Euroopa päeva rattaretk

Sel aastal on otsustatud korraldada Euroopa Päeva (9. mai) ja juunis toimuvate Euroopa parlamendi valimiste tähistamiseks üle-eestiline rattaretk, mille eesmärk on kanda Euroopa Liidu lipp Tallinnast Tartusse, kus toimub 9. mail Euroopa Päeva kontsert. Retk toimub marsruudil Tallinn – Haapsalu – Lihula – Pärnu – Viljandi – Otepää – Võru – Tartu, kestab 7 päeva ning seejuures on igal osavõtjal võimalus valida, kas sõita kaasa kogu marsruut või ainult mingi osa sellest.

Rattaretkest osavõtt on sõitjate jaoks TASUTA, korraldajad organiseerivad ära majutuse, toitlustuse, pakkide veo ning abistavad võimalusel ka sõitjate ja nende pakkide veoga vajalikesse etappide algus- ja lõpp-punktidesse. Tulla võib nii üksi, sõpradega või mõne organisatsiooniga.

Retke ajakava on järgmine:

  1. mai – Tallinn - Haapsalu
  2. mai – Haapsalu - Lihula
  3. mai – Lihula - Pärnu
  4. mai – Pärnu - Viljandi
  5. mai – Viljandi - Otepää
  6. mai – Otepää - Võru
  7. mai – Võru - Tartu

Registreeruda saab lehel http://www.eyl.ee/regvorm/index.php?type=fillform&id=39


Küsimustega, mis puudutavad asja korralduslikku poolt, võib pöörduda antud ürituse korraldaja poole:

Kerda Spitz kerda.spitz@gmail.com 5236850


Mina ise esindan Tipikate Rattamatkaklubi ning teen selle retke asjus korraldajatega koostööd. Kes tahab minuga kontakti saada, siis:

Jaanus Sepp jaanus.sepp@jaanus.eu 56983774

On põhimõtteliselt häbiväärne seostada sporti, kehakultuuri, matku jmt poliitikaga. Eriti kui tegemist on Eesti iseseisvuse mahamängimise 5. aastapäevaga.

On põhimõtteliselt häbiväärne sellisel viisil teisi halvustada. Kes tahab, seostab mida iganes millega iganes ja kes seostada ei taha, valib mõne muu ürituse.

Antud kuulutuse panin siia seetõttu, et mitmed inimesed on siin viimasel ajal huvi tundnud rattamatkade vastu ning pakkusin välja ühe idee. Ei ürita kedagi matkale kaasa vedada, et seal kellegi veendumusi muuta, aga uuringute järgi peaks 84% Eesti kodanikest olema võimeline kaasa sõitma ka ilma oma veendumusi muutmata: http://www.riigikantselei.ee/?id=4983