Viimased kommentaarid
Ma tunnen ka sellest puudust, et kursoriga teema kohale minnes näitaks postituse alguse ära.
"Kui olen 3 kuud viisavabalt ära, kui kaua peab siis vahepeal kodus olema, et saaks jälle tagasi minna kolmeks kuuks?"

Piisavalt pikalt, et ei jääks muljet nagu elaksid USAs. See kui pikk on piisavalt pikk, sõltub suuresti ka sellest, millise immigratsiooniametniku juurde satud. Mulle on piiril kinnitatud, et riigist eemal tuleb olla kauem kui riigis olid. Sellele väitele ma näiteks kirjalikku tõestust leidnud pole.

Igal juhul nädalased tripid Kanadasse või Mehhikosse ei loe :)
Minul on akupank alati käsipagasis, Tallinna lennujaamas läheb alati ka eraldi kontrolli, aga kunagi pole probleemi olnud, et ei tohiks kaasa võtta.

USAst tulles panin ükskord läpaka laadija äraantavasse pagasisse, see kästi sealt välja võtta ja käsipagasisse panna. Läpakas on loomulikult käsipagasis.

Peale seda kui ühes söögikohas mu krediitkaart kopeeriti ja sealt raha pihta pandi, olen restodes eranditult hakanud sularahas maksma. Samas hotellis ei saa ilma krediitkaarti ette näitamata oma tuppagi. Enamasti broneeritakse mingi tagatisraha ka.

Kusjuures, mina olen tähele pannud, et peale selle uue turvaala avamist on turvakontrolli läbimine muutunud Tallinna lennujaamas oluliselt aeglasemaks. Ma ei tea, kas uued skännerid on kuidagi tundlikumad, aga väga palju pagasit läheb täiendavasse kontrolli ning see täiendav kontroll võtab meeletu aja. Olen oma akupanga pärast seal küll oodanud. Järjekorrad on pikaks veninud ning see aasta pole ma vist kordagi alla 20-30 minuti sealt läbi saanud.

Kuna siin on mitu korda mainitud, et pikkadel lendudel on äraantav pagas alati hinnas, siis ma tahtsin lihtsalt täpsustada, et mitteodavlennufirmadest näiteks Lufthansal kõige soodsamatel piletitel enam pole.

Mis hinnaga sa soovid? Mul on kaks reisi teinud CK kohver näiteks pakkuda.

Mul on SASiga sama teema olnud, pilet nende lehelt ostetud. Või oli Delta. Igal juhul see Miss oli eesnime küljes.

Minu kaks esimest piiriületust USAsse minnes olid ka ca 5, max 10 minutit kumbki. Kolmas oli tunnine ülekuulamine ka ähvardustega öö vangis ja hommikul lennukiga tagasi.

Aga teemaalgatuse juurde tulles, siis on küll elektrooniline kontroll, aga sellele järgneb siiski ka mehitatud. St, et mehitatud on kindlalt ja osades tuleb enne veel mingi elektroonilise asja juurest läbi käia.

Kui mingeid krimkaristusi pole ja varem USAs käinud ka pole, siis peaks ESTA 15 minutga approve'itud olema.

Ma eile sain Finnairi meili, sooduspakkumised Põhja-Ameerikasse, Aasiasse ja vist Euroopasse ka midagi.

"Müügiperiood: kuni asjakohase teateni. Reisiperiood: kuni asjakohase teateni. Kehtida võib kuni 60-päevane etteostuperiood, mis võib mõjutada ka pakutavaid hindu."

Mulle huvipakkuvatesse kohtadesse oli soodsaid hindu sügiseks küll.

Ma tahtsin ka just Koh Lantat soovitada. Ma ise olen enamasti Klong Nin beachil olnud, rahulikum kui Long Beach, samas ikkagi piisavalt palju kohti, kus söömas käia. Majutus kindlasti otse randa ja väga mõnus on. Kui midagi veel rahulimat tahta, siis lõunapool on Waterfall Beach, seal ainult paar resorti ongi, aga korralikumad maksavad üle 100 euro öö.

Maad mööda Myanmari "põikamiseks" on vaja viisa enne ära teha (e-viisa sobis minu mälu järgi vaid lennujaamade kaudu sisenemiseks). Lähimad võimalused vist Helsinkis ja Berlinis. Kui ma ise omal ajal seda varianti uurisin, siis minu meelest läks ebamõistlikult pikk aeg bussiga piiriületusele.

Kui ma ise veel kunagi kolmandat korda Põhja-Taisse peaks minema, siis lendaks pigem Paisse, sealkandis tundub huvitav olevat :)

Soomes. Minu meelest öeldi lausa USA - CPH lennul, et kellel CPHs ainult transiit, neil custom clearance lõppsihtpunktis.

Ma olen samamoodi teinud - bussiga teeotsa ja sealt jalgsi üles. Allatulles enam nii palju entusiasmi polnud ja kui siis mingi auto kinni pidas ja küsis, et kas me küüti tahame, siis kasutasime juhust :)

Meil just nädal tagasi bronniti tagatiseks 1000 eurot (MasterCard krediitkaart).

Kui plaan 9 päeva kohapeal olla, siis 3+3+3 ei tule kindlasti välja. Näiteks Ubudist Gilile saamiseks kulub juba üle poole päeva (shuttle sadamasse, seal ootamine, ca 1,5h üle, sadamast hotelli). Meie hakkasime hommikul liikuma, laev hilines ca 2h ning hotelli jõudsime (Gili Air) ca kella neljaks. Gililt lennujaama saamisega tõenäoliselt sama teema.
Nii lühikesse aega nii palju mahutades läheb vähemalt kaks päeva transpordi alla.

Ma olen Barcelonas käinud ca 10 korda ja ikka imestan, et just Barcelonaga seoses alati taskuvarguse teema nii muret tekitab. Samas ma muidugi La Ramblal ainult ühe korra käinud...

On veel selliseid vöökotte, mis on õhukesed ja käivad riiete alla. Vaata näiteks Jack Wolfskini oma.

Ma ise ostsin omale reiside jaoks eBags crossbody, aga mul oli oluline, et see riidest oleks, mitte nahk või kunstnahk (kaalu tõttu).

Kuidas Helsinkis seda uut turvakontrolli teha? Seal on see kontroll ju kohe peale lennukist mahasaamist. Enne kui terminali pääsed.

Merimetsa nakkuskliinikusse tasub alati ette helistada ja küsida, et kas kõik soovitud vaktsiinid on seal olemas. Üks kahest, kas tüüfuse või difteeria-teetanuse oma kipub neil pidevalt otsas olema.

Olenevalt paki suurusest maksab Tai Posti kodulehe andmetel näiteks poolekilose paki saatmine Taist Eestisse 115 kuni 900 bahti (3-23 eurot). Bangkoki suurust arvestades näiteks Khao Sanilt Sukhumviti ja tagasi sõitmine kulutab juba rohkem kui kolm eurot :) Lisa sellele veel nimetatud "väike meelehea" ning mingit erilist hinnavõitu ei pruugi tullagi.

"Liikudes mitte-Schengeni alast Schengenisse on turvakontroll vastavalt lähtelennujaama riskiastmele: Londonist saabudes ei ole turvakontrolli, mujalt saabudes võib vabalt olla."

Jah, Bangkokist tulles olen alati turvakontrolli pidanud läbima, JFKst tulles sai otse passikontrolli ja terminali.

Mina tahaks teemaalgatuses viidatud liiga napis riietuses naistele lisada ka ilma särgita mehed. Ja need häirivad mu silma isegi rohkem. Tundub, et ka kohalikke, sest erinevates maades olen kohanud ka silte söögikohtades, mis annavad teada, et palja ülakehaga mehed sinna oodatud ei ole.

Ma olen anni33 ja Martin Sepa soovitustega täiesti nõus - Siquijor ja Port Barton ka minu lemmikud :)

Sabangis olen ka olnud, kuigi maa-alusele jõele ei läinud. Minu jaoks oli tegemist ühe kõige vähemmeeldiva ranna ja külaga Filipiinidel.

Boholi ma vahele ei jätaks, eriti kui looduse vastu huvi on - seal need šokolaadimäed ja tarsierid on küll megaturistikad, aga väga ägedad.

Sukeldumise osas kiidetakse nii Moalboali (paar tundi bussiga Cebu Cityst) kui Apot (jäi vist Siquijori ja Dumaguete vehele).

Kui piletid ostmata, siis ma lendaks otse Cebu saarele ja ära näiteks Palawanilt. Manila jätaks täitsa vahele :)