Viimased kommentaarid

Max, pole sellise asjaga nagu reisi kinnitus kokku puutunud. Kui turistina minek, siis immigratsiooni huvitab pass, viisa (kas väljatrükitud e-viisa või saatkonna kleeps), sõrmejäljed ja kohapeal täidetav immigratsioonipaber. Reisi kinnitus, mille annab välja reisifirma ise, võiks huvitada firma reisisaatjaid- et olla kindel et reisi eest on makstud ja kõik OK

mäger, kas pole mõistlikum algallikast järele vaadata, selmet loota, et foorumis vastajad valdavad viimast informatsiooni ja adekvaatselt vastavad?
https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Elu on ikka bitch küll- just diagnoosisin omal netitarkusi lugedes kroonilise gluteenitalumatuse, allergia lihas sisalduvate kasvuhormoonijääkide ning juurikatele ilusama välimuse andmiseks kasutatud silikoonõli vastu, tapetud loomades leiduvate stressihormoonide vastu jne. Rääkimata õudustest nagu askorbiinhape (mõelda vaid- meile söödetakse salaja sisse HAPET!) , mida segatakse pea igasse säilitamiseks mõeldud toiduainesse. Ja siis veel see glutamaat. Ausalt, oma netiuuringutes pole sinnamaani jõudnud, et teaks mitu aastat ta minu elust juba niitnud on ja palju ta veel niita kavatseb, aga ilmselgelt kole asi. Otsustasin juba järgmisel aasia külastusel olla täisveegan ja joomise asemel ainult tupsutada oma huuli niiske rätikuga, aga siis meenus- need va parasiidid, kes võivad pesitseda juurikatel ja kelle hambulised lõuad on laiali ootamas pahaaimamatut turisti.... EI, mina jään koju. Panin ka ukse igaks juhuks lukku. Edaspidi joon ka kodus ainult keedetud vett.... samas oli ÕL pikk artikkel sellest, et vesi muutub korduvalt keetes toksiliseks.

Kommentaariks videole- keskmisel kohvril on ikka oluliselt toekamad tõmbelukud ning pastakaga pole seal midagi teha. Nii niru tõmbelukuga kohver puistaks esimese aasia reisiga oma sisikonna lennujaama laiali :P Teine märkus- tõmbeluku fikseerimiseks on videol näha koodlukk- fikseeri tõmbelukk sellega ära ja enam ei ole võimalik kohvrit peale avamist videost nähtaval moel sulgeda. Oma kohvrit modisin ma vastavalt- koodlukk ja taba mõlemad kasutusel ning ilma lõhkumata enam hakkama ei saa. Aga loomulikult- lukud on looma jaoks ning kui vaja, siis ei hoia ükski lukk lontruseid eemal, kuid tavaliselt valivad pätid siiski lihtsamalt muugitava pagasi.

Olen järginud kolme lihtsat õpetust ja siiani hullemast pääsenud.

 1. Isiklik hügieen- hoia käed puhtad! Need parasiidid, kelle toimetamist soolestikus kohalikud eriti ei märkagi, võivad valge mehe panna toimima kahe avausega tuletõrjehüdrandina.
 2. Söö rahvarohketes söögikohtades- kiire toidu käive annab lootust, et tooraine kasutatakse ära jooksva päeva jooksul ning toit on valmistatud enam-vähem värskest kraamist.
 3. Söö seal kus kohalikud- saad autentsema toiduelamuse ning kohalikud paistavad teadvat millises söögikohas järgitakse asukohamaale "must be" hügieenireegleid ja serveeritakse värsket toitu. Boonuseks turistikatega võrreldes palju madalam hind.

Lisaks muidugi kõik varem kõlanud õpetused korralikult läbiküpsetatud toidust (krevetid n. tandooris või ohtras õlis küpsetatult), vesi ainult suletud pudelis (või keedetud), lõhkiküpsenud koorega puuvilju ei söö ning ülejäänud kooritavad puuviljad vedelevad enne söömist mõned minutid kaaliumpermanganaadi lahuses. "common sense" on mängu nimi.

Oh sind, Pesakest, religiooni tõid mängu. Aga eks proovi minna vene õigeusu kirikusse lühikestes pükstes ja katmata peaga (naised) ning vaata kuidas see Euroopa sind kohtleb :P

Teema on igati asjalik, sellist oli vaja. Mis puutub mõne konservatiivsema riigi rannal stringides või topless ringilippajatesse, saabaste- või katmata kintsudega pühamutesse marssijatesse, higist leemendavate ülakehadega restoranis istujatesse, või muidu kohalikke kombeid trotsivatesse indiviididesse, siis eks valik on ju nende- kas soovitakse olla, saada osa ja suhelda ümbritsevaga või demonstreerida "mul kõik p*hhui" suhtumist. Viimast suhtumist demonstreerivad indiviidid on ka Eestis kergelt ära tuntavad ning vähemalt mina üritan vältida sattumist nendega ühte seltskonda- nii siin kui sealpool piiri.

Tõenäoliselt on läinud kallimaks viisa läbi Novatoursi hankides (Novatoursi teenustasu) ... mis iseenesest on mõttetu ettevõtmine- mine eelmises postituses näidatud lingile ja tee omale viisa ise.

 1. Delhi läheduses kaks paljuräägitud turistikat- Jaipur ja Agra (Taj M), mõlemad jätsid vastu igasuguseid ootusi meeldiva ja sügava mälestuse. Võimalik sinna jõuda nii juhiga autoga kui (vist) rongiga.
  p.s. Kui on esimene India külastus, siis ma ei muretseks selle üle, et turistikad võtavad võimust. Isegi kui "main object" on siledaks lihvitud, siis kõik ümbritsev jääb ehedalt intensiivseks, lõhnavaks, haisevaks, lärmakaks, sõbralikuks, tüütuks Indiaks :P
 2. Goa on soodsam, Kerala pisut kallim. Samas ilusaid randu on terve rannik täis, kuid peab teadma kuhu minna.
 3. Võta Yatra või Momondo ette ja vali odavaim, kohalikud odavlennufirmad on täiesti OK. AI on mõistlik kasutada edasilennuks riiki saabudes (väljub T3 int terminalist, suur pagasikilode hulk jne). Mõnikord saad AI kätte vägagi hea hinnaga, kuid võib juhtuda, et odavlennud pakuvad kordades odavamalt.
 4. Finnair pakub TLL-DEL-TLL hea hinnaga pileteid. Lennuaeg lühike ja ümberistumised mugavad. Mumbai lendudega olen põrganud sellele, et saabumised- väljumised on viletsatel kellaaegadel ning sobivate jätkulendude hinnad on kirved. Samas Mumbai on väärt avastamist, paar tihedat päeva kannatab sisustada küll.
  Edu!

MkM, täielik misinformatsioon! Tegelikult on aastaks 2060 chemitraili abil teostatud tilkinfusiooniga (koosmõjus soodaefekti- ja M-Zim5-ga) asendatud inimspermatosoidide mitokondrid ja DNA reptiilide omadega, eesmärgiks asustada maa reptiilidega, kelle päkkade haardevõime on parem kui inimestel ja kes ei kuku üle Maa serva siis, kui viimane peaks laperdama hakkama. :D

Unustasin lisada- Goa randadel esineb tõepoolest tugevaid hoovuseid, kuid need on pigemini erandid ja tuule suuna/ hoovuste koosmõjul tekkivad. Aga selle tunned kiiresti ära vette minnes- on olnud juhus, kus vool oli nii tugev, et puusani vees seista oli väga raske, rannaga paralleelne hoovus tahtis ära vedada. Räigeid tagasivooluhoovuseid ei ole ma Goas kohanud. Common sense abiks- hoia jalad põhjas ja ära roni sinna, kuhu oskused ei küüni. Lained... noh, need rohkem boonuseks, mõnus hullata.

Puhtaid randu leiab rohkem lõunast, CCB rannajoon (candolim-calangute-baga) kipub olema ülerahvastatud ja räpane, eriti Calangute ja Baga, samas seal on suurim valik häid söögikohti ja ööklubisid. Meeldivalt vaikne, puhas ja ilusa loodusega rand on Väike-Vagator, tuntud ka kui šivabeach, Arambol on samuti omapärane sealse õhtuelu poolest (jooga rannal, pudipadi laat õhtul, sadade trummide vemmeldamine päikeseloojangul, langevarjuga mäest alla tulemine jne ), mageveejärve poolne ots on üsna vaikne ja kena.

Markkula, ja mis takistab gangstal tegemast oma teemat, mille sisu oleks vastavuses pealkirjaga?

Ja teemaga on supostitused seotud... kuidas??

100 euri on suht OK. Tasub vaadata üle ka jätkulennu terminal, enamus kohalikke odavlendusid stardivad T1 terminalist, milleni jõudmiseks arvesta takso või shuttle bussiga umbes pool tundi. Samast terminalist (T3 international) väljub Air India, kelle kasuks räägib ka lubatud pagasi kaal (vist oli 23 kg) - kontrolli enne jätkulennu vormistamist. DEL-GOI ja BOM-GOI siselennud on alati üsna täis ning hinna liikumine üsna prognoosimatu, seepärast soovitaks piletid pigemini ära osta kui et viimast senti püüda.

Lihtsalt mainin- teema alguses kirjeldatud üks ja ainus, viimane ning vandenõuteooriatele alluv pilet on taas tagasi- 646 Euri ühele ja 687 euri kahele inimesele. Kes soovib teemaalgataja vandenõuteoreetiku staatust uskuda, see on teretulnud seda tegema, kuigi IMHO kipub siiani ilmnenud faktide valguses viimati mainitud kontingent kvalifitseeruma sobilikuks kandma nime "vandenõuteoreetikute vandenõuteoreetik" ;) Ülejäänud reisijatel tasuks siiski ka ühe inimese pileteid tsekata.

isaac- kaasfoorumlane jaanusm sai kaks piletit ükshaaval ostes näidatud hinnaga kätte (vt 2 postitust ettepoole)

jd- nii minu kui jaanusm värske kogemus kinnitab, et pisut vandenõuteooriat võib rahakotile soodsalt mõjuda ;) Muide- ka kaks (EDIT: 10 ) tundi hiljem on see "üks ja ainumas" sooduspilet saadaval.

Just out of curiosity- jd, kas hinnakujundus külastuste, otsingute, küpsiste või IP järgi on BS? Kuna sellist tegevust on üsna lihtne teostada ja sellest on kirjutanud mitmed viisakad portaalid, siis pole osanud siin vandenõuteooriat kahtlustada. Millel tugineb Su arvamus?

Andresk, olen ka varem sattunud sellistele hinnavahedele ja pole tõenäoline, et "viimane odav pilet" ja nii mitu korda...

http://imgur.com/a/a8qNZ
http://imgur.com/a/UNaSG

Olen jälginud mõnda aega Finnairi soodukaid, eriti pakkumisi Delhisse. Eelmisel aastal oli soodushinnaga piletid pakkumises nädalaid enne ning nädalaid pärast kampaaniat. Ka praegust soodushinda olen skyscanneri abil näinud juba päris pikalt... Mitte et ma protesteeriks, aga tobe on osta omale kampa käigus hea hinnaga (450 Eur) piletid ning kaks kuud hiljem oma poja perele ilma kampaaniata 420 euriga, kusjuures vahepealsel ajal hind üle 450 ei tõusnudki- eelmise aasta kogemus.

Reaper, kas tankimispeatus oli HEL-GOI otselennul? Finnair vastas mu küsimusele, et lennatakse vahepeatuseta: Sorry for the delay, the flight operates without a refuel stop. Have a nice day! :) -Niki

Max, mõeldud on seda, et tunniga oled immigratsioonist läbi.