Erilisi paiku Põhja Vietnamis

Minek mai lõpupoole Vietnami, maandume Hanois. Puhkus tuleb seekord lühikesevõitu, kõigest 2 nädalakest, enamjaolt on ka plaanid paika pandud - 3 päeva Sapa mägimatkal ja kindlasti tahaks minna Halong Baysse paariks-kolmeks päevaks. Küsimus siis aga selline: kas keegi oskaks soovitada sealkandis mingit kohta, mida kindlasti tuleks külastada? Midagi erilist ja südantsoojendavat, kasvõi Hanoi linnas või selle lähistel. Huvitab kaunis ja metsik loodus, ajalugu, vaikne chill kuskil kenas kohakeses, kus lahke pererahvas ja hea lihtsalt lebotada ja paari õlle libistada. Ühesõnaga, kui keegi on külastanud sealkandis mõnda meeldejäävat kohakest ja raatsib seda ka edasi jagada, oleks tore. Ja kas äkki keegi oskab öelda, kuidas on sukeldumisega sellel ajal sealkandis, näiteks Halong Bays?

  • Halong Bay'sse võiks teha 2 öölise tripi, kus üks on "laevas", õhtusöök paadi katusel tähistaeva all on päris meeleolukas, eriti kui on särav seltskond. Sukeldumist ei oska kommenteerida, niisama ujusime ja kanuutasime.
  • Ninh Binhi linnakese lähistel Tam Coc on nagu Halong Bay maa peal. Samas on võimalik võtta päevane tuur Hanoist.
  • Old Quarter ("vanalinn"?!) Hanois hoidis meid 3 päeva kinni, ei suutnud minema minna, sest toidud olid head ja joogid külmad... Selle puunukukeste puppet show võiks ka ära vaadata, üks põnevamaid mida nähtud. Palju asjalikke muuseume (sõja)ajaloo huvilistele. Siin on ka tiba kommentaare http://www.trip.ee/node/30099
0
0

Meie rentisime mopeedi Ninh Binhis ja laksime maapiirkondi avastama. Kaarte neil eriti kaasa polnud anda, joonistasid ise meile midagi paberile. Huvitav oli see kuidas me kogemata yhe pere 6uele sattusime (arvasime, et on mingi teeots, aga j6udsime yhe maja 6uele) Siis kutsuti meid sisse ja pool kyla oli sekunditega kohal meid uudistamas. Kahjuks keegi inglise keelt ei osanud, aga huvitav kogemus ikka. Sapa on jah vagev ja Ninh Binh paras kontrast sellele...

0
0

Tänud vastajatele. Ninh Binh hea soovitus, võtan selle koha ka oma reisiplaani.

0
0

Et endale jättis Halong Bay küll hea mulje ja sai Cat Ba saarel mingi 6 päeva aega maha võtta. Neid paaditrippe saab võtta teistele saartele ka Cat Balt ja rolleriga on täitsa tore saarel ringi rokkida. Sukeldumist Halong Bays ei täheldanud ja suurematest sukeldumiskeskustest jäia meelde Nha Trang, aga see Hanoist mingi 800 km alla.

0
0

www.sukeldumine.ee on korraldanud Vietnami (ka. Nha Trang'is) sukeldumisreise kui huvi pakub.

0
0

Nha Trang jääb kahjuks meie marsruudist kaugele. Seekord sai reis ostetud hetke ajel ja reisi pikkuseks kõigest 16 päeva (nutune, aga asi seegi). Aga kenasti lahendasime oma sukeldumisplaanid sellega, et Taimaal läheme kolmeks päevaks Koh Taole. Maikuus peaks olema seal mussoonivaba olustik, vesi peegelsile ja kohalik pererahvas külalislahke (seda muidugi igal aastaajal). Vietnami jaoks jääb meil täpselt niipalju aega, et mahutame sinna 2-e päevase Sapa mägimatka; 3 päeva ja 2 ööd laeval Halong Bay-l ja ühepäevase tuuri Ninh Binh-i. Ja tuuride vahel ka mõni päev aega natsa tšillida ja puhata Hanois. Ja siis tagasi koju.. nii kurb, kui see ka pole.

0
0

Sai see siis lõpuks ka kirja pandud. Sellesama reisi reisikiri, mille kohta küsisin infot sama postituse alguses. Vett on sellest ajast paljugi merre voolanud, kuid üritasin reisipiltide ja märkmete abil anda edasi meie seikluse üsna täpsel moel - meie silmade läbi. Võib-olla mõnele Vietnamihuvilise abiks. Aga nõndaviisi see siis välja kukkus: http://ibumarx2.googlepages.com/

0
0

Palju tuttavaid kohti :) Lõuna Vietnami soovitaks ka tulevikus külastada, erineb Põhjast ikka päris korralikult - loodus, inimesed jne. PS! Põeme ka seda kroonilist haigust.

0
0

Jep, Lõuna Vietnami tahaks külastada ja teen ka seda kindlasti mõne aasta jooksul. Samuti tahan minna Laosesse, kuhu siiani ei ole veel jõudnud. Oh ja veel need Filipiinid, kus mu unelmate sukeldumiskohad, mida siiani olen vaid telekast näinud! Aga halb on ka see, kui jääd ühe maailmajao külge rippuma ja siis võib juhtuda nõndaviisi, et ei jõuagi sealt aastaid kaugemale. Seepärast ka järgmine plaan minna Peruusse, Boliiviasse ja Ecuadori. Eks vaatab, kas pärast seda reisi laseb mu süda Aasiast lahti..

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased