Viimased kommentaarid

Soovitan iga kell Suwalkist Olsztyni suunal sõita pigem Olecko-Gizycko-Mragowo kaudu ja vastupidi. Võrreldes Elkiga palju sujuvam ja kiirem. Kord tegin selle vea ja hakkasin GPS-i initsiatiivil Mragowost Elki suunas sõitma, aga õnneks tuli seal kurvides ja küngastel 40ga ukerdades mõistus pähe ja keerasin tagasi õigele teele. 

Tean, et eelmisel aastal võeti kohe piiril üks tuttav naelakõrina peale rajalt maha (tollimehed passivad väljas) ja saadeti Leetu tagasi. Tal läks veel õnneks. Kujuta ette, kui keset Poolat võtab politsei su kinni, teeb trahvi ja ütleb, et naeltega edasi sõita ei tohi. Siis kutsub politsei maanteeabi, tõstetakse auto treilerile ja viiakse auto kas parklasse või lähimasse kummiboksi, kus pead ostma lamellid ning need alla laskma panna. Mida siis teed? On see ok? Milleks sellise jamaga riskida?

Bremeni baas suleti igatahes ametlikult pühapäeva õhtul, see lugu on pressis olemas. 

https://www.nwzonline.de/wirtschaft/bremen-ryanair-basis-in-bremen-geschlossen-warum-fuer-die-letzte-crew-ein-roter-teppich-ausgerollt-wurde_a_50,3,324105280.html

Tundub, et Ryanairi lennud sealt siiski õnneks jätkuvad, kuigi jah teistest baasidest  pärit lennukite ja meeskondadega. Kas sellega kaasneb ka liinide kärpimisi, pole veel selge. Tallinnat ega Riiat aprilliks broneerida ei lase. Ehk ei ole veel suvine lennuplaan täies müügis. Võimalik, et müügi algus viibib, sest peab muutuma sõiduplaan - varahommikused väljalennud Bremenist ja hilisõhtused saabumised sinna kaovad, see on kindel.

Riia-Burgas-Tel-Aviv 50 minutise ümberistumisega Burgases osutus õnneks tehtavaks. Muidugi natuke ärevust oli ja üritasime esimeste hulgas passikontrolli sappa saada. Lõpuks ootasime väravas umbes 20 minutit pealeminekut, seega oli ka ajavaru. Tuleb arvestada, et lennukisse viiakse-tuuakse bussidega. Topelt turvakontrolli, nagu sageli Iisraeli lendudega tehakse, Burgases õnneks polnud. See üks kontroll tehti muidugi juutide endi poolt küll.


Ilm oli Iisraelis paaril esimesel päeval tuuline, aga soe. Oktoobri viimastel päevadel oli üle 30 pügala. Veed olid loomulikult ka soojad. Käisime rendikaga Galilea järve ääres, mis osutus väga kenaks ja huvitavaks kandiks. Tean, et paljud on olnud hädas Galilea järves hea ujumiskoha leidmisega. Paljudes foorumites võib leida ainult negatiivseid kommentaare. Domineerib arusaam, et ujumisega ei tasu seal üldse arvestada. Pidavat olema igal pool must ja räpane ning lisaks libedate ning teravate kividega põhi ja kaldad. Meil õnnestus siiski leida suurepärane tasuta rand ja ujumiskoht. See asub idakaldal Ein-Gevist umbes 1,5 kilomeetrit lõunas. Orientiiriks sobib veidi pahaendeline asukohasilt "Shittim". Sealt paarsada meetrit lõunas on otse teebarjääri taga metsik parkla ja rand, kus muidugi on silt "ujumine keelatud". Samas kohalik rahvas oli rannas ja ujuti küll, nii ka meiegi. Rand on parklast sada meetrit läbi kõrkjate ja ilusa liivase põhjaga. Sügavaks läheb umbes 20 meetri kaugusel.  Vesi tundus väga puhas. Seal oli kõrkjates näha ka telke. Jäi mulje, et nii mõnedki on seal ka öösel. Ruumi on küllalt, liivast randa on mitusada meetrit, natuke meenutab Kablit.

Ametlikud (tasulised) rannad, mida nägime, asusid kohtades, kus kallas oli kivine ning ei meelitanud eriti. Lisaks olid need ka üpris kallid.

Siin eespool mainiti negatiivseid kogemusi turvakontrolliga enne tagasilendu. Meilt küsiti ainult paar küsimust, ei mingit ülekuulamist ega läbiotsimist. Sama oli ka eelmisel reisil veebruaris. Ilmselt on asi muutunud/muutumas. Kui varem tuli igal turistil reeglina riigist lahkumisel see kadalipp läbi teha, siis nüüd on see pigem muutumas erandiks. Kui tekib mingi kahtlus, võetakse põhjalikult ette või tehakse seda pisteliselt. Asjad liiguvad seega normaalsuse suunas.
"Miks peaks üks normaalne inimene sellise töötasu eest midagi tegema? Piloodil on siiski tänasel päeval õigus eeldada kuskil 20000 kuus ja kõrgete maksudega riikides baseerudes pigem 25000-30000. "


Aga muidugi, kui palk on Ryanairis väike, siis selle asemel, et streikida, mingugi sinna, kus saab rohkem. See oleks normaalne asjade käik.

Sorry jah, Ryanairi kaptenid ei teeni mitte 200 000, vaid "ainult" ca. 150 000€ aastas. Madalapalgalised vist ikkagi nagu pole.

Jah, ka mulle ei meeldi Ryanairi puhul palju asju. Samas olen seda meelt, et olulistes reisijaid teenindavates transpordisektorites peaksid streigid olema keelatud või lubatud ainult erakorralistel põhjustel. Tean, et seda tõenäoliselt kunagi ei juhtu, sest Euroopat valitsevad valdavalt sotsid-liberalistid. Loomulikult peab kõigil töövõtjatel olemas olema võimalus oma töötingimuste eest võidelda, aga mitte tõsiselt reisijate huve kahjustades. Tean kitsikuses elavat lastega peret, kelle pikalt plaanitud suvepuhkus jäigi ära, kui Ryanairi piloodid suvel streikisid. Miks? Sest rikkad tahtsid saada veelgi rikkamaks. Kuidas teisiti nimetada ca. 200 000 € aastas teenivaid piloote. Sama on lennujuhtidega, kes suplevad  rahas, aga ei ole ikka rahul ja nõuavad muudkui paremaid tingimusi. 


Ah jaa, vaatasin, et Riia-Bremenit laseb hetkel veel märtsiks broneerida. Seega natuke lootust ehk on. Artiklis mainiti 6. novembrit kui päeva, mil töötajate saatus selgeks pidavat saama. Ilmselt siis tulebki otsus või ehk ka ei tule. Negatiivsest stsenaariumist oleks väga kahju. Olen TLL-BRE ja BRE-TLL otsi üle saja korra lennanud.

Kui veab, võib Trati lennukile jõuda küll. Samas on see paras risk ja tarbetu närvikulu.  Koh Changi praamid lõpetavad pimeda saabumisel s.o. viimased väljumised mõlemal liinil vist 18.30 ja ühel veel ka 19.00. Seega oleks lisastress Trati lennujaamast sadamasse jõudmine. Targem on tõepoolest teha sinnasuunal  ööbimispeatus kas Rayongis või miks mitte  Pattayal.  Suvarnabhumst Pattayale saamine on lihtne - bussid käivad suht tihti.  Pattayal on paljude reisibüroode juures sildid minivani hindadega väljas, ka Koh Chang. Ilmselt läheb Suvarnabhumist Rayongi ka otsebuss, kuid kui õieti mäletan, oli see õhtune väljumine 18.40 ja sõitu ligi 5 tundi. Neljasele Rayongi bussile Finnairiga ei jõua. 

TO:kollane


Sama lennuk, mis tuleb Riiast, läheb 24.10 edasi Tel-Avivi. Lähema kahe tunni jooksul ei välju Burgasest ühtegi teist lendu. Seega käsipagasiga peaks olema tehtav. Ma võtan selle riski, aga kerge mure muidugi on.

UIAga saab oktoobris Riiast TelAvivi umbes 130€ga edasi-tagasi, mis on muidugi ka hea hind, kui lennuajad sobivad ja pikka Kiievis ootamist paljuks ei pea. Norsu pakutud ühe otsa variant on ka hea. Ma seda küll ei taibanud vaadata, ostsin juba enne Ryanairi piletid ära.

Hetkel saadaval osaliselt koolivaheajaga kattuv lühipuhkuse variant oktoobris Riia- Burgas -TelAviv 24.10 ja tagasi Ovda-Riia 29.10, hinnaga kõik kokku edasi-tagasi 52€.


Minek Ryanair, tulek Wizzair.Jah, kartus on põhjendatud. Tõepoolest ei ole ma nii ilmset ja agressiivset huvi oma taskute vastu seni kusagil mujal kohanud kui Barcelonas. Eriti La Ramblal tuli kogu aeg valvel olla. Pidevalt kõndis keegi läheduses mingi naljaka trajektooriga, küll riivati siit ja sealt, eest, tagant ja küljelt, samas tüüpidel täiesti kalapilk peas a'la ma lihtsalt kõnnin siin. Panin raha ja telefoni teksade esimestesse taskutesse, riputasin pöidlad servast sisse ja hoidsin lihtsalt käsi taskute peal. Kohati tundus taskuvargaid rohkem kui turiste olevat. 

Narvesenist ostes, on bussi nr. 22 ja liinitakso nr. 222 pilet ainult 1,15 €. Pilet tuleb sõidukisse sisenemisel valideerida-piiksutada. Arvatavasti on see Riia liinitakso 222 üks maailma pealinnade paremaid hinna-kvaliteedi suhtega kesklinn-lennujaam transporte. 

Ryanair 10.06 hommikul kell 6.30 Palermo- Bergamo - Riia, hind kokku 63.55€.

Just nägin Bangkokis Chinatownis, kuidas söögikohta toodi jääd. Tuki kastist libistati selline piklik 100 liitrine kamakas asfaldile, löödi konksud sisse ja lohistati kööki. Loodan väga, et sellest ei tehtud jääd jookidesse panekuks, aga mine neid tea.

Homme siis veel võimalus soodsalt nädalaks soojale maale lennata. Hetkehind 6.-13.02 90€. Ilm jätkuvalt väga hea.

Kui kellelegi pakuks hoopis huvi nädalavahetuseks Jeruusalemma sõita, siis on hetkel saadaval Riia-TelAviv-Riia piletid Wizziga 125€. Minek oleks 9. veebruari hommikul, tulek esmaspäeva õhtupoolikul. Sisuliselt saaks kolm päeva kohal olla. Ilm on ka Jeruusalemmas veebruari kohta väga soe - +21-23.

Aastaid tagasi õnnestus mulgi tutvuda Havanna suure kaubamaja fantastilise kaubavalikuga. Tööstuskaupade osakonnas olid esindatud plastmassist hoiupõrsas, lepatriinudega juuksekummid ja vahukulp. Kõik.

To: jutt 62

Tore, et sul poleks probleeme, aga mulle ja paljudele teistele siiski selline asi 3*** hotelli juures ei meeldiks.

"toas on hallitus, ust ei ole võimalik lukustada, on hirmus hais. Viimasasel päeval ummistus kraanikauss ja vesi ei läinud enam ära. Soe vett tuleb oodata kaua ja pestes vaheldub see külma veega."

Ilma osas prognoos tundub pidavat. Lennukohtade seis on hetkel selline:

06.02.-13.02 85€

Lennuajad võimaldavad plaanida ka pikka nädalavahetust - rannas saaks olla kolm tervet päeva. Saabumine oleks laupäeva hilisõhtul, tagasilend samal ajal teisipäeval.

10.02.-13.02 90€

Majutuseks võiks sobida näiteks see hotell, mis tundub hea hinna-kvaliteedi suhtega, broneeritav nii otse kui muude broneerimissüsteemide kaudu. Asukoht on ranna lähedal, seal on ka koralle. Kui võtta näiteks 4 peale mitme magamistoaga bangalo, on hind nädalaks inimese kohta koos hommikusöögiga ca. 140€. Kahene tuba koos hommikusöögiga nädalaks maksab umbes 185€ inimene.

http://www.clubhotels-israel.com/club-in-eilat

Tähelepanu kõigile Iisraeli ja ka lihtsalt sooja fännidele! Eilati ja mujale sinnakanti on lähema paari nädala jooksul oodata erakordselt head ilma veebruari kohta. Nii kaugele kui silm seletab (10 päeva prognoos) on päevased maksmumtemperatuurid +30. Riiast on ka hea hinnaga Wizzairi piletid vabalt saadaval. Just vaatasin, et minek 6. veebruar ja tulek 13. veebruar maksaks 65€ edasi-tagasi, Wizz Clubiga ainult 45€. Kasutage juhust, kes aga saab.

Tegelis Easyjet peaks olema eraldi terminalis, mitte põhiterminalis, kus igal väraval oma turvakontroll. Kuna mõlemad lennud on Easyga, siis ei ole ilmselt ka terminalivahetust ja peaks ilusasti jõudma.

Tore, see võib küll olla, et osad mõõtepunktid asuvad kõrgemal. Üllatav jah, et nii suur vahe. Hea teada igatahes.

Topsuke, see, et tuulevaikses kohas päikse käes termomeeter üle 20 kraadi näitab, ei tähenda, et õhk ongi nii soe. Õhutemperatuur + 24 Costa Adejes täna ei pea paika. Ametlikel andmetel oli Costa Adejes viimase kahe nädala maksimumtemperatuur + 22, mis oli ainult 21. jaanuaril. Sellele järgneval kolmel päeval oli + 20 ja sealt tänaseni ei ole üle 18 sooja olnud. Palun vaata ise. Siin on Hispaania ilmateenistuse ametlikud mõõtmisandmed.

https://www.eltiempo.es/los-cristianos.html?v=historico

See, et tundub soe, ei õigusta lambist mingite temperatuuride väljareklaamimist. Tundub juba nagu Egiptuse rubriigis, kus olevat talvel pidevalt + 25-27 kui tegelikult on +20-22.

Võimalik, et kusagil on tõesti hetkeks ka üle 20, kuid üldpilt on palju jahedam. Enamuses kohtades on pigem 15-18.

https://www.eltiempo.es/santa-cruz-de-tenerife.html?q=santa-cruz-de-tenerife&c=prediction

Vaadake ka suurt pilti.

https://www.windytv.com/?temp,28.185,-16.499,9

To: peepmeez

Ma ei mõista, miks teatud osa inimesi soovivad oma reisidega seotud fakte ilustada. See ei ole ju tõsi, et Fuerteventural eelmisel nädalal ilm peaaegu iga päev + 20-23 oli. Ilmainfo arhiiv on siin

https://www.wunderground.com/history/airport/GCFV/2018/1/27/WeeklyHistory.html?req_city=Fuerteventura&req_state=GC&req_statename=Spain&reqdb.zip=00000&reqdb.magic=1&reqdb.wmo=60035

Tegelikult olevat olnud vägagi vilu ilm, keskmine umbes + 18. Tuttavad, kes ka just sealt tulid, küll väga vaimustuses ilmast polnud. Lähemaks ajaks on samuti prognoos nigel. Maksimumtemperatuurid jääad vahemikku + 16-18. Talvel on Kanaaride ilm paras loterii.