ESTA viisa rikkumine

Tere.
Sooviks teada sellist asja, et kui oled esta turistiviisaga kauem kui kolm kuud ja tuled tagasi või kui sa isegi oled õige aeg seal ja tuled tagasi, kas tagasi tulles piiri peal kontrollitakse uuesti sõrmejälgi ja kui aeg üle, kas siis pannakse passi mingi märge?
Aitähh vastajatel.

Ma ei ole kindel, kas USAst väljasõitude korral üldse mingit arvestust peetakse. Kui USA-st lahkud, siis vaadatakse korra passi ja kohe antakse pass tagasi ning letti tuleb järgmine reisija. Midagi arvutisse ei sisestata ja passi readerisse ei skännita, mingeid templeid passi ei lööda. Minu meelest mul väljumisel pole sisenemisel piirivalvuri poolt pandud hiliseimat väljumiskuupäeva kunagi passist vaadatud, visatakse ainult korraks pilk pildiga leheküljele ja öeldakse nägemist.
Sõrmejälgi ei kontrollita lahkumisel.

Aga kus siis jääb märge, et oled üleaja olnud? Kui tahan uuesti minna, siis kus teavad, et eelmine kord olin liiga kaua?

Ma pole väga kindel, aga üks võimalustest on, et lennufirma andmebaas on ühendatud Immigratsiooniameti andmebaasiga ning samal ajal kui teed oma rahvusvahelisele lennule check-ini, tehakse sulle automaatselt USA riigist check-out.
Samas oleme kunagi USAst lahkunud ka Kanadasse (bussiga Niagara Fallsi kaudu) ja sealt edasi rännanud (mitte USA-sse tagasi). Seal samuti ei tehtud USA-st väljumisel peale passi korra sisse vaatamise midagi.
Küsi saatkonnast järele, kuidas üle aja olek tuvastatakse :)

See info kogutakse elektrooniliselt kaasajal:
http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/i-94-instructions#

Ja väidetavalt tõepoolest andmed kogunevad automaagiliselt lennuinfost.

Enda ajalugu saab ka ise veebist vaadata:
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/consent.html