Eurotrip hääletades august 2013

Tere kallid kaasmaalased,

Palun Teie nõu seoses oma hullumeelsete plaanidega. Laen siia üles Goole lingi, kuhu olen teinud marsuudi.

https://maps.google.ee/maps?saddr=Tallinn,+Tallinna+linn&daddr=Gda%C5%84sk,+Poola+to:Berliin,+Saksamaa+to:Amsterdam,+Holland+to:Rotterdam,+Holland+to:Gent,+Belgia+to:Paris,+Prantsusmaa+to:Bordeaux,+Prantsusmaa+to:bilbao+to:Santiago+de+Compostela,+Hispaania+to:Barcelona,+Hispaania+to:Andorra+to:Marseille,+Prantsusmaa+to:Saint-Tropez,+Prantsusmaa+to:43.4336399,6.8678223+to:nice+to:monaco+to:Ventimiglia,+Imperia+provints,+Itaalia+to:Milano,+Milano+provints,+Itaalia+to:Bergamo,+Bergamo+provints,+Itaalia&hl=et&ie=UTF8&sll=43.572432,7.800293&sspn=2.407693,5.410767&geocode=FaHvigMdp7V5ASm_FlbfmZSSRjFwYvwYbbMABA%3BFZlYPQMdboYcASlv-tQUHHP9RjGNvrdj8fu5mw%3BFQNhIQMdi4_MACkBWQM_N06oRzFwO15bRiAhBA%3BFSgbHwMdwLFKAClVd5qUtT_GRzGNr8C3TP0AZg%3BFfhMGAMd8GJEACl9xFRfYLfFRzGFS16VrLspUg%3BFZwDCwMdzOs4ACmtQ5Qz4XDDRzFAUU0vq5kABA%3BFSZ-6QIdXuQjACkPt-IGH27mRzFglIxow4ILBA%3BFZ0rrAIdlCn3_ymBylH36CdVDTGJejl7A4ZjeQ%3BFXILlAId4mHT_ym5iUtmJ05ODTFFppUexKw0ZQ%3BFQVFjgIdtJ19_ymncd3iRP4uDTER44fAiGgU4A%3BFWh8dwId3CkhACnlMI5xFpikEjEKZkdPPfuwRA%3BFS2YiAIdiTgXACmV8J6YLvWlEjGSf-p41z7JBw%3BFeKmlAIdtO9RACkzU9pEQ7_JEjEgApf9pRkIBA%3BFbE_lAId2k9lAClH5xaDFMfOEjHfuYQtYxsqkQ%3BFae-lgIdbstoAClX5noseJrOEjHbJNWKGE3RsQ%3BFaS_mgIdON1uACkxLYVqENDNEjFwmpf9pRkIBA%3BFTJlmwIdaEpxACkxhT97b8LNEjH8nMQ6THj3dA%3BFYUznAIdIhV0ACmVt75Kj-3NEjFavOHBW6wz2A%3BFW6_tQId1CyMACnndRI_ScGGRzGNDnTGE83_PA%3BFdhMuQId1qmTAClzrmK8EVGBRzHRpOULj8sv0w&oq=bergamo&t=h&mra=dpe&mrsp=14&sz=8&via=14&z=5

Tehnilised näitajad: August, kuni 25 päeva, 2kesi. Raha ei ole. Plaanis couchsurfing. Bergamost tagasi lennukiga.

Seega täielik säästutripp,olematu eelarve eest. Palun kõikvõimalikku nõu nii marsuudi kui linnade enda osas. Olen tänulik ka viidete eest kuskile lehtedele, kust sellist infot leidub. Mis te arvate, palju peaks selliseks reisiks siiski kaasa korjama, et ikkagi ellu jääda? Saan aru, et marsuut liialt optimistlik aga eks käigult saab ka natuke kompromisse leida.

Ma väga tänan, K

Ideaalis oleks see võimalik, kuid ma ise pakuks, et 25 päevaga jõuate maksimaalselt Hispaaniani. Saksamaal saab kergelt hääletada, Prantsusmaalt alates läheb olukord keerulisemaks, kuid ka seal on võimalik edasi liikuda. Lõunas (alates Bordeaux'st olles) võib päevas keskmine liikumiskiirus olla kusagil 200–300km päevas. Peatuda tasuks tanklates ja kuna te olete kahekesi, siis rekkajuhtide peale saamine on raskendatud, kuid mõningad neist on nõus ka erandeid tegema. Tüdruk olemine on eelis, kuid tasub alati ka kõige hullemaks valmis olla, eriti lõuna pool. Lisaks linnadest väljasaamiseks tasub arvestada vähemalt poole päevaga. Suuremates linnades on vaja couchsurfingu abil juba eelnevalt endale ööbimine leida. Suveks Pariisis või Amsterdamis couchsurfingu abil ööbimise leidmine on peaaegu võimatu. Soovitaks parem mõne hosteli peale mõelda. Hinnaks kusagil 10–20€ öö. Raha tasuks kaasa varuda 20–30€ päeva kohta ja seda inimese kohta kuna tee peal võib nii mõnigi ootamatus tekkida.

0
0

See peaks ikka vastupidi käima, et ostad lennupileti kuhugi kaugemasse nurka, või leiad sinna pääsemiseks enne valmis mingi kindla rekka või muu variandi ja siis hakkad vaikselt kodu poole liikuma. Kui on kojujõudmiseks ajavaru lisanädala näol, siis on täitsa ok. Aga nii, et hääletmise tempos lennuki peale jõuda, see on kahtlasem, liiga ettearvamatu tempo on hääletades. Ainuke variant on muidugi plaanida ennast suht varuga lennujaama suunale ja kui läheb õnneks ning ruttu kohale jõuate, siis need võidetud päevad Itaalias, suht Bergamo lähistel veeta. Edu PS. Augustis on nii soe, et nii kaugele lõunasse pole vajagi trügida, teie tripp lõhnab sellise 5-6 nädala järele.

0
0

25 päevaga jõuab vabalt selle marsruudi läbi hääletada, aga ilmselt tahad mõnes kohas tee pealt kõrvale ka minna:D Et siis mõtekam oleks nt otse Hispaaniasse hääletada (4-5 ööpäeva, kui hästi läheb) ja seal paar kohta välja valida, kus peatuda ja ringi vaadata. Ja sealt siis nt otse Prantsusmaale, valitud koht ära vaadata ja edasi Bergamosse...(aga ma ise pigem jääks Hispaaniasse ja tuleks tagasi nt Barcelonast võis siis lühendaks reisi Hispania välja jätmisega, teeks lihtsalt Prantsusmaa ja Põhja-Itaalia ). Reisimarsruut on sul kena, aga aega peaks rohem arvestama selle peale. Idee lennukiga tagasi tulla on tegelikult päris hea(seda tehakse üsna tihti, nagu mulle mulje on jäänud), sest see hoiab aega ja närve, pärast pikalt ringi trippimist uuesti läbi Poola tulla on üsna vastik:=) Ilma rahata muidugi reisile minna ei saa. Kodus kulub ka ju kuus teatud summa toiduraha ja just selle summa kaasa võtta soovitangi. Kui plaanis on rohkem kui ellujäämine, siis ehk natuke veel. Couchsurfing on tore, aga tasuta lõunat nõuda on ikka suht ebaviisakas.(Isegi kui mõned ilmselt pakuvad.) Kui tõesti ongi plaan süüa kerjata vms...äkki prooviks parem siin Eestis kuu aega mitte kulutada toidu peale ja siis säästetud summa kaasa võtta?

0
0

Aitäh tagasiside eest. Jah, ajaa tundub asi t'esti kitsas olevat aga samas, eks marsuut ole paindlik, nii nagu ta hääletades ikka olema peaks. Ise ma olen jubedalt põnevul Rivierast aga samas saan aru, et hääletades on raske selle kogu võlu tundma saada? Mõnus oleks seal külakestes ringi käia jne. See selleks. Rääkides kerjamisest- ei see pole kindlasti eesmärk, viisakusnormid on tuttav teema ja kerjama keegi ei plaani kuskile minna. Pigem on eesmärk just erinevate inimestega kohtuda couchsurfingu näol. Kas keegi teab, kuidas nende tasuliste randadega on- saan aru, et seal on lamamistoolid ja duššid olemas kõik puha? Mis siis saaks, kui seal natuke vahepeal uinakut teha? Või tundub rumal mõte? Ma lihtsalt tahan omada mingit tagavara plaani ka igasugusteks juhtudeks. Kõige tagumine on hostel, mitte et ajaks meeleheitlikult iga kopikat taga aga arvan, et kui eesmärk on seiklused ja tutvumine erinevate inimestega siis ei ole mõtet minna lihtsa vastupanu teed. Kunagi kui vanemaks saame, siis küll jõuame sviitides ja rendimersudes tsillida :) Pigem see murekoht on see, et kui peaks kuni Poolani öö peale jääma, mida siis teha? Hääletada edasi, on lootust peale saada? Esimene sihtkoht Gdansk, soovitusi sinna jõudmiseks? :) Aitäh Teile veelkord! :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased