Viimased kommentaarid

Näiteks minu Camino de Santiago kogemus oli, et seal ei olnud mitte ühtegi lätlast. Kui lõpuks poolel maal ühte leedukat kohtasin, siis see oli meil mõlemal selline emotsioon nagu oleks kaua kadunud kaksikõega kokku saanud :) Ja kogu selle 6 nädala jooksul ainsaks baltikuminaabriks ta jäigi.
Aga muidu arvan, et neil eelkõnelejail on õigus, kes pakuvad, et mujal riikides neid lihtsalt ei märka, kuna nad ei tunne vajadust kuidagi end väljapaistvaks teha või eriti valjusti rääkida vm. Nad lihtsalt... on.

Kas oled kindel, et see on juba maha võetud, võib-olla on lihtsalt alles bronnis? Bronn ja tegelikult hiljem maha võetav summa ei peagi kattuma.

Stansted on odavlendudele keskendunud nagu nt Berliini Schönefeld, mis tähendab, et transiitala kui sellist ei ole. Lennult tulles peab läbima kontrollialad, minema välja (ei saa minna otse jätkuväravasse), seejärel uuesti sisse (sh pagasikontrollijärjekord) ja kogu see tegevus - eriti koos lastega - ei mahu 50 minuti sisse kuidagi ära.

Ma esitaks oma küsimuse nii, et kas on olemas otsingumootorit, mis annaks võimaluse võrrelda omavahel kõiki lennuhindu punktist A punkti B, milles sisaldub 1 äraantav pagas?

Tsheburaska, minu andmed olid vananenud. Endal korjati mõni aasta tagasi 12 000mAh akupank lennujaamas ära ja seal oli ka suur plakat väljas, et lubatud on kuni 10 000mAh.

Tänaseks on olukord muutunud (direktiiv võeti vastu 2018a) ja AndresR toodud lingilt leiab lubatud mahu kalkuleerimiseks vajaliku viida.

1. Find the mAh number (probably between 1 and 30,000)
2. Find the voltage (usually 3.6V/3.7V)
3. Divide the mAh number by 1000, converting it to Amp hours (Ah)
4. Multiply the Ah number by the voltage to get the Watt-hours.
The whole formula:
power-banks-planes-formular

Vabalt võib lennata kuni 100Wh akupangaga (~26 000mAh 3.6V; ~20 000mAh 5V), 100-160Wh akupank vajab eelnevat luba lennufirmalt, üle 160Wh ei ole lubatud - seda ütlevad praegu kehtivad direktiivid. 160Wh on umbes ~44 000 mAh  3.6 voldi korral ja ~32 000mAh 5 voldi korral.
Ühel reisijal võib olla kuni 2 akupanka selgelt loetavate võimsusnäitudega (ja ainult käsipagasis).

Lennukisse on lubatud kaasa  võtta kuni 10 000mah. Kui on suurem ja satutakse kontrollima, siis võetakse turvakontrollis ära.

Revolut'iga olen samuti tuttav (on tõesti hea variant!), kuid puuduseks olen pidanud väikest väljavõtulimiiti. 200 või 400 eurot kuus on minu arvates OK üksnes seljakotirändurina Kagu-Aasia riikides, kuid mujal maailmas võib väheks jääda. (Võib, aga ei pruugi, sõltub reisijast.)
Mulle näiteks ei meeldi valuutat vahetada, introverdist tüngamagnet nagu ma olen. Väga sageli on kusagil mingi kamm ja eks sa aja siis oma õigusi taga. ATM on mugavam ja vastuvõetavam.
Ei taha kõlada nagu Coopi reklaamiklubi president, aga sealse Rändrahnuga saab ise omale päeva- ja kuulimiidid luua. Tehingujärgselt tuleb ka reaalajas telefoniäpile teade (eurodes), sarnaselt nt Swedbanki äpiga.

India rongides vahel ka see skeem, et ostate piletid sellisesse, kus peaks söök-jook hinnas olema. Tuleb kupeeuksele onuke, vorm seljas, pakub apelsinimahla, küpsist jm snäkke. Võtate vastu, tänate, joote-sööte ära. Seepeale küsib onuke teilt üüratu summa raha. Sest ta ei ole sugugi teie rongiga seotud, vaid niisama "ärimees".

Niagara juga tasub küll lapsega vaatama minna. Tehke netis Kanada sissesõiduluba ka ära, Kanada poolel Niagara Fallsis ma lausa ööbiks 1-2 ööd.
Üliäge minigolfiväljak pesuehtsate dinosaurustega, kes puhisevad ja möirgavad, vaateratas, tagurpidi maja, Ripley's usu või ära usu maja, palju tilisevaid, helisevaid ja vilkuvaid kohti õhtupimeduses, palju lahedaid pildistamiskohti ja -hetki.
Toronto jätaks ära.
New Yorgis väikse lapsega 8 ööd ei tahaks ise küll olla, liiga palavikuline linn, väsitab. Sõit Niagara Fallsi on täiesti okei. Alusta varahommikul. Vahepeal saab mõnda muud loodusparki ja vaatamisväärsust külastada, nt Cazenovia, Howes Cavern,  Skaneateles, Corningi klaasimuuseum, Watkins Glen State Park (juga on muidu kõrgem kui Niagara ise, aga muidugi väike; samas loodus on väga ilus ja omamoodi põnev) jne. Õhtuks olete Niagara Fallsis, lähete hotelli, puhkate veidi, siis lähete vaatate juga õhtutuledes. Järgmisel hommikul juga vaadata nii Kanada kui USA poolelt, võib-olla võtta ka praamireis Maid of the Misti pardal, seejärel saab juba hakata kas NY poole tagasi sõitma või siis võtta seal teine öö veel ja teha kõike tormamata ja nautides.

Jah, Xcaret on oma hinda väärt, samuti Xel-Ha.
Xplor, Xenses jt - neisse ei ole täiskasvanutel suurt mõtet minna, pole nii väärt elamus kui nt Xcaret.

Lennujaamamaksud saab igalt kasutamata piletilt tagasi küsida, ka kõige odavamatelt. Nii et midagi ikka.

Cancuni põhiatraktsioon on siiski rand ja sini-sini-sinine meri. Ehk siis ööbimist soovitan vaadata ikkagi Zona Hotelera'sse.

Taolist "keskset promenaadi" Cancunis ei ole nagu näiteks Playa del Carmenis 5 avenüü. Aga hotellitsoonis on mugav jalutada ja laguuni ääres näeb ehk krokodillegi, vähemasti ise nägin.
Kesklinn ehk downtown on soodsama majutusega, kuid seal ei ole peale söömise ja ostlemise eriti midagi teha. Ja süüa ning ostelda saab ka hotellitsoonis.
Buss R1 ja R2 sõidavad downtowni ja hotellitsooni vahet, pilet on 12 peesot inimene. Ehk kui ööbite downtownis, siis vaadake, et R1 või R2 marsruut oleks jalutuskäigu kaugusel, et mugavalt randa sõita. Takso downtowni siseselt kogu linnas on tavaliselt ca 40 peesot ots, kuid hotellitsooni sõites tõuseb hind kohe üle 100 peeso. Neil seal sellised kartellikokkulepped. Uber Cancunis ei toimi, Uberi juhid olevat kõik läbi pekstud ja ära hirmutatud ning sellele panustada ei maksa :D
Üks päris soodne, aga veidi kõrvaline ööbimiskoht on Selina hostel hotellitsoonis, see on Coco Bongo / Forumi ja ilusa rannaala lähedal, kuid maksab ainult murdosa hotellide hinnast; saab broneerida ka kahekohalist tuba, ei pea ööbima ühistoas. Ise ööbisin küll mujal, aga kui koha peal ringi vaatasin, siis tundusid hostelid Senor Frogs, Selina ja Nature hinna/asukoha osas parimad. Kui eelistate peatuda hotellitsooni hotellis, siis ei ole piirkonnal suurt vahet, kõik need on väga head, rannariba on imeilus ja ükskõik millisest hotellist jääb alati jalutuskäigu kaugusele mõni shopping, restoranid, ööelu jne. Lihtsalt mida kaugemal kesklinnast, seda kallim on takso ja pikem ajakulu sõitmisele, kuid bussipilet on kogu tsoonis ikka ühe hinnaga, nii et suurt vahet hotellitsoonis piirkonnal pole.
Omalt poolt soovitaks Playa del Carmenile ja Tulumile ka mõelda, vahelduse mõttes, aga ei hakka neid siia teemasse sisse suruma, kuna küsimus oli rohkem Cancuni piirkondade kohta.

Happyday, tule minuga siia :)

See on Jordan Trail, ca 650km ja orienteeruvalt 5 nädalat siia-sinna. Algus Um Quaisis, lõpp Punase mere ääres.

Suvel tegin läbi Camino de Santiago prantsuse tee, kokku sai üle 1000 km käidud ja... see oli liiga lihtne. Tahaks end ikka proovile ka panna, aga üksiku blondiinina Jordaaniasse minna - see lihtsalt ei sobi sinna kultuuri, midagi pole teha.
Hea aeg oleks märts.
Oi oi oi oi :) Pikalt ja regulaarselt Hiinas viibinuna pean eelmise teemaalgataja väite "keelebarjääri ei pea väga kartma" küll ümber lükkama :)
Leida Hiinas inimene, kes räägib inglise keelt, kuid ei taha samas sinult midagi scammida, on nagu lotovõit :) Sellele ma küll ei panustaks, et sise-Hiinas mingi muu keelega peale mandariini või kantoni hakkama võiks saada. Ikka tõlkeäpid, raamatud, kaardikesed väljenditega, fotod telefonis jne.
See jutt ei kehti Šanghai, Hongkongi, Macau vm kohta. Küll aga Zhangjiajie, Chongquing jm teemaalgataja plaanid - pole mõtet seal panustada lootusele, et olemasoleva inglise või vene keelega hakkama võiks saada. Äpid, äpid, äpid.

Kui aus olla, siis mina maanduksingi Chiang Mais ja teeksin sealt päevatrippe soovitud kohtadesse. Chiang Rais ööbimisel pole väga olulist pointi.
Chiang Mais on kõige rohkem vaatamist, nii ajaloo kui ööturgude mõistes, ning iga mõnekümne meetri järel on tänavatel reisivahendajate letid, kust saad omale soovitud reisipaketi naljaraha eest osta. Väikebussiga sõidad Kuldsesse kolmnurka, tehes vahepeatusi erinevates vaatamisväärsustes ning kuuled lisaks ka giidipoolset tutvustust. Väga mugav ja väga kättesaadav. Pakutavaid päevatrippe (muidugi ka mitme-päeva-trippe) on igale maitsele ja väga erinevatesse kohtadesse, ole ainult osav otsustama ja vali välja. Sarnased reisivahendajad on muidugi ka Chiang Rais, kuid neid on vähem. Chiang Rais on mõned kohad, mida tasuks kindlasti külastada, aga ka Chiang Maist algavad tripid käivad Chiang Raist läbi, nii et külastamata ei jää.
Aga võib muidugi ka ise liigelda, kuigi ma sellel suurt mõtet ei näe.
Kohapeal on kõik väga abivalmid ja transport on odav. Lugusid giididelt nii muidugi ei kuule, aga alati on võimalik infot leida netist, reisiraamatutest, kohalikega suheldes jne.

Firefox Private Browsing on proovitud, samuti VPN erinevaid asukohti.

Põhiline SIM on Airbaltic, teine SIM on Telia. Ka brausiva SIMi vahetamine ei aidanud.

Kui ei ole just hiigelsuured kohvrid, siis miks mitte bussiga minna. Jalutad Stockmannist üle tee ja oledki bussipeatuses, kus läheb nii buss 22 kui marsa moodi 222 (mõlemas pilet 2 eurot, kui bussist osta). Jõuab vabalt. Bussipeatus lennujaama ukse ees.

Ameerikas on hotellitoas sageli 2 laia voodit, ehk 4 inimest (vajadusel veel ka viies lisavoodil / põrandal) ühte tuba jagamas on tavaline nähtus.
Ühe inimese majutusöö 25.70€ on samuti täiesti okei, see teeb ca 100$ (+ maksud) tuba ja sellise hinnaga ning ka veelgi soodsamaid tube on Travelodge'is, Motel 8 jpt majutusasutustes vabalt saadaval.
Alla 2000€ on täiesti kindlasti sellist reisi võimalik teha. Väidan seda oma isikliku kogemuse põhjal (ma ei ole Plane'iga seotud).
Mõni aasta tagasi aprillis kahekesi Southwest USA Golden Circle rahvusparkide tuur 10 päeva läks meil ca 1100€ inimese kohta, kusjuures toitudega laristasime, ühtegi vaatamisväärsust (nii tasulist kui tasuta) ei jätnud külastamata ja rendiautogi oli keskmisest suurema kütusekuluga.
Lennupilet oli meil muidugi odav, oli mingi open-jaw 305 € eest, Tallinn-LAX-Helsingi, ent sealt Tallinnasse tulek ei olnud kallis.
Seega mina ei vaidlustaks plane'i raamatupidamist üheski aspektis :)

Nagu aru saan, siis läänerannik on teemaalgatajale juba tuttav? Valiks siis idaranniku ja ühildaks sinna ka Niagara Falls'i külastuse (kindlasti Kanada poolel käia), august on idaranniku jaoks hea aeg. Või siis hoopis lõunapoolsed osariigid, eesotsas Floridaga (kuigi august seal palav, oh nii palav, kuid samas omamoodi mõnus ja ilus ka).

Et ei tekiks asjaolude konflikti. Kui sul on nt 6-kuuline viisa, siis võid siseneda nt viisa kehtivuse viimasel päeval (osas riikides on nii, osas teistmoodi) ja sulle pannakse passi tempel, kui kaua võid riigis viibida; sageli on see periood just 3-6 kuud.
Nii välistatakse võimalus, et pass kaotab kehtivuse välisriigis viibimise ajal. Sest kui sul ei ole kehtivat passi, siis kuidas sa sealt riigist ära reisid? Ükski riik ei taha passitute (s.t ilma kehtiva passita) tüüpidega sekeldada.

SAS ei peagi teavitama, Tripsta ülesanne on see, kui oled Tripstast ostnud.
Lisaks võivad need teavitusmailid ka spam kausta minna; aga osa meiliteenusepakkujaid kustutavad spami automaatselt ära teatud intervalliga, nt 7 p.
Muudatused pole kunagi meeldivad, aga võiks öelda, et isegi hästi ju. Siit foorumist on mitmeid kordi sellistest muudatustest lugeda saanud, mis inimestel kõik reisiplaanid päris korralikult uppi löövad ja selliseid lisakulusid tähendavad, mida keegi kinni ei maksa.
Mingit kompensatsiooni saamise õigust, nagu keegi siin eespool soovitas, taoline lennumuudatus kaasa ei too.
Ehk siis jah, hoiame sul kätt ja tunneme kaasa, aga laias laastus oleks võinud ka kehvemini minna :)
Alati tasub küsida mõnda muud marsruuti pidi Tallinnasse toimetamist, kus oleks paremad lennuajad, sest küsija suu pihta ei lööda. Kas seda saab, on iseasi, aga proovida võib.

Ei saa hästi aru, mis lahendust oodatakse, kui see ongi sellel kuupäeval esimene võimalik lend? Et pannakse eralennukile? :)
1h versus 6,5h ei tundu väga suur katastroof olema ka iseenesest, kuigi ebamugavust kindlasti lisab.

Eesti Kennelliit ei tegele koerte impordi-ekspordiküsimustega. EKL tegeleb ainult FCI-sse kuuluvate koerte tõuraamatu pidamisega ja näituste / võistluste korraldamisega. Üheski muus küsimuses EKL poole pöörduda ei ole mõtet (eriti mitte-tõukoerte puhul), kuigi ega nad küsija suu pihta kindlasti ei löö :).

Reisiteemadega tegeleb Veterinaar- ja Toiduamet.
http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=967 (Loe alajaotus III. ja V.)

Eestisse saab tuua marutaudivabadest riikidest ilma vaktsineerimata kutsikat. Kuid kui loom on üle 12 nädala vanune, siis peab olema tehtud marutaudivaktsiin (ka marutaudivabadest riikidest tulles).
Marutaudivabad riigid:
https://www.cdc.gov/importation/rabies-free-countries.html
Kutsikal peab olema mikrokiip ning olenevalt päritoluriigist kas veterinaarpass või sertifikaat.

Mauritius ei kuulu marutaudivabaks tunnistatud riikide hulka ning sealt saab kutsikaid Eestisse (ja üleüldse Euroopa Liitu) tuua alates 15 nädala vanusest (12-nädalaselt tehtud marutaudivaktsiin + ooteaeg 3 nädalat). Osast riikidest tuues võib olla nõutud ka marutaudi tiitrite test.

Selles osas on teemaalgatajal õigus, et alati tasub otsida reisija, kelle piletile lemmikloom juurde lisada. Hinnavahe on mitmekordne. Näiteks lemmiklooma saatmine cargona (käsitleb transpordifirma ja "oma" inimest sama lennuga kaasa ei reisi) maksab tavaliselt 4-5x rohkem kui nn lemmikloomapilet, mis ühendatakse reisiva inimese piletiga. Nt Eesti-USA puhul võib koera saatmine cargos maksta ca 1000€, kuid inimese piletile lisades vaid 200€. Cargo puhul sõltub hind puuri suurusest ja kaalust, inimpileti lemmikloomalisa puhul ei sõltu, vaid on üks kindel hind (leiab lennufirma kodulehtedelt, alajaotusest "Travelling with pets").

Kuni 2 kutsikat võib reisida koos ühes puuris, sellisel juhul tuleb maksta ikkagi ühe "puuri" eest - jälle väike kokkuhoid.

Inimesega koos reisimise puhul võib salongi lemmiklooma kandekotiga võtta kuni 8 kilose lemmiklooma (kaal koos kotiga), kui kaal on suurem, peab reisima pagasiruumis. Hind jällegi tavaliselt kotiga salongis reisival koeral oluliselt odavam kui boksiga all reisival koeral, ent ikkagi kordades soodsam kui cargona saates.

Ehk siis mulle tundub, et kuigi teemaalgataja soov on tore ja hea, siis meie seadusandlus ei luba nii pea neid kutsikaid Eestisse tuua, kui just kohalik veterinaar dokumente ei võltsi.

Mis asi on "Eesti Veterinaarameti poolt ametlik vastuvotmise kiri", seda ma ei tea, kuid kahtlen, et see vabastab üleüldisest EU marutaudivaktsiini nõudest.

Mina küsiks nõu ja hinnapakkumist proffidelt: http://www.airpetrelocation.com/

Hurghada on alati tuulisem tundunud, eriti veebruaris. Samas kohalikku reaalset elu seal rohkem.