Fiumicino - Tiburtina

Tere.

Paluks teie abi järgmistes küsimustes:

  • Minu lend eelduste kohaselt maandub Fiumicinos 16.15. Buss väljub Tiburtina raudteejaama lähedalt kell 18.30. Kui suur on tõenäosus, et ma selle peale jõuan? Või ei peaks üldse üritama hakkama?

  • Linnalähedane rong FR1. Kustkohas ja mis pileti ma peaks selle rongiga sõitmiseks ostma? Kas seda väljumise paika on lihtne leida? Ja kas keegi oskab öelda, kui palju pilet hetkel maksab?

  • Kas mina, kui hetkel Eestis paiknev inimene saan üldse endale bussipiletit broneerida. (Rooma-Cosenza, kui kedagi huvitab) Ja kui saan, siis kuidas ma broneeringut Itaalias tõestan?

Ette tänades, Katrin

Tere!

Minu arvates on bussile jõudmine kell 18:30 pisut kahtlane. Arvesta, et Rooma lennujaamas läheb pahatihti 45 minutit kuni tund pagasi saamisega aega. Võib muidugi hästi minna, et kõik laabub, aga on pisut napp. See on minu kodulennujaam ja ma võin öelda, et enamikel juhtudel läheb pagasiga korralikult aega.

FR 1 väljub lennujaama terminalist (suund Fara Sabina, Poggio Mirteto või Orte), pileti saad osta Tabaccheriast mis asub otse rongijaamas. Pilet maksab 8 EUR. Sõiduaeg umbes 50 minutit. Rongijaama leidmine ei ole raske, niipea pagasilindi juurest välja saad, hakkavad viidad. Käimist on parasjagu kuid eksimist küll karta ei ole vaja.

Mis puutub Cosenza bussi, siis mul pole sellega absoluutselt kogemusi. Kui vaadata ww.ibus.it lehekülge siis tundub nagu aktsepteeritaks Visa ja Mastercard krediitkaarte.

Loodan, et sellest oli abi! Head reisi!