Ghana viisa

Tere! Kas keegi on teinud Ghana viisat? Või koguni seda Emergency viisat piiril? Embassy berliinis kaotas mu passi ära ja ma nüüd mõtlen, kas kuidagi oleks siiski võimalik Ghanasse pääseda...

Kõigepealt on vaja ilmselt siiski uut passi.

1
0

Tere! Saime täna kätte oma Ghana viisad ja soovin jagada oma kogemust sel teemal. Kogu see protsess oli ikka väga närvesööv. Kuna meil olid lennukipiletid juba ostetud, tuli see kadalipp siiski läbida :) Eesti kodanikud saavad Ghana viisat taodelda Berliinist, Ghana saatkonnast. Selleks võib muidugi kasutada Viisateenused OÜ abi - https://www.viisateenused.ee/ Kuid kuna see firma deklareerib, et nad ei vastuta mitte millegi eest...... siis otsustasime asjaga ikkagi ise tegeleda!

Kõigepealt tuleb külastada reisinõustamiskabinetti, et ennast vaktsineerida kollapalaviku vastu. Perearst seda ei tee! Siis tuleb teha fotograafi juures "passipilt" jpg. failina, formaadiga kõrgus=laius. Ja arvutisse üles laadida kõik lisadokumendid pdf failidena. Need on siis: passi -, vaktsineerim tõendi -, lennukipiletite-, kahe hotelli bookingu- ja pangatõendi koopiad. Pangatõendiks sobis neile nii konto lõppsumma, kui kuue kuu sissetulekute väljavõte. Muuda panga kodulehel seadetes enne keel ENG ja sellest polnud midagi, et osad kirjed jäid siiski eestikeelseteks :)

Viisa taotlus tuleb täita online Berliini Ghana saatkonna kodulehel - https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php
Suur tugi ja abi oli Ben`i blogist - https://travelcap.de/343 - kus on kõik üksipulgi lahti seletatud. Võibolla ehk mõned tähelepanekud.... Ole eriti hoolas emaili sisestamisel, sest arvuti ekraanil kuvatakse kõik ainult suurtähtedena!!! Kirjuta üles oma referentsnr., seda läheb vaja kui tahad protsessi jälgida. Niikaua kuni sa pole taotlust lõpetanud, võid iga kell naasta vormi täitmisele kasutades TRACK NOW nuppu. Kui APPLICATION on välja prinditud, allkirjasta see ja lõpuks, SUBMIT nuppu vajutades, saad (heal juhul) oma meilile esimese teate. Meil olid tegemisel 4 viisat, aga teateid said ainult kaks isikut. Kogu aeg oli ärevus sees, et kas kõik on ikka OK..... :( Internetipangas viisalõivu maksmisel tekkis meil ka väike paanika, sest maksekviitungil oli märge, et "ülekandekulud makstakse kahasse". Aga nii ongi euroopa maksetel!!! :) Ja pangas selgus veel, et maksekviitungile tuleb võtta allkirjad ja pitsatid telleri käest, sest internetiväljatrükki nad ei pruugi tunnistada!

Nüüd pane see allkirjastatud application koos kõigi lisadokumentide, PASSI, viisalõivu maksekviitungi ja kullerifirma poolt saadetud tagasisaatmise dokumentidega ümbrikusse. Me kasutasime DHL teenust, see oli ainuke hästitoimiv asi kogu protsessis - kiire, asjalik ja koostöövalmis; vastused meilidele tulid alati ruttu ja nad tegid omalt poolt kõik, mis said. Meie passid reisisid edasi-tagasi ühe saadetisena, nii saime kulusid jagada :)

Positiivsed vastused viisade suhtes saime üsna kiiresti, 3-4 päevaga. Aga jamaks läks passide kättesaamisega saatkonnast. Kuller käis korduvalt kohal, aga saadetist kätte ei saanud..... Helistamine saatkonda oli täiesti mõttetu, sind pannakse toru otsa ootele..... ja siis katkestatakse kõne. Nii minu, kui DHL-i meilidele ei vastatud.... Aga lõpuks tuli siiski teade, et kullerpakk asus kodu poole teele.... Ja KÕIK 4 PASSI koos viisadega on tagasi!!!!!

Loodan, et kirjutisest on abi mõnele reisihullule, kes väikestest takistustest ei hooli :)

4
0

Tere. Tunnen huvi Ghana kohta. Lugesin teie viisa saamuse kohta, et päris keeruline protsess. Minu küsimus, et kas on turvaline maa, kui minna kahekesi, et kaks naist. Saab vabalt jala ringi liikuda ja ei pea kartma? Vaatasime majutust, see tundub enam vähem igas hinnas. Kas soovitate minna?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased