Esoteerika ja New Age mujal maailmas

Tahaks küsida siinsetelt: kas olete oma trippidel ja reisidel sattunud ka mõnda esoteerikakauplusse või mõnda esoteerikavärgiga tegelevasse gruppi? Ma ei mõtle kirikuid, kristlike "sektide" palvemaju, mosheesid jms. Ma mõtlen just "nõiapoode", kus sihukest "nõiakola" (raamatutest ja lõhnaküünaldest kuni tarokaartide ja pendliteni) müüakse, samuti seltskondi, kus harrastatakse mediteerimist, selgeltnägemist, ravitsemist, kohalike vanade jumaluste austamist (Asatru, Vicca) jm "hookuspookust". Muidugi googlest midagi leiab, näiteks on seal infot Londoni "nõiapoodide" kohta, kuid esoteerikagruppide kohta ei leia. Iirimaa kohta ei ole ma veel üldse mingit inffi leidnud, samas on mul arvutis pilt vist kusagilt sealtkandist, kus hulk inimesi Stonehenge-laadses kohas rituaali läbi viib (see pole siiski Stonehenge. Kuid mul on inffi, et ka Stonehenges endas käiakse "nõidumas").

Lihtsalt kuna mind sihuke värk üksjagu huvitab, siis kaeks seda ka mujal trippides oma silmaga.

Need ju kinu tegijad. Et kui tõsiselt asi huvitab, siis see on ajaraiskamine. New Age on business. Kui tseremooniad huvitavad, siis kae ikka autentseid asju - indiaanlased või Siberi šamaanid või Austraalia aborigeenid. Kui asja praktiline pool huvitab, alusta või siit http://39475.edicypages.com/

Tean ja oskan ettevaatlik olla. Eesti esoteerika- ja New Age värgiga olen juba 10 aastat tuttav, eks ole ka lõksudesse kukutud ja üht koma teist ka enda peal testitud. Meditatsioon oli üks esimesi asju, millega ma kunagi kokku puutusin (ja milles peale aastatepikkust vaatlust pettusin - pole minu jaoks, liiga ülepingutatud värk).

Kuid - see selleks. Teie visake lihtsalt inffi New Age või kohalike kristluse-eelsete usundite gruppide (näiteks Skandinaavia jumalate austajad), samuti paranormaalsete paikade kohta Eestist väljaspool (Parawebi foorumit ei pea mulle soovitama - tean seda kohta juba ammu. Kuid ka seal ei levi info nii, nagu võiks), samuti pakuvad huvi kohaliku mütoloogia ja legendidega seotud kohad. Küll mina endale huvipakkuvad killud välja selekteerin. Eeskätt pakub mulle huvi Euroopa kant - keldid, viikingid, samuti Läti, Leedu vana värk jms. Indiaanlaste jm kaugemate rahvaste värgist võite sellegipoolest siia kirjutada, sest leidub ehk neidki, keda see tõmbab.

Kuidas Emumägi ja Ebavere mõjusid? Hea lähedal - "Sinine mägi" (Zilaiskalns) http://karavanserai.bluemoon.ee/Euroopa/Lati/liivi1.php

/Burtnieki (Asti) järve ligidal olla ka tihe nõidade asustus olnud .)