Eestikeelne raamat Afganistanist

Müügile on jõudnud Õnne Pärli foto- ja tekstiraamat Armastatud Afganistan.
Kirjastaja Raadi Duo, toimetaja Jaan Isotamm, kujundaja Taivo Org, tükk Aktaprint.
Vabakutseline ajakirjanik Õnne Pärl elas koos eestlasest abikaasaga Afganistanis aastatel 2006-2008. Ta tegi koostööd fotograafi ja ajakirjanikuna organisatsioonidega Turquoise Mountain Foundation, Save the Children Sweden-Norway ja Landell Mills Ltd.
160-leheküljelises suureformaadilises raamatus on 48 peatükki, mis pühendatud erinevatele teemadele nagu naiste ja meeste maailm, haridus, burka, usk, põllumajandus, kultuurimälestised, kalligraafia, koeravõitlus, söök, jne.
Raamatut illustreerivad 215 värvifotot. Lisaks kaart, kronoloogia, kasutatud kirjandus.
Raamatule on kirjutanud eessõna Afganistanis resideeruv ajakirjanik Jean MacKenzie.

Kuni 8. detsembrini on võimalik vaadata Õnne Pärli samanimelist fotonäitust TÜ Ajaloo Muuseumis. Edasi liigub näitus Narva Muuseumi ja Võru Linnagaleriisse.

Müügile jõuab palju raamatuid, s.h ka reisiraamatuid ;) Aga hea oleks siin hoopis lugeda, mida ise raamatust põnevat lugesid või mis mõtteid sul see raamat tekitas.

Mulle jättis see raamat küll sügava mulje. Pole Afganistanist kunagi mõelnud kui riigist kuhu võiks reisida.
Imeilusad pildid, ülevaade tavalisest Afganistani inimesest, vaatamisväärsustest, kommetest, kuke- ja koeravõitlustest. Naistest ja meestest, nende maailmade erinevustest ja mitte sugugi äraleierdatult, ajaloost, kunstist natuke kirjandusest.
Mind üllatas, et Kabulis on nii külm talv ja, et sealsete inimeste üheks meelelahutuseks on tuulelohede lennutamine.
Peale muude ilusate kohtade, nagu Hazrat Ali mošee, Band-e Amiri järved jne, kirjeldab autor ka Bamiani orgu, kus asusid Talibani poolt hävitatud buddakujud.
Kes raamatut ei viitsi lugeda, see saab Õnne Pärli blogiga ka internetis tutvuda: http://qnne.blogspot.com/
Pole küll raamatuga seotud, aga veel Afganistani teemal: Daniel Schäeri blogi (Eesti Vabariigi asjur Afganistanis)http://blog.vm.ee/
Nüüd hakkan Mairo Merirandi Afganistani päevikut lugema:)