Est-reisid

Tervitus!

Tahtmine tekkinud minna bussireisile Rumeeniasse ja nimetatud firma on üks vähestest, kes seda võimalust pakub. Kas on kellelgi foorumlastest mingeid kogemusi selle seltskonnaga ja oskab kommenteerida?

Kaks aastat tagasi tahtsime minna samale reisile, aga reis jäi ära, kuna soovijaid oli alla 10; raha maksti ilusasti tagasi.

Rumeenia on põnev maa. Sinna tasub sõita. Eelmisel suvel käisin seal ABZ Reisidega. Reis oli tore ja hästi korraldatud. See firma on Rumeenia reise teinud juba paar aastat. Rumeenias näeb asju, mida mujal Euroopas enam ei näe, seega tõeline kontrastide maa. Põnevat on palju, kasvõi Transilvaania linnad või tutvumine paikadega, mille kuulsaks teinud krahv Dracula ise. Rumeenia Dracula kõrval on Bram Stockeri oma päris poisike. Pelesi loss, Rumeenia kuningate suveresidents asub maalilises kohas ja loss ise on uhke nii seest kui väljast.Brasov ja Tampa mägi, sinna tippu peab kohe funikulööriga sõitma. Bucarest on linn, mida on ,kasvõi siinsamas tripis, halvustatud ,vastupidi,linn on töeline Balkani-Pariis, tuleb vaid teada, mida vaadata ja kuhu minna. Ja see suur parlamendihoone. Issand, seda peab nägema , mida inimene on oma hullumeelsete plaanidega ehitada tahtis, kuid ei jõudnud eluajal valmis. Nüüd järeltulevad põlved lõpetavad hoone ehituse ja keegi ei tea täpselt praegugi, kui palju ruune sellesse hoonesse tuleb.Bucaresti Vabaõhumuuseum on kindlasti üks Euroopa parimaid. Inimtühjad vanalinna tänavad ja pruunisilmsed mustlased.Ka oma sööma himusid saab Rumeenias rahuldada maitsva söögiga. Sinna juurde sobib hea kohalik vein. Ja ka Fuego laulud meeldivad paljudele. Pole Est Reisidega reisinud aga ABZ-ga Rumeeniasse soovitan minna küll. Ole kuulnud, et see firma on vist viimase viie aasta jooksul ainuke, kes Rumeenia reise välja saatnud. Väljaarvatud muidugi matkaklubid, kelledel on natuke teist tüüpi reisid. ABZ kasutab väga head bussi ja ka bussijuhid on vilunud, sõites Rumeenia teedel nagu kodus. Ka reisijuht-giid teab täpselt, kuhu Eesti inimene Rumeenias viia.. Samuti kasutatakse Rumeenia kohalikke giide, kes oma maad ja rahvast kõige paremini turistidele tutvustada oskavad. Rumeenlased armastavad oma maad.

Olen sellel suunal juba eelmisest suvest saadik silma peal hoidnud ja nüüd tean, et reisikorraldajaid võib ühe käe näppudel üles lugeda. Est-R on ainus, mille aeg mulle sobib. Ja on tegevusest näha, et ei lähe mitte esimest korda. Neil on bussitäis juba peaaegu koos. Igatahes kavatsen nende ridu iseendaga täiendada. Kohtume!