Elamiskulud Barcelonas

Kes oskab öelda, palju praegu Barcelonas bensiin maksab, plaanis rendiautoga ringi rännata - kui suure kuluga peaks arvestama. Üldse äkki keegi oskab valgustada hindadest Barcelonas - kohvi kohvikus, vesi poes, jäätis jne... Siis oskaks äkki paremini eelarvet paika panna. Aitäh!

Käisime mai keskel. Hinnad eurodes: Starbucks kovikus keskmine kohvi 2.60,capuccino 2.70, muffin 2.40; veepudel kohvikus (2.30). Järgnevad hinnad on kõik kahele täiskasvanule kokku: Aqvariumi piletid(34.95)+l/söök sealses kohvikus (12.50); õ/söök buffees Frescco (19.90); h/söök kesklinna kohvikus (9.70); Sagrada Familia piletid (32)+ lift üles torni(4); Muuseum-maja Casa Batello(29.70). Toidupoodi kahjuks ei sattunud, aga kindlasti on seal vesi odavam, kui kohvikus. Bensiini hinda kahjuks ei vaadanud, sest liikusime jala ja metrooga.

0
0

Kui süüa la ramblast ja vaatamisväärsustest vähemalt 50 meetri kaugusel, siis on hinnad ikka kõvasti soodsamad :)

Lõuna (menu del dia) maksab tööpäeviti 8-9 euri, nädalavahetusel 9-11 euri ja sisaldab eelroa (olen eelroaks saanud ka minu jaoks põhiroa mõõtu portsu paellat), põhiroa, magustoidu või kohvi ja joogi (omal valikul kas vein, õlu või karastusjook). Mõnes kohas toodi kahepeale terve pudel veini :) Gracia grillrestos olen saanud pool grillitud jänest 6 euroga. Pintxod (tüüpiline baski suupiste - tikuvõileivalaadne asi) maksavad keskmiselt 1 - 1.50 tk (olenevalt suurusest ja temperatuurist - külmad on odavamad, soojad kallimad :)).

Fresco on jama (väga vabandan :)), peaaegu sama rahaga (lõuna oli vist 9 euri + joogid) saab süüa argentiina restoranis (samuti buffee). Vahe on selles, et seal valmistatakse toidud sinu silme ees ja valik on meeletult suur. Vähemalt 7-8 sorti erinevaid lihasid, otse ahjust või grillilt tulnud, värsked mereannid, ka otse pannilt, kalad, hiinakad, värske pasta, magustoidud jne. Otsi netist Free Way nime järgi. Asub Eixamples, Muntaneri ja Mallorca nurgal. Teine on vist veel kuskil.

Kui plaanite park Güelli minna ja seal ka Gaudi muuseumisse, siis ostke sealt pilet, mis tagab sissepääsu ka la Sagrada Familiasse, saate soodsamalt kui ükshaaval ostes :)

Bcn-is ei ole mõtet rendikaga sõita. Linnapäevadel kasutage metrood või busse. Kümne korra pilet maksab 7 euro ringis ja seda saab ka mitmekesi kasutada. Lisaks kehtib seal jätkureisi süsteem, st. et samas suunas saab ühe piletiga kuni poolteist tundi sõita.

Pisemaid supermercadosid on igal pool, aga valik suhteliselt väike. Hinnad on ok, suur pudel vett oli vist 70 senti, jogurtid algasid 30 sendist, viilutatud juustud ühest eurost ja viilutatud vorstid-singid vist paarist eurost. Hea veini saab poest alates 6 eurost kätte. Parem valik toidukraami on el Corte Inglesi toidupoes (üks neist asub pl. Catalunal), aga seal on hinnad ka natuke kõrgemad.

Majaveinid maksavad alates ca 1.50 klaas toidukohtades (mitte kallites restodes küll) ja tänavabaarides.

Kõik eelpool olevad hinnad on nö. tavahinnad, mitte turistikad. St, et tuleb peatänavalt kaugemale minna :)

0
0

Ei oska öelda, kuidas seal aga siin Malaga kandis on üks põhi reegel mis ma arvan, et kehtib ka seal, mida ligemale rannale seda kallim, rand jääb minust kusagil 600m kaugusele ja selle teepeale jääb 6 baari ja kui näiteks õlu maksab ranna ääres 2,50 siis, siit poolt esimeses baaris maksab 1,25 seega poole kallim, sama on ka muude asjadega. Poodidega sama lugu kohalikus poes on kõige odavama veini liiter 1,20 samas vähe kaugemal on 55 et need hinnad väga suhtelised kuid kui kodus ise süüa teha siis 1000 kahe peale peaks piisama et normaalselt süüa ja baariski käia kütus oli vist 1.35 l ah ja, ja töölis rahva lõuna on siin 7,50 3 käiku see kõigub 7,50-9 olenevalt jälle kohast

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased