Viimased kommentaarid

Endiselt tahaks seda, et kursoriga teema kohale minnes näeks teema sisu. Praegu on ainus indikaator sellele, et tegemist on sisutu teemaga, see kui teemat on loetud 100+ korda, aga ühtegi vastust pole :)

Lennud ja majutuse broneerin Swed Goldiga (et kindlustus kehtiks), muud maksed + sularaha Monese kaardiga. Parem kurss ja tingimused kui Swedil või SEB-l.

Mul on selliste mõõtudega Samsonite müüa nagu seal lingil on. Ja üks Ted Baker, mis on suurem. Mõlemad ühe reisi teinud. Kui on huvi, siis kirjuta.

SASil peaks olema 24h tasuta tühistamisvõimalus.

Kui keegi oleks ka huvitatud selle korteri ülevõtmisest, tuleks seda ikka ametlikult AirBNB kaudu ajada. Kui on self-check-in, siis jah pole väga vahet, aga kui korteriomanik ise annab võtmed üle, siis ta ei pruugi lubadagi kedagi teist sisse. Lisaks ka see, et kui saadad kellegi sinna oma nime all ja ta korteris midagi ära lõhub, siis kahjutasu nõutakse sinult sisse.

Aga jah, peale omanikuga rääkimist muid variante väga pole. Kui just tervis alt ei vedanud, sest siis maksab nagunii kindlustus kinni. Eeldusel, et see tehtud oli.

Käisin just Küprosel. Piletid ostsin augusti lõpus ehk ca kolm nädalat ette. Edasi-tagasi Paphosele maksis pilet 145 eurot. Päev varem oleks saanud 130 euro eest.

KLM lehel on pagasihinnad kirjas. Ise just mõned nädalad tagasi vaatasin.

Cebus ja ümbruskonna saartel ei märganud küll midagi ebaturvalist. Olen sealkandis peatunud mitu kuud ning valdavalt üksinda ringi liikunud.

Arvestades seda, et küsimus oli, mida teha Viinis 1 ÖÖ, siis pakuks magamist. Kui magamine on nõrkadele, siis baar + klubid? Või nautida tühjadel tänavatel jalutamist.

Asi on selles, et mul on kaks korda olnud täpselt sama probleem, millest esimene kord SAS vabandas ja kandis raha tagasi, teisel korral ütlesid, et ma olen ise reeglitest valesti aru saanud. Kuna esimesel korral isegi ei viidatud, et tegemist võiks olla minupoolse eksimusega, siis ma ei taha nõus olla, et ma nüüd need kulud ise pean kandma. Asi puudutab äraantavat pagasit.

See talv SASiga lennates oli veel pagas hinnas.

Ja mis paarkümmend eurot? Hea meelega kuulaks, millistel lennufirmadel see ainult paarkümmend eurot on. Pigem jääb ühel otsal ikka sinna 80-100 euro kanti ning edasi-tagasi teeb see juba suhteliselt palju kokku.
AndresR - jah, ma tean, et Riiast on otselennud Prahasse :)

Aga eeldasin tõepoolest teemaalgatust lugedes, et kuna polnud täpsustatud, et sobib ka Riia lennujaam, siis mõeldakse Tallinna oma. Ilmselt, kui 85-aastane reisisell elaks Valgas, siis seda oleks mainitud ning Tartust omakorda on jälle Tallinna lennujaam tunduvalt lähemal.
Mulle meeldis ka Cameroon Highlands väga, olen seal paar korda jaanuaris-veebruaris käinud ning ühel korral oli kindlasti vihmane.

Penang ja Georgetown on mõnusad.

Melaka mingit erilist muljet ei jätnud.
Kõik, kes te siin Prahat soovitate - kus need otselennud on? Ma tahan ka! :)

Otselendudest pakuks ise muidu Viini, Pariisi, Istanbuli. Mulle on kõik väga meeldinud ja isegi kui palju ei kõnni, siis elamusi on eriti just Viinis igal sammul.
Pille KL
Ryanairil ei ole last saatva vanema kohavalik tasuta. Lapse koht on tasuta ja ühele vanemale lisatakse kohustuslikult kohavaliku lisatasu ning siis ka koht lapse kõrvale. Ei ole variantigi, et "pangu suvaliselt".

Vahe on väike jah, aga Suvarnabhumi kasuks räägib pigem see, et seal on "No Commission", samal ajal kui Tavidis on rahavahetuse tasu 2 eurot.

"Lennukisse on lubatud kaasa  võtta kuni 10 000mah. Kui on suurem ja satutakse kontrollima, siis võetakse turvakontrollis ära."
Mia, kas sa viitaksid ka vastavale direktiivile/reeglile?

Minu 40 000 akupank käib Tallinna lennujaamas eranditult iga kord täiendavast kontrollist läbi ja iga kord on sellega lennata lubatud. Üheski teises lennujaamas pole kunagi eraldi kontrollitud ega mingit probleemi olnud.

Hiinas pole käinud.
Ma läheks ka pigem Lõuna-Euroopasse kui kallitesse USA linnadesse. Saab sama raha eest ennast oluliselt mõnusamalt tunda.

Eelpool mainitud 600 dollarit 11 öö eest ei ole kuigi kasulik info, arvestades, et teemaalgataja soovis minna NYCi või SFi. Manhattanil on septembris Holiday Inn tasemega kohad vähemalt 120 eurot öö, mis teeks juba odavama otsa majutuse hinnaks ca 850 eurot. Mesinädalatel tahaks aga vast midagi paremat, seega alla 150 euro öö ei tasuks üldse kaaluda. SF on kallim. Lisa juurde lennukipiletid ca 500 EUR ühele (sobival ajal ei pruugi neid SAS 300-euroseid saada olla) ja ongi juba ligi 2K täis.
Ma tunnen ka sellest puudust, et kursoriga teema kohale minnes näitaks postituse alguse ära.
"Kui olen 3 kuud viisavabalt ära, kui kaua peab siis vahepeal kodus olema, et saaks jälle tagasi minna kolmeks kuuks?"

Piisavalt pikalt, et ei jääks muljet nagu elaksid USAs. See kui pikk on piisavalt pikk, sõltub suuresti ka sellest, millise immigratsiooniametniku juurde satud. Mulle on piiril kinnitatud, et riigist eemal tuleb olla kauem kui riigis olid. Sellele väitele ma näiteks kirjalikku tõestust leidnud pole.

Igal juhul nädalased tripid Kanadasse või Mehhikosse ei loe :)
Minul on akupank alati käsipagasis, Tallinna lennujaamas läheb alati ka eraldi kontrolli, aga kunagi pole probleemi olnud, et ei tohiks kaasa võtta.

USAst tulles panin ükskord läpaka laadija äraantavasse pagasisse, see kästi sealt välja võtta ja käsipagasisse panna. Läpakas on loomulikult käsipagasis.

Peale seda kui ühes söögikohas mu krediitkaart kopeeriti ja sealt raha pihta pandi, olen restodes eranditult hakanud sularahas maksma. Samas hotellis ei saa ilma krediitkaarti ette näitamata oma tuppagi. Enamasti broneeritakse mingi tagatisraha ka.

Kusjuures, mina olen tähele pannud, et peale selle uue turvaala avamist on turvakontrolli läbimine muutunud Tallinna lennujaamas oluliselt aeglasemaks. Ma ei tea, kas uued skännerid on kuidagi tundlikumad, aga väga palju pagasit läheb täiendavasse kontrolli ning see täiendav kontroll võtab meeletu aja. Olen oma akupanga pärast seal küll oodanud. Järjekorrad on pikaks veninud ning see aasta pole ma vist kordagi alla 20-30 minuti sealt läbi saanud.

Kuna siin on mitu korda mainitud, et pikkadel lendudel on äraantav pagas alati hinnas, siis ma tahtsin lihtsalt täpsustada, et mitteodavlennufirmadest näiteks Lufthansal kõige soodsamatel piletitel enam pole.

Mis hinnaga sa soovid? Mul on kaks reisi teinud CK kohver näiteks pakkuda.