trip-krainetrip-ukraine-dark
Elekter Canadas ja kodumaine tehnika

Kuidas laadida läpakat, kaamerat, fotokat jne, kui sealne elektrivool on ainult 120 v ja teistsugused pistikupesad. Eelnevaid postitusi sobrades hakkas silma, et müüakse vist mingeid vastavaid otsikuid. Kuidas aga meeldib tehnikale 230 asemel 120v ?

Elektriga töötavatel asjadel peab olema kirjas, mis pinget nad söövad. Enamus impulsstoiteid (sährdused kerged karbid, mis kaalu järgi tühjad tundudvad olevat) on märkega: Input: 100 - 240 V~ / AC Sellised riistad võtavad elu sisse ka Meerika mandril.

suured tänud asjaliku vastuse eest

Ostsin Kanadas Travel shopist selle pistiku ainult,mis nende pistikupessasse läheb. föön töötas,aga väga nõrgalt.Läpaka jaoks ostsin sellise juhtmejupi,mis läheb minu läpaka musta kastikese sisse. see kastikse ise teeb voolu parajaks :). patareid laadis ilusti täis selle pistikujupiga.

Vt. Michael Freemani raamatut "The complete guide to digital photography" lk.207.Mõned netiaadressid sealt:www.creativepro.com;www.digital-photography.org.Ilmselt on midagi veel riikide(maade) turismiveebidel.Selles raamatus on pilt eri tüüpi pistikutest jaotusega:Ameerika, Briti, Euroopa ja Austraalia.Asja võiks uurida Eesti arvuti- ja fotopoodides ning -veebides.