trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Oi..ja millal see oli- lahiminevikus? Igal juhul suured tanud vastuse eest!

Mina samuti haide ja raidega.. ja mitte delfiinidega..

Eelmisele marksile - näh, olen kah marx ja plaanis umbes märts, aprill alustada road-trip-i, mis siis toimub New Yorkist alla Yucatani poolsaarele. Kindlad kohad, mida tahan üksi läbida USA-s oma autoga on Charleston ja New Orleans, edasi juba Mehhhiko! Mehhikos samuti omad kohad, aga kõik võib muutuda tujust. Aga tahan delfiinidega ujuda. Mitte basseinis. Olen googeldanud ja uurinud netist tiba asju. Kas on võimalik sulpsatada delfiinide sekka ka kusagil avamerel? Ma olen üritanud seda teha Indoneesias, aga nad põgenevad nii eemale laevast siis. Lihtsalt selline tiba rumal küsimus..

Ohh, kunagi lugesin iga päev trip.ee - d. See oli mu piibel ja oma algteadmised reisimisest sain just siit fooromist. Küsisin arglikult nõu, sain vastuseid. Andsin ka hiljem tiba nõu, kui olin ise reisinud. See toimus juba enne, kui siin oli kohustuslik regamine. Aga nüüd pole ma vist paar aastat lugenud seda foorumit ja mind hämmastab see, mis probleemid on inimestel, kui avasin selle foorumi täna. Vanasti oli tõesti küsimus Küsimus ja nõu Nõuanne. Ohh - kui tahad reisida, siis reisi! - Sina teemaalgataja ja ka Sina - Jätkaja! Ärge vinguge - minge. Või küsige asjalikku nõuannet. Minge üksi ja vinguge pärast, et see ei sobinud. Sellest võite järeldada seda, et olete parajad hädapätakad, kes ei suuda oma mõtteid peas kuulda ja kauneid loodusvaateid vaadata ilma vadistamata. Ohh, kuidas puudust sellest ajast, kui Kaerahelves ja Marek Mengel omavahel mõnusa huumoriga aasisid, ise maailma erinevates nurkades.

Mhhm.. Kusjuures olen kordi käinud "mõlemal poolel." Arvan, et Samuil peaks olema vähemalt üks korralik haigla - see ju üsna turistikas saareke. Arvan, et selle informatsiooni saab kergesti ka netist kätte. Ise Phuketi küll ei tahaks pikemaks ajaks peatuma jääda. Lanta on muidugi hea, aga ka samas ei mäleta, et oleksin seal silmanud korralikku haiglat. Samuil olen olnud vaid korra, tegelikult ei ole tegemist ju tillukese ja mahajäänud kohaga. Ja, kui seal peatute, siis on võimalus külastada Koh Phangani ja Koh Taod. Viimane on imelisel kombel minu eriline lemmik.

Lahe! Meie sõitsime kunagi El Nidost Busuangale kohaliku laevaga, mis väljus korra nädalas. Alumisel korrusel veised ja sead, ülemisel kohalik rahvas ja siis kaks valget (meie siis). See oli kah lahe. Ainult need vakstust voodinarid olid minusuguse pika inimese jaoks ikka jube lühikesed aga elamus missugune.

Don Gatole - nii lahe, et lähete, ootan pikisilmi juba uudiseid. Dantele - eks need hinnad on ikka kallimaks läinud vahepeal. Ega meie ka ei koonerdanud jääkülma Myanmar õllega ja karge kohaliku rummiga:)

Ohh.. naljakas, et, kui mingi neli aastat tagasi olime Birmas kahekesi ca 2,5 nädalat, siis läks meil selline ringreis nagu: Yangon - Bagan - Mandaley (jõetrip) - Yangon ja veel pisikesed seiklused vahepeal maksma kokku kahepeale 500 USD-i. Huvitav on see, kas tõesti vahepeal on siis hinnad nii kohutavalt suureks muutunud?

Ohh, ma nii igatsen Kretek sigarette. Istud pimedas rannas ja tõmbad meeldivat aroomi kopsudesse, samas nad pragisevad ja pilluvad sädemeid. Kas tõesti Eestis kusagil neid ei müüda? Tean ise, et loll küsimus..

Kõige lihtsam - tee Soomes asuvas saakonnas Tai kahekordse sisenemisega viisa. Ikka ju mõni tuttav Soomes käib ja saab ka postiga teha.. kehtib kuu ja pole probleemi

Miks Sa ei bronni ära pileteid (minumeelest kõige odavam) sellisest lennufirmast?

http://www.flyzest.com/

Otsime kahte reisikaaslast BOOM festivalile, mis toimub juuli lõpus Portugalis

Reisi eesmärk on nautida seda võrratut üritust, mis toimub iga kahe aasta tagant juuli lõpus või augusti alguses täiskuul Portugalis Idanha-a-Nova järve kaldal ja kestab seitse päeva. Infot ürituse kohta saab nende kodulehelt – http://boomfestival.org/boom2012/ samuti võin saata tutvustavaid linke, kui on tõsine huvi. Reisime sinna seekord Chevrlolet kuuekohalise bussiga, mis on mugav ettevõtmine. Üleeelmine aasta käisime Toyota džiibiga neljakesi, ei olnud ka raske sõit, kuid tagasitulek kahe juhiga kurnas parajalt ära. Festival on fantastiline – üks põhjus, miks sinna läheme mööda maad on see, et minnes parasjagu aega varuda, et teha mõni mõnus breack, kas Prantsusmaal või Hispaanias – kohakeses, kus ei ole varem käinud. Teine ja suurem põhjus on see – et saab võtta kogu reisi ajaks kaasa telgid, magamistarbed, söögid, joogid, priimus ja potid, pannid, millega süüa kohapeal teha. Raha kokkuhoiu pealt on see suur asi. Täpsemat infot meie seltskonna ja reisistiili kohta jagan meelsasti kas skype, telefoni või meili teel. Skype kasutajanimi on “kraaana,” telefon on 55661700 (palun helistge õhtupoole) ja meiliaadress on kraaana@gmail.com Palun ärge võtke ühendust need, kes ei talu vintsutusi ja kipuvad virisema iga tühja ja tähja peale. See ei ole sedasorti reis.

Jep, sama öölaeva tripi tegin ise läbi:) Aga mingit erilist "mugavuse" vahet ma küll ei näinud, kui võrrelda Boholit ja Palawani. Mõlemad külastamisväärt kohad - inimesed lahked ja toredad, kaunis loodus jne.

Külastasime oma sõbraga Filipiine selle aasta märtsis. Just nii kaua, kui piirilt lubatud päevade arv seda ka võimaldas. Enamus aega veetsime Palawanil, seda küll selle imelise saare põhjapoolses osas, nimelt siis alustades Puerto Princesast ja võtsime väga rahulikult oma aega. Mingil ajal jõudnud El Nidosse, leidsime selle pisikese linna lähedal omale Paradiisi, kus sai ca viis päeva aega maha võetud. Mis seal ikka teha - nautida imelist loodust, suhelda fantastilise rahvaga ja muidugi parimad sukeldumis- ja snorkeldamistripid. Ka kindlasti kalapüük on võimalik. Ise sõitsime- eelistades odavat kaubalaeva, kallitele kiirpaatidele - Busuangale, nimelt siis Coronisse ja seal tegime ülilaheda kalatripi koos kõige muuga komplektis, mida see ookean oli võimeline andma meile sellel hetkel.. Coron, eelkõige Busuanga on üks väga külastamistväärt koht, kellele huvi pakub, võtke ikka aega rohkem, kui meil oli - ca 6 päeva vähemalt. Üldse on see piirond väga hea koht maailmas. Ja ka Filipiinid on üks paganama hea kohta maailmas, mulle tundub. Tahan minna sinna tagasi, et rohkem põhja pool ringi konnata. Seekord meie reisile, peale Palawani ja Busuanga lisandus veel Boholi saar ja pisike Boholi lisasaar, millel nimeks Panglao. Lahe koht, kui võtad kiire tsiki ja kimad ringi. Uskumatuid kohti on võimalik avastada. Ja kui võtad akvalangi ja sulpsad vee alla - unustamatu kogemus.. Ja ka Manila - Aasiamaade üks kuritegelikumaks tituleeritud suurlinn - jättis uskumatu mulje. Ja just inimeste pärast. Olen armunud toredatesse filipiinodesse. Ei näinud selle kuu aja jooksul seal riigis ühtegi ebalahket või pahatujulist inimest. Rääkimata varastest, röövlitest või tüngategijatest! No ei kohanud lihtsalt.. Muidugi Manila getoslummidesse päris ööalal jala kogu oma varaga jalutuskõiku ei teinud.. Viva Philippines! PS: käidud sai omalkäel ja koos mitmete siselendude, sukeldumiste ja ka ühe pika ja lukslusliku paradiisielamisega El Nido rannal (viis päeva) läks kogulaul maksma vähem, kui 300 euri nädal. Kokku küll ei hoidnud, vahel lihtsalt kauplesime moe pärast ja koonerdasime nalja pärast. Aga muidugi fakt oli see, et sõime enamus aja ainult kohalikke toite - sest nad olid lihtsalt nii maitsvad (imeodavad ka). Jagan kah infot, kui on kellegil soovi. Ega eriti midagi ekstreemset jagada ei ole. Kindlasti on mõningaid soovitusi, eriti, mis puudutab El Nidot. Nu, kui keegi tahab ikka midagi teada, siis kriba mulle kraaana@gmail.com tegelikult rääkida on nii mõndagi. Ja Viky, saada palun ka mulle oma elamustekiri, tore oleks elamusi jagada!

No kuule, Norsu. Ära trolla. Ilmselt ei ole Sa süvenenud varasematesse teemadesse, miks üldse tehti trip.ee-s kohustuslik registreerimine, kui tahad postitada või kaasa rääkida. Aga näe - ka nüüd saavad Sinusugused ikka veel seda foorumit risustada oma lollide mõtetega.

Paar kuud tagasi arutasime oma sõbrannaga, et peaks siin foorumis tõstatama küsimuse üles - miks on trip.ee nii mahakäinud.. Aga siis leidsime, et on ju nii palju uusi ja "rohelisi" rändureid, kes kõik ahmivad sama infot nagu meiegi kunagi. Ise olen oma teadliku arvutikasutamise aja olnud pidev trip.ee jünger. Postitanud olen siia küll vähe, kuid tavaliselt kojutulles on see esimene sait, mille automaatselt avan. Viimasel ajal küll harvemini. Tripist olen saanud oma esimeste reiside jaoks kõik vajaliku. Kuigi vahel tunnen puudust sellest ajast, kui Kaerahelves ja Marek Mengel vestsid oma dialoogi erinevatest Kagu-Aasia nurkadest.. uhh, olid ajad. Unistasin vaid sellest siis, et saaks ka ükskord samakaugele. Aga ikkagi on väga hea, et on olemas selline Meie Eesti reisifoorum. See on nagu mu kodu ja olen siit palju väga häid sõpru leidnud. Olen rahul, kuigi jah.. inimesed võiksid enne küsimuse püstitamist lugeda läbi kõik eelneva, mis on olnud läbi aegade teistel inimestel jagada.

Ja mina lisaks ka siia oma Lõuna-Ameerika reisikirja. Lisakas ka seda, et palun ärge kritiseerige väga kriitiliselt mu kirjavigu. Olen selle reisikirja ca 1,5 korda läbi töötanud ja parandanud oma lohakusvigu + komasid ja kooloneid. Aga eks on seal neid palju rohkem. Tegelikult on mul ka veitsa tähtpäev. Ca aasta tagasi alustasin oma kolmekuist Lõuna-Ameerika trippi ja alles nüüd sain selle reisikirja valmis. Paljudel põhjustel olin nii laisk ja aeglane ja ka vahepeal tulid uued reisid peale ja kohe-kohe on ka uus tulemas.. Uhh, aga nüüd on ta vähemalt algeliselt valmis ja pikk nagu Tammsaare raamatud (ei võrdle ennest iialgi kirjanikuga nagu Tammsaare:)) Aga siin see kirjatükk siis on-

http://sites.google.com/site/ibumarx3/

Õujeee:) Aasiaigatsus.. mhmm..

Kui ma oleksin tahtnud sellist vastust, siis oleksin tsiteerinud oma kysimuse teisiti. Oleme ringi reisinud siin (Louna-Ameerikas) piisavalt sellises stiilis, et oobid yhe pere juures, kes annavad sulle jargmised kontaktid, kelle juures jargmises sihtpunktis oobida. Inimesed on olnud fantastilised ja elamused head. Vaga palju toredaid tuttavaid oleme saanud. Loomulikult ei kai see paris ilma rahata, kuid summad, mis oleme maksnud on ysna tyhised. Ja ei tahtnud ma koneleda siin yldse rahast. Kuna soovitused kodumajutuste suhtes piirduvad mandriga ja ei ole yhtegi kontakti Galapagostel, siis lihtsalt kribasin siia selle kysimuse. Olen suht kursis eluga, mis toimub Galapagostel nii, et jata oma opetussonad kellegile, kes Sind suu lahti kuulab ja ara pritsi siin torva ja tatti.

Lugesin Sinu postitust ja ei oska võtta seisukohta. Tore on, et tahad minna kuuks Indoneesiasse, sest see on väga suur ja avastamistväät maa. Aga jääb väga arusaamatuks mida Sina just sealt otsid, sest sa ei kirjeldanud seda. Ka see jääb arusaamatuks, kuhu maandud, mis on Sinu huvid-hobid ja milline on Sinu reisistiil. Väga popp sõna "seljakotirändur" on see, mida kasutavad väga paljud, aga fakt on ka see, et enamus inimesi pakivad oma reisistaffi seljakotti.. Siin foorumis on palju infot ja reisikirjade linke Indoneesia kohta. Kas Sa oled need kõik läbi lugenud? Või tulid lihtsalt mütsiga lööma? Kui oled läbi lugenud trip.ee-s oleva info ja on ka konkreetsemaid küsimusi, siis tuleb ka kindlasti palju ja asjalikke vastuseid. Aga seniks head kodutööd. PS: ka googeldamine ei tee halba.

Päris mitut soomlannat olen kohanud instruktoritena Koh Taol.. eestlasi mitte. Arvatavasti mitte siiski, oleks kusagilt juba kuulnud, Eestimaa ju nii väike, siin kuulujutud levivad kiiresti.

Odavam, kui Eesti õhk tihtipeale, tsekka seda. Sry, kuidagi läks valesti, peale postitamist alles vaatasin, et olin ajanud segamini Kopenhaageni ja Oslo.. minu pasoor..

Aga natsa endal kah paar ekstreemset kogemust:

  1. Paar aastat tagasi, kui lendasin Bali - Jakarta otsa lennufirmaga Lion Air, siis enne õhkutõusmist oli mõnus lennukiaknast jälgida, kuidas mingid lennufima mehaanikud sehkendasid mootori kallal oma mutrivõtmetega. Sai kah tiba nalja visatud, sest pole algaja lendaja ja lennuhirm puudub. Aga mis järgnes peale seda, kui olime õhku tõusnud ja oma kõrguse saavutanud oli minu jaoks šokk. Kuna istusin täpselt selle akna alla, kus oli niiöelda "remonditud" mootor, siis nägin ja tajusin seda kõike selgemalt, kui kõik ülejäänud rahvas. Sellel hetkel, kui oli luba oma rihmad lahti võtta ja ennast vabalt tunda, käis kõrvulukustav pauk.. ja arvan, et vähemalt kümnemeetrine tulejutt minu akna alla asuvast mootorist välja. Tulejutt käis ära aga mootor tossas edasi. Kohalik indoneesia rahvas nagu ei pidanud seda millegiks eriliseks, sebisid edasi oma vahekäigus ja hüpitasid rõõmsalt oma lapsi. Kõige hirmutavam oli aga see, et stjuardessid käskisid kohe kõik aknakatted üles tõmmata ja rabelesid ärritunult ringi ja mingi hetke pärast käratas üliärritunud kapten algul kohalikus ja siis inglise keeles: "kõigil reisijatel kohe oma kohtadele istuda ja ennast rihmadega kinnitada!" Ja siis läks kohutavaks tralliks, sest olime päise päeva ajal sisenenud mingisse tormitsüklisse ja oli kottpime nagu öösel ja raputas nagu pesumasina tsentrifuugis. See oli kole lend ja pean tunnistama, et lubasin selle lennu ajal igasugu lubadusi Jummile või Buddale või Allahile - et kui jään ellu, siis muudan ennast, hakkan paremaks inimeseks, teen heategusid hommikust õhtuni ja veel paljutki, mida ei hakka siin välja tooma, sest see läheks juba liiga isiklikuks. Aga maandusime Jakartale kenasti ja mitte varuväljapääsu kaudu.
  2. Palju väiksem ja üldsegi mitte hirmuäratav kogemus oli siis, kui lendasime pisikese Merpati kopsikuga Bali - Labuanbajo. Maandumine tundus kuidagi väga-väga põrutav, nagu oleks tank taevast maha prantsatanud. Aga lennukist välja astudes avastasime, et polnudki midagi hullu, lihtsalt üks lennuki rattakumm oli tühi.

Aga vananaiste suvi alles algab. Miks mitte korraldada mõnus lõkke- ja telkimisõhtu kusagil Tartu ja Tallina vahepeal RMK suuremal lõkkeplatsil näiteks 19. või 20. septembril. No kuulge rännumehed ja naised! Kui te kardate veitsa viludat sügisilma, siis on võimalik alati õhtul autoga koju kimada. Samas soojas telgis pole kah hullu magada ja alati saab ju võtta kaasa oma väike varustus. See tähendab, et igaüks võtab kaasa selle, mis talle just vaja - söögid, joogid, telgi, kellel väike kokkupandav aiapaviljon või koormakile puudevahele sidumiseks. Uskuge mind, sellele üritusele tulevad vaid need, kes siin foorumis niisama "trollamisega" ei tegele vaid just need, kellel tõsine tahtmine taga omi kogemusi vahetada ja saada ka midagi vastu.