Erinevad kogemused lapsevankriga reisimisel

Sai siis hiljuti esimest korda käidud titega reisil (ta on aastane). Mureküsimus oli see, kas võtta kõhukott või lapsevanker. Kuna talle kõhukott üldse ei meeldi, siis jäi ikka lapsevanker. Selle kohta sai mitmelt poolt loetud (mh siit, Estonian Airist ja mujalt), nii et seda me teadsime et vanker ei käi pagasikilode sisse jne. Igalt poolt aga erinevad vastused, kui uurisin, kui suurt käru peale võetakse. Meil nimelt oli probleem see, et sõitsime EA-ga Londonisse ja sealt Easyjetiga edasi. Kuna lendude vahel oli igasuguste variantidega väikesed vahed, tahtsime vankri võtta käsipagasisse, et ei peaks seda pagasilindilt ootama. Igal pool öeldakse, et salongi võib võtta ainult kokkukäiva, nn vihmavarju-tüüpi (inglise keeles umbrella pram või umbrella stroller) vankri. Käisime hulga poode läbi ja saime ka sealt erinevaid vastuseid, mis on õieti vihmavarju-tüüpi käru. Ühtlasi laenasime sõpradelt kokku 3 käru (siiamaani kelder kärusid täis!) Võtsin need koormaeeslina autoga enne reisi kaasa ja läksin lennujaama näitama, et milline neist pardale lubatakse. Minu mõningaseks üllatuseks selgus , et Estonian Airi infos ja check-innis vastati, et need kõik on liiga suured (kuigi ühega olid tuttavad saanud mõni kuu tagasi). Tegi pisut nõutuks küll, aga ostsime siis suurest beebitarvete poest väikseima allalastava põhjaga (et titt saaks seal magada), mis leidsime (pealegi kinnitati, et see on raudselt ehtne vihmavarjukas). Pilt umbes selline http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.fixya.com/Brands/Images/G/Graco/177x150/21848981.JPG&imgrefurl=http://www.fixya.com/support/p7168-graco_umbroller_6040_umbrella_stroller&h=150&w=177&sz=5&hl=en&start=27&tbnid=HNBT68rZmikeyM:&tbnh=86&tbnw=101&prev=/images%3Fq%3Dgraco%2Bumbrella%26start%3D20%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Den%26sa%3DN
Käib pikuti kokku väga peenikeseks.
Saabus reisipäev, läksime käsipagasiga otse turvakontrollist läbi ja lendu ootama. Boardingus hakkas töötaja hädaldama, et see pole ju kaugeltki mingi vihmavarjukas ja peate kas maha jätma või väravasse, et alla pandaks või lootma et kas meeskond lubab peale. No õnneks lennuki uksel ei huvitanud kedagi ja viskasime üles pagasiriiulile (jäi veel ruumi meie ja teiste kohvritelegi, sest käru oli vaid tagaservas). Londonis Easyjetis keegi isegi ei küsinud, sõitsime lennukiukseni ja saime tagasi pagasilindilt esimesena (seal polnud ka vajadust enam lennukisse sisse vedada). Tagasi tulles jällegi Easyjet probleemi ei teinud, ehkki sedapuhku tuli pagasilindilt viimasena, mitte esimesena. Tavaliselt lubavad firmad et lapsevankrid saadetakse pagasilindile esimesena, aga see alati ei pea paika (Estonian Airiga tagasi tulles oli kuski keskel). Ka Londonist tagasi tulles ei olnud probleemi (seal ju teenindab Estonian Airi lendu Servisair, mitte eestlased). Nii et kokkuvõttes pole lapsevankriga reisimine eriline probleem, aga tundus et suhtumine Estonian Airi check-innis jätab veel soovida, suhtumine oli tõrges, pigem oleks tahetud seda lapsevankrit mitte näha ja samuti polnud õiget arusaama käru lubatud suuruse suhtes. Teistel lendudel teiste operaatoritega seda muret ei olnud, lapsega reisijatesse suhtuti palju paremini.

Olen ka palju lastega reisinud ja esimene kord ehmatasin check innis päris ära, sest oli ümberistumisega lend (5 tundi lennujaamas oodata järgmist lendu) ja laps väike, aga Tallinna lennujaama Check in-ist öeldi meile, et ei ole väikest käru võimalik lennukisse kaasa võtta.
Tükk aega seletasime ja selgitasime, lõpuks öeldi midagi, et no eks ise teate, aga võimalik et teid ei lasta sellega lennukisse ja peate käru maha jätma. Võtsime selle riski, lennukisse minekul ei küsinud keegi midagi ja ka teistes lennujaamades mitte. Kärusid oli lennukites teisigi, suuremaid-väiksemaid. Ennem lennukisse minekut tuli käru stjuuardessi kätte anda (mujal lennujaamades olid ka sildid mis sai kärule oma nimega peale panna) ja kui lennukist välja tulid, toodi kärud kohe esimese asjana üles lennukiukse juurde koridori, nii et kui lennukist välja astusid oli käru olemas.
Olen koos lapsega lennanud kokku umbes 10 erinevas lennujaamas üle maailma ja probleeme ei ole vankriga kunagi hiljem olnud. Kuigi meil ei olnud see kõige väiksem vihmavarjukas, vaid selline keskmine jalutuskäru, aga alati suhtuti väga mõistvalt. Väikse lapsega ju hulga lihtsam lennujaamades liikuda, kui saab ta vankrisse panna.