Esmaspäeval Lätti

Tere!

Sõidn esmaspäeval esimest korda elus Lätti kaheks päevaks,sooviks teada kui palju Läti raha peaks kaasa võtma,et normaalselt saaks end majandada.Hotell on juba olemas,suuri shopinguid pole plaanis,lihtsalt võibolla mõned vaatamisväärsused,kohvikud jne.

Suuremates poodides on võimalik väga edukalt kaardiga maksta, seega ei ole mõtet ennast paberrahaga üle kuhjata. Mõtle ise selle peale, et kuhu on plaanis minna (muuseumid jms) ning arvesta vastavalt sellele. Ise arvan, et 2 päevaks üle 50 lati pole mõtet kaasa võtta (aga pangakaart kaasa).

L@til on ju Eesiga sarnane majanduslik seis, hinnad nats odavamadki, niiet kulub sama palju kui Eestiski ringi seigeldes.

Kas lähed Aluksnesse või Riiga vot ned hinnad on ikka äärmiselt erinevad. Riia vanalinnas maksab kann õlut 2 latti ja rohkemgi. Aluksnes tõenäoliselt küsitakse 60-80 santiimi.

Kas Tartust on võimalik mingi tursmireisiga Lätti minna 1-ks päevaks? Kust olen küsinud, öeldakse, et ei ole vajalikku arvu inimesi kokku saadud ja ei toimu midagi. Läheks omal käel, buss 6.45 väljub ja sõidab Riia lennujaamani. Riia linna ei tunne, kas sealt kesklinna on palju maad, kus on näiteks loomaaed või mingid vaatamisväärsused?

6.45 buss peatab ikka kesklinnas bussijaamas kõigepealt ka :) sealt vanalinna 5 minutit. Ja vanalinnas on tõesti ilus niisamagi jalutada. Loomaaias pole käinud, kuid netis on neil kindlasti kodukas olemas, või siis küsida riias mõnest turismiinfokekuskusest :)Lidosse sööma saab edukalt trammiga bussipeatuse juurest, usu seal on lihtne liigelda...

Kaugele jääb Domina ostukeskus Riia kesklinnast ja kuidas sinna kõige paremini ühistransporti kasutades saaks?

Aitähh sulle Kadi, lähengi iseseisvalt siis Riiga.

kui see nüüd liiga hilja ei tule, siis dominasse saab trollidega 18 ja 23, mis väljuvad raudteejaama vastast.* maha tuleb tulla peatuses, mis on keset kõrget silda; silla all on raudtee. kui maha magad, siis ka järgmisest peatusest tagasi jalutada ei ole kauge.

*mitte jaama stockmanni poolse otsa, vaid teise otsa juures, kus on ka fooriga ülekäigurada. sealt üle tee ja peatused on kohe paremal.

Loomaaeda saab bussijaama lähedalt trammipeatusest. On vist tramm nr 11. Peale on kirjutatud Mežaparks-eesti keeli metsapark. Sõidad trammiga otse loomaaeda-üks peatus enne lõpp-peatust maha. Pilet 4 eeki. Lätlased hoiavad oma linnatranspordipiletid normaalsel tasemel, mitte nagu Tartu-Tallinna transpordiröövlid.