Goa soovitused

Tere,

sooviksin teada kuidas põhja-goalt saaks kõige kiiremini Baga või Arpora ööturule? Ja mis kell nad algavad ja mis kellani on? Mida seal üldse pakutakse? Ja kuidas saaks Panaji-sse? Pidid vähe kvaliteetsemad riided olema ja mis vaatamisväärsused seal on?

Baga ja Arpora ongi Põhja- Goas. Praegusel ajal seal ööturgusid ei korraldata ja Bagal pole kunagi mingit suurt turgu olnudki, ainuke on Anjuna ja see ka väga väikeses ulatuses. Liigelda saab taksoga, bussiga, rolleriga, jalgsi. Samade transportidega saab ka Panjimi.

Ööturud on Ingo- ja Mackie, kaks turgu samal ööl, viimastel aastatel on Ingo olnud oluliselt suurem. Hunt teab millal sel aastal nad avavad, aga üldreeglina nov lõpp, dets algus on neile olnud stardipauguks. Kui ennast kümneks kohale vead, siis see on hea aeg, lõpuaega ei tea, pole kunagi viitsinud seal nii kaua olla- 2-3 ikka vast. Midagi osta sealt pole pointi, nagu turistiatrakstsioonidel ikka- hinnad on laes, parem mine kohalikule päevasele turule Mapusas ja tee oma ostud seal. Ööturg on selline rohkem chillimise koht- kuulad muusikat, näksid erinevaid ravustoite, libistad õlut ja uudistad mida on inimeste leidlikkus aidanud müügiks valmistada. Tuktukid/taksod on odavad, neid kohale jõudmiseks kasutagi. Päevane turg on Anjuna- ostmise osas kehtib sama, mis ööturgudel- turistide lüpsikoht. Minna tasub ikka, paar tunnikest jalutada ja kohalikega lobiseda on chill. Vaatamisväärsused- ei ole valmispakettide austaja, aga kui esimene kord, siis soovitaks astuda sisse mõnda turismibüroosse (Calangutes n. Valerie's, kes suutis ka, erinevalt teistest, vahetult peale Mumbai pommitamist mulle hotellid-piletid hankida) ja vaata mida nad pakuvad. Hampi, Jungle tour, Paradise beach on esimesed, mis meenuvad ja tasuks osta paketina, kui kogenud reisija ei ole (Hampi n. eeldab rongipiletite hankimist, mis euroopaliku mõtlemise juures võib osutuda väga keeruliseks). Kui büroodega jahmerdada ei viitsi, siis iga hotelli juures on hulk taksosid, kes valmis kasvõi kaklema õiguse eest sind kuhugi viia ja midagi näidata- ole ainult mees ja ära lase omal nahka üle kõrvade tõmmata (küsi erinevatest kohtadest hinda).