Viimased kommentaarid

TO:kollane


Sama lennuk, mis tuleb Riiast, läheb 24.10 edasi Tel-Avivi. Lähema kahe tunni jooksul ei välju Burgasest ühtegi teist lendu. Seega käsipagasiga peaks olema tehtav. Ma võtan selle riski, aga kerge mure muidugi on.

UIAga saab oktoobris Riiast TelAvivi umbes 130€ga edasi-tagasi, mis on muidugi ka hea hind, kui lennuajad sobivad ja pikka Kiievis ootamist paljuks ei pea. Norsu pakutud ühe otsa variant on ka hea. Ma seda küll ei taibanud vaadata, ostsin juba enne Ryanairi piletid ära.

Hetkel saadaval osaliselt koolivaheajaga kattuv lühipuhkuse variant oktoobris Riia- Burgas -TelAviv 24.10 ja tagasi Ovda-Riia 29.10, hinnaga kõik kokku edasi-tagasi 52€.


Minek Ryanair, tulek Wizzair.Jah, kartus on põhjendatud. Tõepoolest ei ole ma nii ilmset ja agressiivset huvi oma taskute vastu seni kusagil mujal kohanud kui Barcelonas. Eriti La Ramblal tuli kogu aeg valvel olla. Pidevalt kõndis keegi läheduses mingi naljaka trajektooriga, küll riivati siit ja sealt, eest, tagant ja küljelt, samas tüüpidel täiesti kalapilk peas a'la ma lihtsalt kõnnin siin. Panin raha ja telefoni teksade esimestesse taskutesse, riputasin pöidlad servast sisse ja hoidsin lihtsalt käsi taskute peal. Kohati tundus taskuvargaid rohkem kui turiste olevat. 

Narvesenist ostes, on bussi nr. 22 ja liinitakso nr. 222 pilet ainult 1,15 €. Pilet tuleb sõidukisse sisenemisel valideerida-piiksutada. Arvatavasti on see Riia liinitakso 222 üks maailma pealinnade paremaid hinna-kvaliteedi suhtega kesklinn-lennujaam transporte. 

Ryanair 10.06 hommikul kell 6.30 Palermo- Bergamo - Riia, hind kokku 63.55€.

Just nägin Bangkokis Chinatownis, kuidas söögikohta toodi jääd. Tuki kastist libistati selline piklik 100 liitrine kamakas asfaldile, löödi konksud sisse ja lohistati kööki. Loodan väga, et sellest ei tehtud jääd jookidesse panekuks, aga mine neid tea.

Homme siis veel võimalus soodsalt nädalaks soojale maale lennata. Hetkehind 6.-13.02 90€. Ilm jätkuvalt väga hea.

Kui kellelegi pakuks hoopis huvi nädalavahetuseks Jeruusalemma sõita, siis on hetkel saadaval Riia-TelAviv-Riia piletid Wizziga 125€. Minek oleks 9. veebruari hommikul, tulek esmaspäeva õhtupoolikul. Sisuliselt saaks kolm päeva kohal olla. Ilm on ka Jeruusalemmas veebruari kohta väga soe - +21-23.

Aastaid tagasi õnnestus mulgi tutvuda Havanna suure kaubamaja fantastilise kaubavalikuga. Tööstuskaupade osakonnas olid esindatud plastmassist hoiupõrsas, lepatriinudega juuksekummid ja vahukulp. Kõik.

To: jutt 62

Tore, et sul poleks probleeme, aga mulle ja paljudele teistele siiski selline asi 3*** hotelli juures ei meeldiks.

"toas on hallitus, ust ei ole võimalik lukustada, on hirmus hais. Viimasasel päeval ummistus kraanikauss ja vesi ei läinud enam ära. Soe vett tuleb oodata kaua ja pestes vaheldub see külma veega."

Ilma osas prognoos tundub pidavat. Lennukohtade seis on hetkel selline:

06.02.-13.02 85€

Lennuajad võimaldavad plaanida ka pikka nädalavahetust - rannas saaks olla kolm tervet päeva. Saabumine oleks laupäeva hilisõhtul, tagasilend samal ajal teisipäeval.

10.02.-13.02 90€

Majutuseks võiks sobida näiteks see hotell, mis tundub hea hinna-kvaliteedi suhtega, broneeritav nii otse kui muude broneerimissüsteemide kaudu. Asukoht on ranna lähedal, seal on ka koralle. Kui võtta näiteks 4 peale mitme magamistoaga bangalo, on hind nädalaks inimese kohta koos hommikusöögiga ca. 140€. Kahene tuba koos hommikusöögiga nädalaks maksab umbes 185€ inimene.

http://www.clubhotels-israel.com/club-in-eilat

Tähelepanu kõigile Iisraeli ja ka lihtsalt sooja fännidele! Eilati ja mujale sinnakanti on lähema paari nädala jooksul oodata erakordselt head ilma veebruari kohta. Nii kaugele kui silm seletab (10 päeva prognoos) on päevased maksmumtemperatuurid +30. Riiast on ka hea hinnaga Wizzairi piletid vabalt saadaval. Just vaatasin, et minek 6. veebruar ja tulek 13. veebruar maksaks 65€ edasi-tagasi, Wizz Clubiga ainult 45€. Kasutage juhust, kes aga saab.

Tegelis Easyjet peaks olema eraldi terminalis, mitte põhiterminalis, kus igal väraval oma turvakontroll. Kuna mõlemad lennud on Easyga, siis ei ole ilmselt ka terminalivahetust ja peaks ilusasti jõudma.

Tore, see võib küll olla, et osad mõõtepunktid asuvad kõrgemal. Üllatav jah, et nii suur vahe. Hea teada igatahes.

Topsuke, see, et tuulevaikses kohas päikse käes termomeeter üle 20 kraadi näitab, ei tähenda, et õhk ongi nii soe. Õhutemperatuur + 24 Costa Adejes täna ei pea paika. Ametlikel andmetel oli Costa Adejes viimase kahe nädala maksimumtemperatuur + 22, mis oli ainult 21. jaanuaril. Sellele järgneval kolmel päeval oli + 20 ja sealt tänaseni ei ole üle 18 sooja olnud. Palun vaata ise. Siin on Hispaania ilmateenistuse ametlikud mõõtmisandmed.

https://www.eltiempo.es/los-cristianos.html?v=historico

See, et tundub soe, ei õigusta lambist mingite temperatuuride väljareklaamimist. Tundub juba nagu Egiptuse rubriigis, kus olevat talvel pidevalt + 25-27 kui tegelikult on +20-22.

Võimalik, et kusagil on tõesti hetkeks ka üle 20, kuid üldpilt on palju jahedam. Enamuses kohtades on pigem 15-18.

https://www.eltiempo.es/santa-cruz-de-tenerife.html?q=santa-cruz-de-tenerife&c=prediction

Vaadake ka suurt pilti.

https://www.windytv.com/?temp,28.185,-16.499,9

To: peepmeez

Ma ei mõista, miks teatud osa inimesi soovivad oma reisidega seotud fakte ilustada. See ei ole ju tõsi, et Fuerteventural eelmisel nädalal ilm peaaegu iga päev + 20-23 oli. Ilmainfo arhiiv on siin

https://www.wunderground.com/history/airport/GCFV/2018/1/27/WeeklyHistory.html?req_city=Fuerteventura&req_state=GC&req_statename=Spain&reqdb.zip=00000&reqdb.magic=1&reqdb.wmo=60035

Tegelikult olevat olnud vägagi vilu ilm, keskmine umbes + 18. Tuttavad, kes ka just sealt tulid, küll väga vaimustuses ilmast polnud. Lähemaks ajaks on samuti prognoos nigel. Maksimumtemperatuurid jääad vahemikku + 16-18. Talvel on Kanaaride ilm paras loterii.

Kas kellelgi on värskeid rindeteateid? On keegi uue korra ajal juba lennanud?

Miks liigne paanika? Ega läpaka kott ise ei pea olema 35x20 vaid see peab mahtuma kasti, mille mõõdud on 35x20x20. Diagonaalis läheb ju vabalt ka 40 sentimeetrine kott.
Vanasti olid Ryanairi kontrollkastid pigem igas suunas paar sentimeetrit suuremad kui väiksemad. Muidugi tasub võimalusel konkreetset kotti lennujaamas eelnevalt kasti sobitada.

"Lennujaam on jah sama (vist) "???
Palun tee see asi kõigepealt kindlaks. Kui on jätkulend, siis on pigem küll sama ehk Suvarnabhumi lennujaam (Thai, Vietjet, Smile, Bangkok Airways lennud). Ülejäänud lennufirmad väljuvad Don Muangist.

Kui on Suvarnabhumi, siis on variant jätta kõik või osa cabin-bag'e lennujaama pakihoidu. Linnas on oluliselt mugavam jalutada ja liigelda ilma kottideta. Kõige kiirem on lennujaamast linna minna/tulla rongiga. Kui olete neljakesi, võib ka kulude mõttes taksot kaaluda, kuigi jah ummikud võivad väga palju aega võtta.

Hea ülevaate ilmast ja 10 päeva perspektiivist kogu planeedil saab siit.

https://www.windytv.com/?waves,47.220,-17.490,4

Vali paremalt menüüst kas sademed või temperatuur, kui tuul ei huvita. All on 10 päeva prognoos.

Saksamaal ja ilmselt ka mujal võib julgelt ja rahulikult autos magada kiirteede parklates. Tavaliselt on seal ka tasuta WC ja pesemisvõimalus (kraanikauss). Kiirteede bensukate parklates võib samuti magada, aga seal on tavaliselt rohkem liiklust ja inimesi ning WC on tasuline. Mujal magades võib juhtuda, et tuleb politsei, kontrollib dokumente ja soovitab tungivalt hotelli minna.

"Kuna see hotell oli tõesti väga kõik hinnas (sh kõik joogid, mitte vaid kohalikud ja väga palju erinevaid kööke), siis tundsin tõesti, et puhkan. "

Jah, tõepoolest, korralikult puhata on võimalik ainult siis, kui on vinge hotell ja ka välismaised joogid on hinnas. :)

Kui õieti mäletan, siis meil mahtus korvi veel aasta neljane magama küll, aga eks see on individuaalne ja sõltub eelkõige lapse pikkusest. Põrandale magama panek on hea mõte, aga siin tuleb mängu turvalisus ja pardapersonali suhtumine, mis võib erineda seinast seina. Finnairis ning Lufthansaski kamandati kunagi kõik veidi suuremad lapsed keset ööd põrandalt püsti (istmele), kui süttis turvavööde märgutuli. Samas Turkishi jt. lennusaatjad ei ole oma kogemustel sinnani laskunud.

Kahjuks puudub paljudel siinkirjutajatel empaatiavõime ning asju vaadeldakse liiga oma mätta otsast. Te ei kujuta ette kõigi teiste perekondlikke olusid. Kasvõi see, et paljudel lihtsalt ei ole last kellelegi jätta, mistõttu ainuke võimalus ongi reisida lapsega. Emotsionaalselt parim reis on terve perega tehtud reis. Sageli on just beebieas laste vanematel ainuvõimalik pikemalt kuskile sõita, sest ollakse ema- või isapuhkusel jne. Egoistliku "Passigu parem kodus" sõnumiga esinejad võiksid püüda natuke rohkem mõista.

Kui meie oma lapsed kaheaastase vahega saime, olime kõik aastad talvisel ajal Tais. Lendasima korduvalt pikki lende beebiga. Öistel lendudel polnud mingeid erilisi probleeme. Tited enamuse aja magasid. No eks natuke häält tehti ka, aga ei midagi hullu. Igatahes keegi tigeda näoga meid ei vaadanud. Finnair ja SAS annavad turistiklassis beebidega lendajatele reeglina kohad salongi esimeses reas, kuhu ööseks kinnitatakse seina külge beebi jaoks magamiskorvid. Oletan, et ka Singapore Airlines on selle asja samamoodi korraldanud. Loodan, et teil läheb kõik sama hästi, kui meil.

Beebidega lendamisest palju hullemaks võib osutuda 2-4 aastaste kantseldamine pikal lennul. Oleme seda kord läbi elanud. Õisel lennul oli kõik ok, aga päevane tagasilend Bangkokist Helsingisse oli päris hull. Lapsed ei karjunud, aga nad olid lihtsalt äärmiselt tegusad... Siis ei olnud muidugi veel igal istmel ekraane. Tänapäeval on selles mõttes palju lihtsam.