Filipiinide reisikava

Tere! Olen natuke hädas Filipiinide reisi planeerimisega. Minek j6ulude ajal ning ca kuu aega kohapeal. Esimesed 2 nädalat oleme ainult Boracayl, plaan korralikult v2lja puhata alguses. Teised kaks nädalat tahaks kuhugi edasi liikuda, aga kuna minek lastega, siis v6imalikult mugavalt. Kas on ōige, et Boracaylt (v6i kasv6i IloIlolt) ei saa otselennuga Palawanile? Vaatasin, et Iloilolt l2heb laev Puerto Princesasse. See on öölaev, kuid kas seal kajuteid ei ole nagu ma aru saan? Kui liikuda teisele poole ja kylastada Cebu ja Boholi saart, kas seal on 2 nädalat midagi peale hakata v6i pigem mitte? Kes on käinud, oleksin v2ga t2nulik, kui oskaksite n6u anda. Ideaalis tahaks reisida v6imalikult palju laevaga.

Suur t2nu ette!

Milline teie korralik väljapuhkamine välja näeks? Minu jaoks on natuke arusaamatu see, et väljapuhkamiseks valida eelkõige pidude ja surfisaar ning seejärel liikuda sealt edasi. Minu meelest on kõik muud saared peale Boracay rohkem rannasvedelemiseks kui millekski muuks sobivad :)

Ma ise läheksin ja puhkaksin välja just Cebu, Boholi või Siquijori saarel. Aga minu ettekujutus nö. lauspuhkamisest oleks ka majake rannal, võrkkiik ja raamat. Seega veedaksin nädala kuni kaks Siquijoril - ja siis liiguks sealt laevadega edasi. Boholil saab ühendada ranna ja looduse (šokolaadimäed, tarsierid jne). Negrosel on samuti üht-teist vaadata.

Otselende Boracay / IloIlo ja Puerto Princesa vahel ei tundu olevat.

Ma ei läheks siis ka 2 nädalaks Boracay'le, kui mulle peale makstaks. Olen seal mõned korrad käinud a'2 päeva ja siis tahaks ruttu "päris" Filipiinidele. Laevadega on see, et näiteks eelmisel aastal olid peale taifuuni enamus laevad rivist väljas, tahtsime minna Palawanile laevaga, aga laevu lihtsalt ei olnud. El Nidost Coron'ile läksime väikse laevaga. Lihtsalt puhkamiseks olen kasutanud Subicus Baloy Beachi, armas ülerahvastamata turistihordideta kohake. Igatahes on El Nido, Subic ja tsheburashka poolt nimetatud kohad kordades paremad ja filipiinomad kui lärmakas turistikas Boracay.