Viimased kommentaarid

Kuidas Helsinkis seda uut turvakontrolli teha? Seal on see kontroll ju kohe peale lennukist mahasaamist. Enne kui terminali pääsed.

Merimetsa nakkuskliinikusse tasub alati ette helistada ja küsida, et kas kõik soovitud vaktsiinid on seal olemas. Üks kahest, kas tüüfuse või difteeria-teetanuse oma kipub neil pidevalt otsas olema.

Olenevalt paki suurusest maksab Tai Posti kodulehe andmetel näiteks poolekilose paki saatmine Taist Eestisse 115 kuni 900 bahti (3-23 eurot). Bangkoki suurust arvestades näiteks Khao Sanilt Sukhumviti ja tagasi sõitmine kulutab juba rohkem kui kolm eurot :) Lisa sellele veel nimetatud "väike meelehea" ning mingit erilist hinnavõitu ei pruugi tullagi.

"Liikudes mitte-Schengeni alast Schengenisse on turvakontroll vastavalt lähtelennujaama riskiastmele: Londonist saabudes ei ole turvakontrolli, mujalt saabudes võib vabalt olla."

Jah, Bangkokist tulles olen alati turvakontrolli pidanud läbima, JFKst tulles sai otse passikontrolli ja terminali.

Mina tahaks teemaalgatuses viidatud liiga napis riietuses naistele lisada ka ilma särgita mehed. Ja need häirivad mu silma isegi rohkem. Tundub, et ka kohalikke, sest erinevates maades olen kohanud ka silte söögikohtades, mis annavad teada, et palja ülakehaga mehed sinna oodatud ei ole.

Ma olen anni33 ja Martin Sepa soovitustega täiesti nõus - Siquijor ja Port Barton ka minu lemmikud :)

Sabangis olen ka olnud, kuigi maa-alusele jõele ei läinud. Minu jaoks oli tegemist ühe kõige vähemmeeldiva ranna ja külaga Filipiinidel.

Boholi ma vahele ei jätaks, eriti kui looduse vastu huvi on - seal need šokolaadimäed ja tarsierid on küll megaturistikad, aga väga ägedad.

Sukeldumise osas kiidetakse nii Moalboali (paar tundi bussiga Cebu Cityst) kui Apot (jäi vist Siquijori ja Dumaguete vehele).

Kui piletid ostmata, siis ma lendaks otse Cebu saarele ja ära näiteks Palawanilt. Manila jätaks täitsa vahele :)

Mina kasutan Finnairi punkte tavaliselt kohe järgmise lennu broneerimisel, saab olenevalt punktide kogusest allahindlust. SASi omade eest olen pikematel lendudel wifi eest maksnud. SAS sellist allahindlust nagu Finnair ei võimalda ja nii palju ma nendega ei lenda, et terve lennu punktide eest broneerida saaks :)

Peale Filipiinide pole Kagu-Aasias kuskil küsitud.

Finnairi hinna osas: ma olen viimased korrad ostnud alati Bangkokist Helsinkisse päevase lennu pileti. Saad hommikul enam-vähem mõistlikul ajal tõusta, lennujaama minna, hommikust süüa ja siis see 9-10 tundi lennukis möödub päevasel ajal mu meelest üsna ruttu. Kuna ma lennukis magama ei jää, siis need öised lennud, kus ise üleväsinud, on minu jaoks ikka paras piin. Nii, et mul oleks soodsama päevsae lennu pileti üle eriti hea meel :D

Neil kordadel kui mina käinud olen, on Krabi lennujaamas olnud kõige parem kurss, järgmine Krabi linnas ja kõige kehvem Koh Lantal. Väljavõtmisel oleneb kurss summast (st. et fixed fee annab eelkõige tunda väiksemate summade väljavõtmisel), aga mul on sealt oluliselt kehvem tulnud kui vahetades.

Mina jätaks ära elevandipargi (aga see minu isiklik eelistus, et ma eelistan vangistatud elevante ja uimastatud tiigreid mitte vaadata). Nimetatud tuure ja kursusi peaks kohapealt soodsamalt saama kui siin kirjasolevad hinnad.

Krabi linna jaoks on mu meelest 3 ööd mõttetult palju, seal pole peale selle tiigritempli (2-3h) ja ööturu suurt miskit. Üks päev on piisav.

Samuti jätaks viiest saarest vaid kaks. Kui juba Krabisse minek, siis kas Lanta või Phi Phi ja seejärel Pagnan.

Minu meelest on Koh Lanta nii turistikas, et mina seal mingit kohalikku elu küll kunagi näinud pole. Vähemalt mitte sellel saareküljel, kus rannad on. Ja lennuvälja seal ka pole :)

Chiang Mai ja Bangkoki vahel oleks siis mõistlik juba öörongidega liikuda, ei kaota päevast aega nii palju. Kui magamiskohta tahad, tuleb pilet nädal-paar ette ära osta.

Juuni alguses ka mingeid probleeme ei täheldanud. Lisaks on hinnad (majutus) madalamad kui poolteist aastat tagasi.

Buss. Pole vaja ümber istuda ja aega kulub ca 30 minutit.

"Vedelikke võib käsipagasis olla spetsiaalses 1liitrises gripkotis 10 100 grammilist ühikut ja kott peab kinni olema. "

Ei pea ühtegi vedelikku üle kaaluma. Vedelikud võivad olla maksimaalselt 100-milliliitristes pakendites ning ära mahtuma üheliitrisesse taassuletavasse kilekotti.

Need pole ju tegelikult peatused vaid ümberistumised :)

Ma muidu ei saa loogikast ka aru, et kahe "peatuse" puhul tuleks lennukit vahetada, aga ühe puhul mitte.

Ma olen Chiang Mais olnud kaks korda, kummalgi korral nädala ja võiks vabalt veel minna :) Aga ma olen ka selline laid-back reisija ning mingit vaatamisväärsuste rallit ei tee.

BKK ja CM vahel olen alati öörongiga liikunud (hooajal minimaalselt nädal ette broneerida, et magamiskoha saaks). Seat61 lehelt saab infot, millised rongid on uuemad (ja mugavamad).

Kui ma ca 2 aastat tagasi Malapascuale plaanisin minna, siis sain ka just ühe backpackeriga kokku, kes sealt tuli. Saar ollagi sobivaim sukeldujatele just.

Batanayani kiidan mina ka. Kõige valgemad liivad, mis ma Filipiinidel näinud olen ja puhas vesi.

Kroks, minu lemmikud Siquijoril olid näiteks Salagdoong ja Sandugan. Sanduganis oli küll siin-seal natuke vetikaid, aga Salagdoong oli täiesti türkiissinine vesi ja valge liiv. Sanduganis mitu korda üle nädala peatunud ja lisaks muule on see rand ka täiesti inimtühi :)

Mõlemas korduvalt käinud ja rannapuhkuseks kindlasti Filipiinid. Seal oli ainult paar üksikut randa (Alona Beach näiteks), mis polnud minu jaoks piisavalt valge liiva ja helesinise veega. Kindlasti julgen soovitada Bantayani (Cebu külje all), Siquijori ja Port Bartoni (Palawanil). Söök on jama.

Gili Trawanganil pole käinud, aga Gili Airi randadest on Filipiinide rannad iga kell etemad.

Külmkapimagneteid :) Vanasti tõin ka muid suveniire, aga kuna ma koristamist suuremat ei armasta, siis nüüd tolmukogujaid rohkem ei too.

Pilti lisada ei oska...

Token556: Miks sa siis oma varasemas postituses imestad, et kuidas teised 800ga hakkama saavad, kui isegi kirjutad, et tegite seda, mida "keskmine eestlane Balil ei tee"? Nii saavadki - sõidavad rolleriga, võtavad toa homestays, söövad kohalikku toitu ning ei joo viina pudelitega.

Mina jällegi ei saa aru, miks läheb keegi Indoneesiasse ning sööb (ainult) läänelikku toitu seal :) Indoneesia köök on täiesti suurepärane ning pigem on nende muude euroopalike rahvusköökidega nii ja naa. Pastat ja pizzat söön pigem Itaalias kui Balil. Aga ütlen kohe ka ära, et ma pole seal sellise hinnaklassi kohtades söönud, kus õhtusöök 50+ eurot maksaks. Võimalik, et seal on kõik nii ehe ja maitsev nagu istukski vahemere ääres :)

Suva Etno sarja sokid? Käsitööšokolaadi viiksin - näiteks Karu Talu tumeda šokolaadi tahvleid. Aga üldiselt on keeruline midagi viia, kui huvisid ei tea.

Mulle on külalised muudest riikidest toonud DVDsid tolle riigi filmidega, veini, traditsioonilisi toiduaineid (Norra pruun juust) või maiustusi.

Kindlasti ei rõõmustaks mind ennast suvalised suveniirid jmt (rahvariietes nukud jmt).