Viimased kommentaarid

Kui palju maksab kiirtee, seda saad vaadata siit: http://www.autostrade.it/en/

Tere!

Minu arvates on bussile jõudmine kell 18:30 pisut kahtlane. Arvesta, et Rooma lennujaamas läheb pahatihti 45 minutit kuni tund pagasi saamisega aega. Võib muidugi hästi minna, et kõik laabub, aga on pisut napp. See on minu kodulennujaam ja ma võin öelda, et enamikel juhtudel läheb pagasiga korralikult aega.

FR 1 väljub lennujaama terminalist (suund Fara Sabina, Poggio Mirteto või Orte), pileti saad osta Tabaccheriast mis asub otse rongijaamas. Pilet maksab 8 EUR. Sõiduaeg umbes 50 minutit. Rongijaama leidmine ei ole raske, niipea pagasilindi juurest välja saad, hakkavad viidad. Käimist on parasjagu kuid eksimist küll karta ei ole vaja.

Mis puutub Cosenza bussi, siis mul pole sellega absoluutselt kogemusi. Kui vaadata ww.ibus.it lehekülge siis tundub nagu aktsepteeritaks Visa ja Mastercard krediitkaarte.

Loodan, et sellest oli abi! Head reisi!

Teine variant on minna Ciampino jaamast mõne linnalähedase rongiga Roma Terminisse (rongisõit kestab umbes veerand tundi).

Itaalias on augustis kõrghooaeg ja kahtlen väga, et te ilma broneeringuta midagi asjalikku leiate! Kindlasti tuleks majutus enne kinni panna.

Olen nõus eelmise kommenteerijaga. Rong on kindlasti kõige kallim liiklusvahend millega Milanost Rooma sõita. Mina soovitaksin samuti vaadata ringi ka näiteks imeilusas Veronas ja Garda järve kandis mis ei jää Bergamost üldse kaugele. Odavamate lennupiletite saamiseks Rooma peaks ilmselt natuke ootama, olen tähele pannud, et Ryanairi piletid on tihti odavad umbes kolm nädalat enne lendu. Vaadake ka EasyJeti (Milano Malpensa-Rooma).

Mina ei riskiks. See 1 tund hilinemist on väga kerge tulema, ka Ryanairiga. Hahn on küll pisike lennujaam kuid tihtipeale ülerahvastatud. Arvesta, et pead uuesti turvakontrolli tegema ja see võib palju aega võtta. Kontrollid on seal aeglased ja põhjalikud.

Küsimus on minumeelest erakordselt tobedalt ja kitsarinnaliselt esitatud! Mõelge enne natuke kui kirjutama hakkate.

  1. Milline hotell on see mis oma kliente vastavalt rahvusele valib?
  2. Kas küsimuse esitaja on ise kindel, et ta mõnes kultuurikontekstis kellelegi vastikust ei tekita?
  3. Kuidas saab üldse üldistada asju nagu venelased - järelikult lärmavad ja laaberdavad. Jubedalt käituvaid, matslikke ja enesekeskseid eestlasi on ka küllalt, nagu ka kõigi teiste rahvuste esindajaid.

Kui reisil tahate käia, siis arvestage sellega et igal pool pole nii nagu teie oma väikses, hallis ja igavas kodus olete harjunud.

Olen sellega paar korda lennanud, täiesti tavaline low-cost kompanii, mul ei ole mingeid probleeme tekkinud. Pagasi saatmine tuleb piletile juurde osta, seda ma küll mäletan. Nii et head reisi!

Mina olen selliste jamade vältmiseks, kui kohvris vähegi midagi väärtuslikku on, selle lennujaamas ära lasknud kiletada. See on küll suhteliselt kallis, kuid kaitseb siiski kohvrit purunemise ja selle avamise eest. Selle kiletamisega käib kaasas tavaliselt ka kindlustus, mis peaks pagasi kahjustuse/varguse kulud katma. Mul ei ole kindlustust küll kunagi vaja läinud, seetõttu ma ei oska öelda kas/kuidas see täpselt töötab. Ega muud vist enam rohkem ise varaste eemalehoidmiseks teha ei ole võimalik. Kindlasti ei olnud nende mureks 2,8 kilo ülekilo, selle eest oleks pidanud check-in'i töötaja sinult raha sisse kasseerima, üks reisija võib ju kaasa võtta palju ülekilosid (oleneb firmast) , piisab vaid sellest et rahakott õigel ajal välja võtta. Küllap on siin tegu ikka varastega. Itaalias oli paar aastat tagasi skandaal kus Milano Linate lennujaamas terve kamp vargaid vanglasse saadeti, kes juba aastaid reisijate pagasist väärtuslikumaid asju välja noppisid. Igal juhul edu võitlemisel, loodetavasti võtab keegi vastutuse ja saad mingit kompensatsiooni.

Alates aprillist 2010 on hinnad järgmised: Leonardo Express 14,- (lennujaama piletikassast 15,-) ja tavarong (FR1) 8,- (lennujaama piletikassast 8,50)

Raha kindlasti Ryanairilt tagasi ei saa, kui sa just nendega kindlustust ei teinud. Ainus võimalus on see pilet mõneks muuks kuupäevaks vahetada (mõistagi on see tasuline, 25,00 Eurot minu meelest).

Minu meelest on 1h ja 15 min tàiesti piisav aeg, mina ise tavaliselt ei làhegi kunagi varem. Czech Airlines vàljub nùùd ka B terminalist nii et kòmpimist peaks vàhem olema kui vanasti. Kui teed e-check-ini siis on aega isegi liiga palju :-)

Internetipunkte (Call Center) on palju Termini raudteejaama piirkonnas - ma arvan, et enamuses neist saab ka printida. Ei tasu ära ehmatada, kui sinu käest isikut tòendavat doumenti kùsitakse ja sellest koopia tehakse, see on Itaalias terrorismivastase seadusega sàtestatud, et seda peab iga internetipunkti omanik tegema.

Suurim tänu! Ei oleks osanud tõesti Piirissaare praami Kihnu kandist otsida!

Tere Marlene, Kui oled huvitatud, kirjuta mulle fadinard99@gmail.com, saan Sulle soovitada usaldusväärset autofirmat ka ilma hotellibroneeringuta. Samuti võin nõu anda hotellide osas.

Meil on täna miinimumtemperatuur +1 ja maksimum +12, nii et ma arvan, et ujumisest ei tule suurt midagi välja. Turiste on siin tõepoolest vähe ja öömaja saamisega probleeme arvatavasti ei ole.

Aastaid ootasin EA otselendu Rooma-Tallinn, mis lõpuks ka avati ja sain korra ka selle reisiga lennata, kohe liini avamise järel. Tõepoolest on ülimalt südantsoojendav kaugel võõral maal lennukisse astuda ja öelda: Tere! Ka ei ole mul midagi öelda EA teeninduse kohta, kes palju lennanud, teavad, et see on tunudvalt etem kui paljud välismaised lennufirmad. Kahjuks ei valinud ma aga oma viimasel reisil Roomast Tallinnasse Estonian Airi kahel põhjusel - esiteks Air Baltic lennutas mind Tallinnasse poole hinnaga ja teine, võib-olla olulisemgi asi - lennuajad olid tunduvalt soodsamad. Ja veel ei suuda ma aru sellest aastaid kestavast kangekaelsusest - oma rahvusliku lennufirma iga hinna eest elushoidimisest. Praegusel kriisiajal ühinevad suured kolossid nagu BA ja Iberia või Air France ja KLM, et rasketel aegadel mingitki moodi edasi tegutseda, kuidas saab EA oma käputäie lennukitega ja Eesti rahvaarvuga loota et ta äri õitseks. Kas on selleks mingi muu põhjus peale eestlaslikku jonni et mitte ühineda Air Baltic'uga? Kui on teadjaid, valgustage palun.

Aitäh soovituste eest! Pean sõitma tööreisile Shymkenti, tõenäoliselt ei jää aega palju ringivaatamiseks. Almatõs pean ööbima sest seal tundub on ainult üks lend päevas Almaty-Shimkent suunal. Võimalik, et kirjutan Sulle e-maili teel kui veel mingeid küsimusi tekib.

Mida otsite - kas suurepärast vaadet või suurepärast sööki või mõlemat korraga? Andke teada, oskaksin ehk midagi soovitada. Ja veel: kesklinnas küll, aga millises tsoonis - Piazza Navona, Piazza di Spagna, Ghetto, Campo di fiori? Mis puutub Michelini star restorane, siis pole see alati kuld mis hiilgab ja võib leida suurepäraseid restorane ilma Michelini tähtedeta.

Roomast Napolisse on hea rongiühendus, kolm-neli rongi tunnis. Kui sõidad TAV-iga (Kiirrong) siis läheb aega poolteist tundi, kui ES-ga (natuke aeglasem kiirrong) siis umbes tund ja 50 minutit, IC sõidab sinna 2 tundi ja 10 minutit. Vt. www.trenitalia.it

Standard piletit saad tasuta vahetada kaks korda enne rongi väljumisaega ja 3 tunni jooksul 1 kord pärast rongi väljumist. NB! vahetamise all ma mõtlen muuta broneeringut samal suunal. Et muuta sihtpunkti, on teised reeglid. Standardpileti tagastamisel enne rongi väljumist makstakse tagasi 80% pileti hinnast.

Olen vàga palju Ryanairiga lennanud ja kordagi pole probleeme olnud.

Roomast saab Veneetsiasse rongiga (4:30) ja lennukiga (umbes 1 tund). On olemas Ryanairi lend Rooma-Treviso, see on hea ja odav.

On olemas ka buss Rooma-Fermo mis peatub Ascoli Picenos. Väljumised iga päev 8.30 (kohal 11:15), 14:30 (kohal 17:40) ja 20:15 (kohal 23:15). Tööpäevadel on lisaks väljumine kell 18:00 (kohal 21:05). Buss väljub Roomast Via Castro Pretorio 84. vt. www.startspa.it

Olen Itaalias elanud juba pikka aega ja pean ütlema, et mul pole ühtegi kogemust, kus ma oleks tundud, et ma ei ole teretulnud. Nii et pean sinu järjekordse eelarvamuse ümber lükkama.