Etioopa-Malawi lennul kollapalaviku vastase vaktsiini vajalikkus?

Tervist!

Mul on küsimus vaktsiinide vajalikkuse kohta. Lähen juulis Malawisse, kus kollapalaviku vastast vaktsiini nõutud ei ole. Sinnasõidul on mul vahepeatus (vaid mõni tund) Etioopias, mis on kollapalaviku ohutsoonis. Olen kuskilt lugenud, et ohutsoonist tulijatel peab vaktsiinipassis olema ette näidata kollapalaviku vastane süst. Kui reaalselt nad seda kontrollivad? Eriti, kui Etioopias olen ainult lennujaamas..

Tänud!

Suhteliselt ebatõenäoline, et sellest mingi probleem tõuseb. Pole Aafrikas veel kordagi näinud, et keegi vaktsineerimiste vastu huvi tunneks (tõsi, Johannesburgi lennuväljal nägin Nigeeriasse mineva lennu check-innis küll nõuet kollapalaviku vaktsineerimistõendi olemasolu kohta).

Erinevate lehekülgede andmeil nõuab Malawi kollapalaviku vaktsiini siis, kui vahepeatus ohutsoonis on 12 tundi või rohkem, nii et paaritunnise peatuse puhul ei peaks probleemi olema.
Nt. http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/africa/malawi.aspx
Või http://www.mdtravelhealth.com/destinations/africa/malawi.php

Veigoga ei tahaks päris nõus olla, enamasti ei huvita vaktsineerimised kedagi, aga nt. Lõuna-Aafrikasse sind ei lasta, kui oled kollapalaviku tsoonist tulnud (nt. Keenia, Etioopia) ja sul pole vaktsiinipassi ette näidata. Siinjuures ei huvita neid mitte see, et reisija oleks ise kaitstud, vaid hoopis see, et reisija teistest riikidest haigusi sisse ei tooks.

Hea teada! Tänud asjaliku abi eest!