Marje M

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

3 meeldimist
7 postitust
19 kommentaari

1 külastatud kontinenti

18 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Tere, palun saatke meil gruusia.gudauri@online.ee, saadan infokirja.

Elan Filipiinidel. Rõõmsat jõuluaega kõigile, kes sel ajal siinkandis on!

USD-ga saab maksta ainult Duty Free poodides, aga tavaturist sinna ei satu. Nad armastavad sularaha, seda saab vahetada ka Tavidis, aga võimalus välja võtta kohapeal ATM-st või vahedata siin eure.

Kui plaan ainult El Nidosse minna, siis on mõistlik otselennuga Manilast. On küll kallim, aga jääb PP-El Nido pikk sõit ära.

Filipiinidel on juba mitu aastat 30 päeva viisavaba. Olen seal igal talvel pikemalt ja viisat pikendanud, aega võtab väiksemas kohas ca pool tundi ja maksab ca PHP 3000.

Olen Filipiinidel, aga Luzoni saarel, Subicus. Kui keegi El Nidosse minemas, siis palun andke teada.

Lendude vahe võib olla lühike, mul oli 1,5 tundi, mina jõudsin ilusti teisele lennule, aga pagasit ei jõutud minu lennule panna ja pagas jäi maha. Kui saabuv/väljuv lend on eraldi terminalidest, siis pagas ei pruugi nii kiiresti liikuda, kui vaja.

Ma ei läheks siis ka 2 nädalaks Boracay'le, kui mulle peale makstaks. Olen seal mõned korrad käinud a'2 päeva ja siis tahaks ruttu "päris" Filipiinidele. Laevadega on see, et näiteks eelmisel aastal olid peale taifuuni enamus laevad rivist väljas, tahtsime minna Palawanile laevaga, aga laevu lihtsalt ei olnud. El Nidost Coron'ile läksime väikse laevaga. Lihtsalt puhkamiseks olen kasutanud Subicus Baloy Beachi, armas ülerahvastamata turistihordideta kohake. Igatahes on El Nido, Subic ja tsheburashka poolt nimetatud kohad kordades paremad ja filipiinomad kui lärmakas turistikas Boracay.

Meil läks viisa pikendamine kohalikus ametis umbes pool tundi, täitsime paberid ja maksime lõivu ja kohe löödi passi tempel ilma igasuguse probleemita, näitasime ainult tagasilennu piletit ja aadressiks kirjutasime esimese hotelli aadressi.

Meie võtsime alati max summa 10 tuh PHP-d automaadist, sest sularaha väljavõtmise tasu on alati 200 PHP, olenemata summast. Aga kurss tuli ikka soodsam, kui kohapeal vahetades.

Olen viimasel ajal HK lennujaamas tunde "elanud". Kõik oleneb sellest, kui ruttu pagasi kätte saad ja kui pikk on check-in järjekord. Pagasi järgi on päris pikk maa ja sealt tükk maad veel check-in'i jalutada. Ja mina pididn iga kord maale sisenema, seal oli pikk jrk. Finnair avab check in'i ca 22-22.30, olen alati esimene olnud, siis aega küll veel. Kui saad kiirelt pagasi kätte ja jooksed, siis on lootust jõuda.

Ja Cebu Pacific'uga on Hong-KOngist kallim, AirPhil Ekspressiga veidi odavam (oleneb muidugi kuupäevadest ja sihtkohast).

Seesama Finnairi oma on sky24-s praegu hinnaga 544 eur, mul juba ostetud.

Jet'il Riiast Toronto 750. Vahepeal oli Lufthansaga 650. Kogu aeg peab lennufirmade kodulehekülgi jälgima, iga päev võib soodukaid olla.

2009 lõpp lendasin SinA-ga Frankfurt-Singapur-Uus-Meremaa. Siiani parim lennufirma nii lennuki mugavuse, entertainment'i, söökide kui teeninduse poolest. 2010 lõpp lendasin Malaysian Ailines'ga Kuala Lumpurise - pole ka viga, aga SA jääb ikka esikohale.

  1. Ei oska selgitada, mida kardan, aga peopesad ja varbavahed higistavad, süda klopib, mis hirmus. 10 a tagasi täistuubitud ja "suitsetavas" lennukis Venemaal lennates ei olnud üldse probleemi, mida rohkem lende, seda hullemaks läheb.
  2. Joon ohjeldamatult veini jm häid jooke, mõtlen sellele, et muidu ma ju ei saaks oma unistustemaale
  3. N43

BKK-st on kindlasti kallim, SIN-s odavam. Ise lendasin novembris Kuala Lumpurist, 814 RM roundtrip/pers. Läksime hommikul lihtsalt lennujaama ja ostsime esimesele Air Asia lennule. Võimalus oli minna ja Malaysian Airlines'iga, aga pilet veidi kallim. Kuigi Air Asias tuli pagasi eest juude maksta ja kokkuvõttes oleks hind sama olnud, aga meile sobisid AA lennuajad paremini. Balil võin soovitada autorenti (me tahtsime pikendada, lihtsalt helistasime ja teatasime, et me ei too autot veel tagasi ja pärast maksime sama hinna). Ja ka majutusi-söögikohti. Floresil ei ole eriti endal mõtet autot rentida, teed on kohati väga kehvad ja vahemaad väga pikad. Balilt Floresile minnes on ehmatus algul suur (täiesti teine Indoneesia), kuid harjub ära. Kui Bali-Floresi kohta infot vaja, siis marje5@hot.ee