostmisel olen väga paljuski toetunud eelpool soovitatud Goodreadsi arvustustele. Väga tore, et inimesed viitsivad lisaks tärnide panekule ka kirjalikku tagasisidet anda.

Nüüd aga kui suur osa heade review'dega Minu raamatuid on läbi loetud või mu digitaalsel raamaturiiulil oma järge ootamas ootaks hea meelega ka muude heade reisiraamatute soovitusi. Näiteks sai just loetud "Maailma lõpus on kohvik", mida julgen soovitada.

E.T. - aga miks sa tahad kõiki teemasid loetuks märkida? Mina näiteks tarbin ainult osasid teemasid ja need, mis mind ei huvita jäävadki nii nagu nad on. Päevas korra viskan pilgu foorumile peale ja esilehel näeb kohe ära uusimad teemad ja saab lugeda täpselt neid, mida soovin. See loetuks märkimine ei anna ju midagi juurde. Või ma ei oska sellest kasu näha?

Viktor54 - kas sinu muret ei lahenda see, kui sa vajutad sellele märgile, kus on öeldud, et mitu uut postitust on? See ju viib kohe kõige uuemate e lugemata sõnumiteni ja ei ole vaja midagi scrollida.

Kui on aega ca 15 minutit, siis soovitan lugeda Revoluti ja TW kaardi võrdlust (https://thepoorswiss.com/transferwise-vs-revolut-which-is-best/) Kindlasti on soovitav läbi lugeda ka kõik kommentaarid, kuna sealt saab veel lisaks head taustainfot. Kokkuvõttes saab päris hea ülevaate, kumba kaarti eelistada (ideaalis oleks N26 võinud ka võrdluses olla) ja mis hetkedel seda teha.

Kohalik TUI opereerib frantsiisi alusel, seega ei julgeks neid küll süüdistada. 

https://www.tripeconomist.com/blog/tui-enters-the-baltic-states/

Ühinen Isaaci arvamusega ja ütlesin sama ühes teises hiljutises ABga seotud teemas. 

Kui sul on ette antud reeglid, et x kg on lubatud ja sa lähed teadlikult x+2 kg-se pagasiga check-ini... No ma ei saa aru, miks peab siin lennujaamatöötajaid või lennufirmat süüdistama.

Kui nt. mul on olnud kahtlusi pagasi õigesse kaalu mahtumisega, siis lennukas saab mõne mittetöötavad check-in kaalu peal vajaliku kaalumise ära teha ja kui on väike ülekaal, siis pane mitu kihti riideid selga või midagi taskutesse vms.

Võiks siia teemasse veelkord kuhugi suurte tähtedega kirja panna, et ükskõik, mida keegi ütleb või ei ütle oma kogemuste kohta, siis see ei anna mingit garantiid, et järgmine kord samamoodi on. Saage palun sellest juba ükskord aru.


Ja mõõdetakse-kaalutakse ka väravas.

Kui on kartus, et kohver on ülekaaluline, siis toppige oma riiete taskud asju täis või ostke lisapagas. Lihtne.

Paari soovitust/kogemust võiksin jagada. Värskelt käidud selle aasta veebruaris, aga samades hotellides oleme peatunud ka varem.


Miks just nende valikuteni jõudsime:
- tavapäraselt oleme suurem (5+ inimest) seltskond, kes koos reisib
- bassein
- hind per inimene per öö jääb alla 50 EURi
- review'de hinded keskmisest kõrgemad
- melu lähedal
Oleme ikka ja jälle kaalunud ka muid Phuketi piirkondi, aga jäänud peamise patupesa e Patongi juurde. Seda eelkõige meelelahutusvõimaluste pärast :) Tuk-tukiga pole probleem ka kõrvalrandadest tulla, aga seni pole seda teed läinud.

Deevana jääb Banglast ca 10min jalutuskäigu kaugusele. Tuk-tuk oli minu mäletamist mööda vist 200. 
Neil on suur ja mõnus bassein. Bassu-baar on ka olemas. Hea ja vaheldusrikas hommikusöök. Lihtne jõusaal, kus põhiharjutused saab ära teha. Massaaž jm sarnased teenused.
Seni olen alati bronnid teinud nende kodukalt, kuna nad pakuvad pakette, mis on enamvähem sama hinnaga, mis booking pakub, aga saab igasugu mudru juurde. Nt. tasuta lennujaama transfeerid, massaažid, õlled toas jne.

Orchid Resortel on põhimõtteliselt Banglast üle tee 2-3min jalutada. Tavaliselt, kui on pidutsemise isu, siis esimesed päevad bookime selle. Ta on küll väga tiheda liiklusega vahetänava ääres, aga toas seda eriti ei kuule. Soovitan valida Delux toad, mis on üleval korrustel.
Katusel on väike bass, mis ei ole otseselt ujumiseks, vaid pigem niisama lebotamiseks. Bassu juures on ka baar, aga see pigem töötab niimoodi, et helistad seal asuval telefonil receptionisse ja siis tuuakse söögid-joogid kohale.
Üks eripära on ka, mida mujal kohanud pole - katusebassu juures on ka soome saun. Pole küll isegi ühtegi korda kasutanud. Ilmaselgelt pole seda väga vaja, kui katusel päike lagipähe peksab.
Kohe kõrval on 7/11. Jungletoni ostukeskus on 4-5min jalutuskäigu kaugusel. Kui see oluline peaks olema. Paar maja Bangla poole on hea jõusaal, kus kaloreid kulutada, et külmasid Shingasid kulistades südametunnistus piinama ei hakkaks :)

Ehk sinu soovidele vastab minu valikust pigem Deevana, aga väsimatutele pidutsejatele on mugav Patongil paar-kolm päeva ka Orchidis veeta :)

Nädal tagasi AMSi lennul kästi/paluti salongukohver panna raami, et mõõtude sobivust kontrollida ning lisaks ka kaaluti. 

Oli pisike ülekaal ja sooviti, et midagi välja praagitaks. Õnneks kaine mõistus võitis ja mitme koos-reisija peale mõõdeti kokku alakaal e ei pidanud hakkama asju ühest kohvrist teise lappama.

Ja ma ei näe põhjust viriseda ja süüdistada kedagi reisijate peedistamises. Reeglid on kodukal must-valgelt kirjas ja enne lendu leitavad. Ehk alati on valikud - lendad vs ära lenda, maksad rohkem vs maksad vähem ja hoiad kuskilt kokku. 
8 või 10 või 12kg salongipagasit pole inimõigus, et reisijal tekiks mingi õigustus hakata midagi nõudma ja rääkima peedistamisest. Kehtib tavapärane turumajanduse loogika. kus tasuta lõunaid ei ole e minimaalse hinnaga täit teenust ei saa.

Eks kui mõni välismaalane meil EMOsse läheb, siis arvatavasti võib ka kirjutada, kuidas ta tunde ootejärjekorras istus. Teisalt õnneks on asi korralduslikus mõttes meil ikka ok.


Oman enda ja reisikaaslaste põhjal peamiselt kogemusi Kagu-Aasia haiglatega. Tais soovitan kasutada Bangkok Hospital nimelist asutust. Phuketil kasutatud seda raseda komplikatsioonide puhul - teenindus kiire, korralik ja usaldusväärne. Chiang Mais kasutatud kõrvavalu puhul ja jälle kõik töötas kenasti. 
Lisaks olen ise juhtunud arstile Boracayl. Kenad neiud tulid lausa hotelli kohale ja tegid mu terveks. Hoidsin nende antud imepulbreid veel mõnda aega teiste reiside jaoks alles, kuna nad kõhuhädade puhul tõesti toimisid efektiivselt.
Siis sai ise ka käidud mingi hädaga (enam ei mäleta, mis täpselt) suht väikses kohas Malaisias - Kuala Besutis (sealt saab Perhentianile) - kohalikus haiglas. Jälle positiivne kogemus. Ja väljakirjutatud rohud olid seal suisa tasuta.
Kõige omapärasem kogemus oli Cebu Citys, kus oli 100 sotsiaalselt töökohta e enne tuli ka templeid võtta ja kaaluda ja mõõta, kui arsti jutule sai.

Aga kokkuvõttes on kõikidest kohtadest positiivsed mälestused ja üks ühine joon - igal pool räägiti täiesti normaalsel tasemel inglise keelt.

Kas seal on nüüd midagi muutunud? Korduvalt tühistanud ja alati teinud seda nende kodukal Booking no järgi. Ei mingeid kirju ega kõnesid. 

Mina kasutan aastaid Xiaomi akupanka. Mahutavuseks olen valinud 10000mAhi. Sellega saan oma Samsung Galaxy S seeria telefoni täis laetud 2-3 korda ja akupank ise on parajate mõõtmete ja kaaluga.

Vahepeal mõtlesin ka 20000mAh-ile üleminekule, aga see oli liiga kolakas ja pole nagu otsest vajadust.
Nüüd kui enam Hiinast neid siia tellida ei saa, olen selle ostnud Arvutitargast, kus nad on kohe kohapeal olemas. 

Olen nö. nännina saanud aeg-ajalt ka suvalisi no-name akupankasid (mis on väiksema mahutavusega), aga need ei ole kasutamisele võtmist väärinud - heal juhul laevad ühe korra telefoni täis.

Sellel teemal võib küll kogemusi heietada, aga reaalselt need ei maksa ju midagi. Kui sul on ikkagi limiit ees, siis sa pead sellega arvestama ja kellegi kogemus üks või kaks või kolm korda ei anna sulle mingit garantiid.


Oma kogemusel on Air Baltic väga hea näide - lennanud kümneid ja kümneid kordi, kui pole käsipagasile tähelepanu pööratud. 
Samas olen selle aja jooksul 2 või 3 korda näinud, kui väravas on käsipagasit kaalutud ja inimesed reaalselt tagasi saadetud pagasit ära andma.

Oma südamerahustuseks võid siis üleliigsed asjad taskutesse toppida ja pärast turvakontrolli tagasi kotti panna :)

Ega ei ole kindel, kui sa nii küsida ja must-valgel kirjas pole. Mul endal lihtsalt pole hetkel see case väga tõenäoline. Aga eks siis kindluse saamiseks tuleks ERGOsse kirjutada ja saada kirjalik (telefoni konsultatsioonil on see halb omadus, et ei jää head jälge maha) kinnitus, kas enneaegne sünnitus on tüsistus või mitte.


Kokkuvõtvalt (enda jaoks) - kui tiksuvad juba "finišilähedased" nädalad, siis võtta raseda eripakett sellelt, kes seda pakub. Minu case'i puhul on veel "finišini" aega, sellest ka ERGO valik.

Eeldamise osas olen täiesti nõus ja sellepärast ka tegelikult helistasin ERGOsse ja vestlesin sealse reisikindlustuse inimesega. Unustasin seda eelnevalt mainida.

Neil oli seal kuskil (telefonis oli, webibrauseris ei õnnestunud leida) eraldi välja toodud reklaamlause "Kindlustame rasedaid" . See mul küsimuse tekitaski, et kas on mingi eraldi pakett veel rasedatele. Tuli välja, et ei ole, kehtivad standardsed tingimused ja ainus erisus, millega arvestada on p.2.3.2.

Loe paari kogemust eelmise aasta teemas https://trip.ee/foorum/uldfoorum/reisikindlustus-rasedale


Kuna just eelmine kuu puutusin asjaga ise jälle kokku, siis selle tulemuseks oli see, et võtsin tavapärase ERGO reisikindlustuse otse nende kodukalt. Kui aus olla, siis ma Iizi lehel neid kõige odavamaid ei hakanud väga analüüsima, sest enamasti on seal ikka mingi "aga" kuskil sees.
ERGO tingimustest lugesin raseduse kohta välja ainult ühe välistuse "raseduse ja sünnitusega seotud meditsiiniabi kulu (v.a rasedusega seotud tüsistused, mis on ilmnenud esmakordselt reisi ajal, pärast kindlustuslepingu jõustumist);"

Ehk selle järgi kõik, mis ei ole otseselt seotud sünnituse endaga ongi ju enamasti mingid tüsistused ning need kaetakse antud lepinguga vastavalt valitud katte määrale.

www.worldwideinsure.com puhul Trustpilot ei anna päris adekvaatset tagasisidet. Süvenesin ise mõni aeg teemasse. Keskmine hinne on nii kõrge suuresti sellepärast, et inimesed annavad hea hinde peale poliisi sõlmimist, kuna protsess oli kiire ja sujuv.

Kui sa aga lappad neid feedbacke, siis kahjujuhtumite käsitlemise tagasiside on pigem kehvapoolne.

Viska pilk ühte vanemasse teemasse, kus sama asja lahatud https://trip.ee/foorum/uldfoorum/3nda-osapoole-kindlustus-rendiautole

Minupoolne järeldus - tehes seda diili loe kõik tingimused 2x läbi ja tee endale protseduurid selgeks. Ise kasutasin, aga õnneks kahjukäsitlust vaja ei läinud.

Mina olen seni lihtsalt nö. katused ära jätnud (ö=o, ö=o, ä=a, ü=u) ja pole ka kunagi probleemi olnud üheski lennujaamas ei Euroopas, Aasias ega Kesk/Põhja-Ameerikas.

Egiptuse teemasid muidu ei kipu lugema, aga miskipärast selle avasin ja ei kahetse. 

Hea kohe sellist meelelahutuslikku review'd lugeda.

Ise olen seal mitu aastat jutti käinud ja paari nädala pärast jälle. Söögid oleme seni mökkis teinud kaasavõetud toorainest.

Lõunat sööb enamasti Activity Parki juures asuvas (seal, kus Gondoli2000 mäkke sõidab) buffees ja minu mäletamist mööda oli see 12 EURi salatid, paar sooja söögi valikut ja magustoit. Söö palju jaksad. 
Majade ja mäepiletid hinnad on webist leitavad. 
Kohalikust poest olen ostnud ainult leiba ja piima ja need on nats kallimad, kui meil. 

Teemaalgatajale võiks soovituseks öelda, et enne kui oma emotsioonid hashtagitamisega välja elada võiks kodutöö ära teha. See, et meie pangad välismaal iga liigutuse eest mingi teenustasu võtavad ei tohiks küll mingi uudis olla. Sa pead enamasti teenustasu maksma ka siis, kui SEB kaardiga Swedi automaadist raha võtad.


Kui see oli esimene reis välismaale, siis võib selle kirjutada kogenematuse arvele, aga taoliste asjade uurimine võiks olla üks reisiks valmistumise punkt vältimaks hilisemaid üllatusi.

SEB kodukal on must-valgelt kõik kirjas, kui palju miski liigutuse eest maksta tuleb. Nt. 5. Sularaha väljavõtmine välismaal (lisandub tasu välisvaluutas tehtud tehingute eest) - 1 euro + 2,5% tehingusummast.
Või 6. Tasu välisvaluutas tehtud tehingute eest - 1,5% tehingu summast.

Sarnane hinnapoliitika on ka teistel suurematel kohalikel pankadel -  Swedil või LHV-l.

Aga et mitte ainult moraali lugeda, siis omalt poolt soovitaksin, et kui on ikka soov kaarti välismaal kohapeal kasutada, siis uurida võimalikke alternatiive näiteks N26 või Transferwise Borderless kaardi näol.

Lisan omapoolse arvamuse, et kui rääkida sellises umbmäärases võtmes nagu "Hinnad Tais", siis oleks mõttekas ikka minna vähe täpsemaks. Seda nii teema algataja kui ka vastajate poolt.

Oma kogemusel ütleksin, et hinnad võivad olla suht erinevad olenevalt, kas oled Chiang Mais/Pais, Bangkokis või kuskil lõuna pool (Phuket, AoNang vms). 

Ma olen USAs ainult 1 kord reaalselt AirBNB hostiga kohtunud näost-näkku ja seda ka sellepärast, et nad ise elasid sama maja ülemistel korrustel. Florida rannikul ringi sõites olen alati võtmed koodilukuga postkastist kätte saanud. Ja peatunud olen nii korterites kui ka majades.

AirBNB bronnimine võrreldes hotellidega võib olla ajakulu mõttes paar klikki rohkem, kui ei ole instant booki. Mingit pikka maili või telefoni teel suhtlemist pole mul näiteks kunagi olnud.

Aga õige ta on, et esialgu soodsana tunduvad AirBNB hinnad võivad lõpuks palju kallimaks osutuda tänu teenus- ja koristustasude lisandumisele.
Ja kindlasti kõik detailid läbi lugeda. Floridas ühte maja üürides oli seal näiteks limiit päevasele AC kasutamisele e kui mingitest tundidest üle läksid, siis see oli lisatasu. Itaalias hooajavälisel ajal (talvel) peatudes küsitakse ka lisaks eraldi küttetasu. Ehk selliseid nüansse ei tasu kahe silma vahele jätta.

Ise olen paar korda Florida ida- ja läänerannikul tiirutanud edasi-tagasi-üles-alla ja enamik kordi teinud broneeringud jooksvalt, kuna mõnes kohas tahaks olla nats kauem ja mõnes ainult ööseks peatuda. Arvestama peab, et kõrghooajal võib valik lihtsalt piiratum olla. 
Märtsis võiks Miami kandis arvestada Spring Breakiga, kuna siis tuleb öömaja saamisel konkureerida noortehordidega.

Kui sa otsid siin foorumis (või google'is) märksõna Priceline või Hotwire, siis peaksid saama veel ühe võimaluse, kuidas soodsaid ööbimiskohti saada/leida.

Mina annaksin ostusoovituse Peaceful House nimelisele kohale. Asukoht on põhimõtteliselt Long Beach piirkond. Ei ole küll otse rannas, aga rannast eraldab põhimõtteliselt üks blokk/kvartal e 2-3min rahulikult jalutuskäiku mööda kõvakattega rada.

Hotellis on suur bass ja piisavalt lamamistoole. Ühel pool on 2-korruseline hoone ning teisel pool bungalowd. Süüa paraku kohapeal ei pakuta, aga jälle mõned minutid jalutada ning peatee ääres on mitmeid söögikohti ning paar poodi. Lisaks siis teisel pool rannas ka söögikohad olemas.
Rollerid-rattad kohepeal laenutamiseks olemas.
Kohapeal oli ka massöör.

Meeldis, kuna oli rahulikus kohas (nö. meie rannas nägin kõige rohkem paari peret) oma bassuga.