Esmakordselt USA-s

Plaanis 2 nädalat autoga Californias San Fransisco-Los Angeles. Loeks rõõmuga kommentaare ja soovitusi sarnaselt reisilt sealkandist. Öömaja võimalused, mida vaadata, millest hoiduda.

... ei oskaks muud nõu anda, kui et hoia eemale nii Friscost kui LA-st. Iseasi kui just ummikud ja ülimalt urbaniseerunud paiku ei otsi. Vaata filme, loe raamatuid. Kui kusagilt midagi meeldib ja meelde jääb, siis just sinna sõidagi.

Tänud, ei ole linnafänn, ehkki kindlasti viskan pilgu peale. Seetõttu otsingi muid kohti. Paraku neid palju. Kuulnud, et teeääres ööbimiskohtadega INN ei tohiks probleeme olla, kuid kuidas suhtuda kui hind on ainult 40 USD? On seal liiklemisel autoga mingeid soovitusi, mingeid kirjutamata reegleid?

!

Trip.ee lisas postitusele suurtähed!

Esimene reegel oleks ehk selline, et unusta liikluses kõik eestipärane. Sõida rahulikult, ära ridade vahel saali, mitte liiga kiiresti, mitte liiga aeglaselt. Liiklemine on seal lihtsam ja ohutum kui Eestis. Viidad, teede numbrid, exitid - kõik on tehtud lollikindlaks. Kui sa pole linnafänn siis mine Surmaorgu, Joshua Tree National parki, Sequoia Parki, Mojave kõrbe, otsi üles Route 66 jupid mis veel alles. Motelle on Kalifornias suurte teede ääres jalaga segada. Planeeri enda õhtud mingi suurema tee äärde jäävasse asulasse, siis on kindel et leiad odava motelli. Mina läbisin 11 päevaga vist Oregoni, Idaho, pisut Montanat, Wyomingi, Nevada, Nebraska, Colorado, Utah, Arizona, New Mexico, riivasin Texast ja lõpetuseks California.

Vaatan, et tmikkoril õnnestus osariik päevas läbi sõita! Kas peatusteks ka aega oli ja ringi vaatamiseks?