Viimased kommentaarid

Muidugi oleks tore, kui tavakasutajad teaksid konkreetselt, kellel on toimetamise õigus.  See distsiplineeriks ka, kui tead, et diskuteerid mingis teemas moderaatoriga. Ja kui postitus või kommentaar on kadunud, siis ei pea pikalt juurdlema.

Täpsustav info on olemas. Isegi Taani lend saab ilmselt toimuda, kui esmaspäevane näitaja on normis.

https://www.err.ee/1090928/ministeerium-tegi-esmajaotuse-riikidest-kuhu-esmaspaevast-lennata-ei-saa

@Indrek k 

Muidu saan mõttest aru, aga pane palun tähele, et see viirus levib eelkõige õhu (aerosool) ja mitte pindade kaudu.

Tänasest peaks Sloveenia piirid olema avatud. Saksamaal on algust tehtud naabermaadest tulijatele mõeldud karantiinireeglite tühistamisega. Otsa tegi lahti NRW, teised tulevad järgi ilmselt lähipäevil.

Pigem õige Balti riikide osas, sest neil on näitajad korras. Soome on ka kindlasti ok. Olukorda peab jälgima ning vajadusel tegutsema.

Haiguste ravi. Kontrollitud....

Poola piirid peaks eeldatavasti lahti minema 3. maist.

Soovitan kõigil lugeda (algusest lõpuni), kes ikka arvavad ja ka levitavad infot, et tegu on mingisuguse tühise gripiga.

https://www.zerohedge.com/health/holy-shit-not-flu-medical-worker-describes-terrifying-lung-failure-covid-19-even-young

Tean, et sellise loo siia linkimine mulle populaarsust ei lisa.  Kuskil netis  keegi ütles just nii "Parem olla alguses ebapopulaarne ja pärast elus, kui alguses populaarne ja pärast surnud." Ja siis see kaptenite lugu ka -  ajalugu tunneb julgeid kapteneid ja vanu kapteneid, aga vana julget kaptenit pole keegi veel näinud.

Ryanair peatab alates laupäevast kõik Itaalia rahvusvahelised lennud  kuni 9. aprillini.  Kes tahavad sealt Ryanairiga koju saada, peavad kasutama kuni reedeni väljuvaid lende.

@jaanusm

Lõhkenud pimesoolega patsient, kes sureb, sest ei saanud kiirelt abi, ei lähe ilmselt koroonaohvrina kirja.  Küll aga ei pruugi minna statistikasse kirja inimesed, kes on surnud/surevad kodus koroonasse, sest ei saa haiglasse.  Loe kasvõi täna yles olnud korealase kogemust või itaallase kirjutist, kes pidi 48 tundi koos surnud õega samas toas olema, sest keegi ei tule appi.

Soovitaksin Harzi - ilusad maastikud, loodus, arhitektuur, kultuur. Sinna on  suhteliselt lihtne ja odav üle Berliini kohale saada. Matkarajad on väga hästi tähistatud ja kaardistatud. Väikseks miinuseks on kohalike kehv inglise keele oskus.

https://www.outdooractive.com/en/hikes/harz-mountains/hiking-in-the-harz-mountains/8875495/

Ilusaid ja huvitavaid kohti on palju - lisaks tavapärastele soovitaks kindlasti Bodethal, Teufeslmauer, Josephskreuz ja Stolbergi linnake, mis hiljuti valiti Saksamaa üheks kaunimaks väikelinnaks. 

https://www.travelbook.de/orte/voting-schoenstes-dorf-deutschlands?fbclid=IwAR1VR9Pc-q9pk_vc45o7jDGCd2Pil6_hverR6c7DnQQRhQUyx16p8IKPR-U

Kui väidate, et Taiwannews on ainult valeuudiste allikas ja paanikaõhutajate varaait, siis kuidas seal ometi saab olla kasvõi midagi sellist:

https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3892091

@inbox

Worldometers'i lehekülg on ülevaate saamiseks üks parimaid.  Kahetsusväärselt on viimasel ajal liikvel palju ekslikke arvutusi ja järeldusi.  Sinna võiks liigitada ka sinu toodud väite, et suremust peaks arvutama haigusjuhtude üldarvu alusel. Mulle tundub, et õigem on kõrvutada tervistunute ja surnute arvu - n.ö. lõpetatud juhtumid. Sellel baasil võib näha, et suremus on üle 7 %, mis on päris kole arv. Loodetavasti see korrigeerub allapoole.

@smallisland

Arvan, et pigem teevad sinu eest mõtlemise-otsustamise ära Tenerife reisi korraldaja, lennufirma ja kohalikud võimud. Tõenäoliselt on seal 1000 karantiinis oleva inimese tõttu paras jama ja kaos ja uusi turiste ei taha sinna hetkel keegi.

Kahjuks tuleb tõdeda, et jälle sama mure Koh Changi turiste kimbutamas. Oleme siin olnud viis päeva ning vine ja tossuhais on pidevalt õhus. Ka prognoos ei näita midagi head - peame reisi lõpuni (märtsi alguseni) ebameeldivat ning tervistkahjustavat õhku sisse hingama.  US AQI indeks on enamasti helepunane või punane. Istun praegu Bang-Bao lahe ääres ja teise kalda mäed paistavad vaevalt läbi halli sudu. Saaste allikaks tundub olema suhkruroo ja võsa põletamine Tais ning Kambodzhas. Nagu siinsel turismil veel vähe probleeme oleks - tekitatakse ise uut juurde. Võimud  avalikult justkui taunivad seda tegevust, aga eriti ei keelata midagi. Kui asi läheb nii hulluks, et jälle Bangkoki koolid tuleb ajutiselt sulgeda, siis tehakse mõni pressikonverents. Phuket ja lõunapoolne Tai on õnneks sellest murest hetkel prii, kui tuuled ei muuda suunda.

Lähema kolme päeva olukorrast saab ülevaate siit, kui ekraani alaosas play nuppu vajutada.

https://www.windy.com/et/-PM2-5-pm2p5?cams,pm2p5,11.982,103.624,6

Swedbanki reiskindlustus on tõesti kliendisõbralik ja kiiduväärt kahjukäsitlusega. Paar aastat tagasi pidime perega sõitma Jaapanisse. Lend algas Riiast, kus meil laps hommikul enne lennule minekut jäi kõrgesse palavikku. Loomulikult haige lapsega me nii pikale lennule minna ei saanud. Otsustasime tagasi Eestisse sõita (olime oma autoga), sest perearst pakkus kohe koju jõudes aega.  Käisime vastuvõtul, laps sai paari päevaga terveks. 

Lennupiletid olid ostetud abikaasa Swedi kulfkaardiga, mul endal oli eraldi AIG aastane reisikindlustus.  Maksin oma kaardiga ette majutused, mida ei saanud täies osas tühistada. Kaotsi läks üle 400€. Arvasin, et see risk on AIG poolt kaetud. Sealt hakati mind lollitama igasugu ettekäänetega ning keelduti raha maksmisest üldse.  Kõigepealt öeldi, et pole reisi ärajäämine, sest olite juba reisil, siis järgmiseks öeldi, et katkemist ilma Läti arstitõendita ei hüvitata, kuigi sellist asja pole tingimustes kuskil kirjas. Helistasin Riiast samal hommikul AIG kahukäsitlusse ja selgitasin olukorda ning teatasin kavatsusest sõita koju oma perearsti juurde, sest see tundus lapse huvides kõige parem olevat. Keegi ei öelnud, et pidime tingimata Riias arsti otsima hakkama, Mul ei ole senini mahti olnud EKL vahekohtusse pöörduda, aga mu nõue ei ole veel aegunud ja ega ma seda AIG-le ei kingi.  

Swedbank kindlustus maksis abikaasale lennupiletite raha välja ilma pikema jututa - asjaolud ja tõendid olid täpselt samad. Kiidan neid.

Siin ka tema esinemine koos ingliskeelsete subtiitritega. Imetlege, turismi edendamine missugune.

On ju olemas siselennud, millega saate ruttu kohale kuhuiganes. Kui aga soovite kindlasti maismaatransporti kasutades liikuda, siis ega peale Koh Changi ja sealt edasi Koh Mak või Koh Kut vist muud soovidele vastavat varianti ei ole. Muidugi on ka Koh Samet, mis on Bangkokile veel lähemal. Poolt ja vastu argumente võib lugeda siit: \[http://true-beachfront.com/guide/koh-samet-thailand-pros-cons-good-bad-ugly-on-koh-samet

Ise selles hotellis pole ööbinud, aga tundub ok. Küll aga tean üsna hästi seda Pratamnaki piirkonda. Üsnagi kenasse randa on umbes 500 meetrit. See (Paradise Beach) on üks esimesi randu Pattayalt Jomtieni suunas, kus kannatab ujuda.  Olen seal peesitanud, aga vees pole käinud. Küll aga tegi seda mu pere ja kellegagi midagi paha ei juhtunud.

Teel randa piki Pratamnak Soi nelja (golfiväljaku vastas enne Asia hotelli), on väga hea toidukoht - Boontanaporn. See on üks väheseid häid ja püsivaid toidukohti Pattayal. Käisin seal esimest korda 21 aastat tagasi ja viimati eelmise aasta veebruaris. Loodetavasti on nad ikka lahti. Väga sõbralik personal, head toidud, soodsad hinnad.  Kuna see koht asub golfiväljaku vastas ja tänavaliiklus ei ole hull, siis on seal mõnus õhtuti tänavapoolsetes laudades istuda. 

Ümbruskonnas on mitmeid rahavahetuskohti ja minimarte.

Linna saab kas mootorrattataksoga või tavataksoga. Lähima tänavani, kus liigub songthae ehk marsruut-tuk, on umbes 10 minuti jalutuskäik.

Pratamnak on Pattayal peatumiseks üks parimaid asukohti.

Olen uue milleeniumi alguses (2002) teinud sama marsruudi vastupidises suunas 10 päevaga.  Vaadata ja teha on  kindlasti palju rohkem, kui meil õnnestus kogeda. Viibisime seal mais, kui ilmad olid jahenemas, seetõttu valisime suuna jahedamast soojema poole - lõunast põhja.  Liikusime peamiselt ööbussidega, mis on väga mugavate istmetega, kus magamine pole mingi probleem, Aricast tagasi Santiagosse lendasime.

Üldjoontes oli bussietappide marsruut vist selline: Santiago-La Serena- Copiapo- Calama-Iquiqe-Arica. Calamast võtsime tripi Atacamasse, kus oleks võinud olla kauem. Aricast käisime Lauca rahvuspargi ekskursioonil, mis oli päris ekstreemne. Kohad on ilusad ja väga huvitavad - Lauca park, Chungara järv, Parinacota küla, Parinacota vulkaan. Nägime palju alpakasid, guanakosid, vikunjasid ja tarukasid. Vaated on võrratud, aga on üks suur AGA! Tegemist oli bussiekskursiooniga, mis algas hommikul Aricast, sisuliselt mererannast. Lõunaks olime tõusnud 4600 meetrit merepinnast kõrgemale. Vaevused olid ikka päris hullud. Suur osa reisiseltskonnast olid kohalikud ja neil ei olnud eriti midagi viga, aga minul oli tegelikult  terve reis väga põdur olemine. Sellinne tunne, nagu oleks olnud kohutav pohmakas - tahaks ainult istuda ja kätega pead toetada. Eks see on individuaalne.

Tänasel päeval on muidugi oluliselt paremad võimalused reisi planeerimiseks.

 Toredat reisi!

Tuleks suurendada survet vastavatele riigiasutustele. Tore, et keegi on juba varasemalt probleemidele viidanud ning asjaga tegelenud. Äkki  aitaks paar meeleavaldust Islandi väljakul  Genfi teeliikluse konventsiooniga liitumise toetuseks?  https://parnu.postimees.ee/4372893/riik-sunnib-autojuhte-politseinikke-petma