trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Stiil on küll Nigeeria kirjadest ja õhumüüjate pakkumistest tuttav- tekita ajaline piirang (AINULT TÄNA -XX%), palu abi (VAJAN SINU ABI PÄRANDI TOIMETAMISEKS TEISELE KONTOLE) ja paku umbmäärases suuruses vaevatasu (OLETE JUBA VÕITNUD ÜHE KOLMEST AUHINNAST).Teisest küljest vaadatuna juba teemast läbi jooksnud küsimus- mis võiks olla see kriminaalne aine (asi, ese), millest on Filipiinidel selline puudus, et seda tasuks euroopast sinna vedada. Narkots? No vaevalt, pigemini tasub seda Filipiinidelt euroopasse toimetada. Dokumentide ümbriku väike kaal ja maht, no millist narkotsi tasuks nii väikeses koguses vedada? Kaup, mis võiks olla vaeva väärt on elamisload jm immigratsiooni võimaldavad dokumendid. Samas, illegaalseid dokumente oleks palju ohutum ja mõistlikum saata DHL-iga, vahelejäämise võimalus oleks palju väiksem, kui lennujaamade kontrollides konnates, seega taas ebatõenäoline. Kopeeritud krediitkaardid? Sama jutt- ohutum ja odavam oleks kaardi sisu saata kasvõi meiliga ja siis enne kontode tühjendamist kohalikel nobenäppudel lasta kaardi toorikutele kirjutada.Oskab ehk keegi pakkuda, et mis võiks olla see illegaalne kaup, mida tasuks Filipiinidele smugeldada? On võimalus, et postitusega otsitakse inimesi, kes sinnakanti reisimas ning oleks nõus ümbriku kaasa võtma ning et lennujaamas ümbrikku üle andes palutakse ootamatult võtta pruudi jaoks kaasa kilone pakk piimapulbriga sündiva lapse jaoks.... aga ikkagi- mis see imeasi oleks, mida peaks nõnda kõveraid teid pidi Filipiinidele toimetada? Minu mõistus küll ei suuda välja mõelda. 

Finnair armastab ka trikitada- kampaania hind on tihtipeale 1-2 eurot odavam kui tavahind. Üldiselt on väga head hinnad Delhisse aastaringi- hetk tagasi vaatasin, et 415 EUR, sellest palju allapoole ei liigu hind ka kampaaniate ajal. 

Mida hunti sa siis jahud?!

Ongi OK, mida ma siis kirjutasin?! Iseasi kas oled vihma ja tormi fänn või mitte. 

Keset parimat monsuuni- sellega on vast kõik öeldud. Võimsad äikesetormid, meri lammutab nii, et vette asja pole, enamus toidu- ja lõbustuskohti on suletud... ja loodus on vapustav, kõik taimed on plahvatanud peale pikka kuivaperioodi kasvu, tolm on majadelt ja puudelt maha pestud, kohati ei suuda vesi nii kiiresti ära voolata kui teda peale tuleb, siis tänavad upuvad. Kui veab, siis võib juhtuda pool päeva ka kuiva ilma. Täiesti erinev Goa võrreldes talvisega. Lõuna Goa osas olen pessimistlik- isegi Calangutes on söögikohtade valik väga kokku kuivanud...

Kas piirangute kiri ei vihja mingile eriistmele? Suurem jalaruum, varuväljapääs vms?

Kari- väike parandus, elanikud on siiski enamjaolt hindud, moslemeid leidub Trivandrumis umbes sama palju kui mujal Indias- 10-15%, Keralas üldiselt pisut rohkem- 50% hindud vs 25% moslemid. Kui arvasid alkopoliitika tõttu moslemeid olema tüüri juures, siis tegelikult tüürivad osariiki (või vähemalt tüürisid veel paar aastat tagasi) hoopis kommunistid, kes teada-tuntud rahva tervise eest hoolitsejad :P

Valeria, Lõuna Goas pole ehk tõesti, aga Põhja Goas võib jääda kahest nädalaks väheks :) 

Muidugi on- minna valitud kuupäevadel. Võib tunduda ebaõiglane, aga mõtle nüüd pisut teisest nurgast- reisifirma peab sinu piletid uuesti maha müüma ning müügi õnnestumise tõenäosus väheneb pöördvõrdeliselt reisi väljumiseni oleva aja kahanemisega. Ettevõte võtab riski ja risk maksab. Võimalik, et ka 20% allahindlus, mida ta saab tänu sinult kasseeritud trahvile uutele ostjatele pakkuda, jääb väheks. Fakt, et teenindaja pakkus FLEXi peale tehingu toimumist, ei puutu asjasse- info hankimine on siiski asjast huvitatud poole asi (kuigi- nõus, et teenindaja oleks võinud...) ning olen üsna kindel, et kui oleks nõudnud FLEXi lisamist juba sõlmitud tehingule, siis oleks seda ka tehtud. Kokkuvõte: kui soovid lepingust taganeda, siis tuleb kinni maksta trahvidega ning mitte otsida kavalaid käike oma kohustustest kõrvale hiilimiseks. Pealegi- selle info baasil, mida jagasid, ei oska ma reisifirmat milleski süüdistada ning kui viisakas jutt ja kommikarp sealsete inimeste südameid ei pehmenda, siis nii ongi.

Minimaalselt viimased 5 aastat pole keegi kurtnud, et Goa oleks hõreda asustusega ning pigemini hüljatakse harjunud paiku ja otsitakse pisut rahulikumaid :p Baga-Calangute-Candolim rannaala on päris üle võlli ning rannamõnude nautimiseks peab otsima mõne vaiksema koha. Vana aasta ära saatmine BCC ribal? Sõltub, kui 4 inimest ruutmeetril sobib, siis küll. Aastavahetuseks sõidavad sinna kokku rahvas üle terve India ning läheb päris kitsaks. Samas on alati võimalik leida mõni vaiksem piirkond nii põhja- kui lõuna Goas, aga sealsetest aastavahetuse pidudest ei oska midagi arvata. Kui soovida aastavahetuse pidu pidada rannal, siis Arambol võiks olla hea koht. Või siis Anjuna. Kerala on tore ja nii kohalikke- kui lääne turiste on vähem kui Goas, samuti on üsna lihtne põgeneda mägedesse rahu nautima, teeistanduste- ja tehastega tutvuma ning lihtsalt ilusat looodust nautima. Alkopoliitika oli sealmail küll mõned aastad tagasi karmipoolne, aga taksojuhid ja giidid aitasid leida õigeid kohti kust oma õhtuse lõõgastava õlle ikkagi kätte said. 

Max, pole sellise asjaga nagu reisi kinnitus kokku puutunud. Kui turistina minek, siis immigratsiooni huvitab pass, viisa (kas väljatrükitud e-viisa või saatkonna kleeps), sõrmejäljed ja kohapeal täidetav immigratsioonipaber. Reisi kinnitus, mille annab välja reisifirma ise, võiks huvitada firma reisisaatjaid- et olla kindel et reisi eest on makstud ja kõik OK

mäger, kas pole mõistlikum algallikast järele vaadata, selmet loota, et foorumis vastajad valdavad viimast informatsiooni ja adekvaatselt vastavad? https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

Elu on ikka bitch küll- just diagnoosisin omal netitarkusi lugedes kroonilise gluteenitalumatuse, allergia lihas sisalduvate kasvuhormoonijääkide ning juurikatele ilusama välimuse andmiseks kasutatud silikoonõli vastu, tapetud loomades leiduvate stressihormoonide vastu jne. Rääkimata õudustest nagu askorbiinhape (mõelda vaid- meile söödetakse salaja sisse HAPET!) , mida segatakse pea igasse säilitamiseks mõeldud toiduainesse. Ja siis veel see glutamaat. Ausalt, oma netiuuringutes pole sinnamaani jõudnud, et teaks mitu aastat ta minu elust juba niitnud on ja palju ta veel niita kavatseb, aga ilmselgelt kole asi. Otsustasin juba järgmisel aasia külastusel olla täisveegan ja joomise asemel ainult tupsutada oma huuli niiske rätikuga, aga siis meenus- need va parasiidid, kes võivad pesitseda juurikatel ja kelle hambulised lõuad on laiali ootamas pahaaimamatut turisti.... EI, mina jään koju. Panin ka ukse igaks juhuks lukku. Edaspidi joon ka kodus ainult keedetud vett.... samas oli ÕL pikk artikkel sellest, et vesi muutub korduvalt keetes toksiliseks.

Kommentaariks videole- keskmisel kohvril on ikka oluliselt toekamad tõmbelukud ning pastakaga pole seal midagi teha. Nii niru tõmbelukuga kohver puistaks esimese aasia reisiga oma sisikonna lennujaama laiali :P Teine märkus- tõmbeluku fikseerimiseks on videol näha koodlukk- fikseeri tõmbelukk sellega ära ja enam ei ole võimalik kohvrit peale avamist videost nähtaval moel sulgeda. Oma kohvrit modisin ma vastavalt- koodlukk ja taba mõlemad kasutusel ning ilma lõhkumata enam hakkama ei saa. Aga loomulikult- lukud on looma jaoks ning kui vaja, siis ei hoia ükski lukk lontruseid eemal, kuid tavaliselt valivad pätid siiski lihtsamalt muugitava pagasi.

Olen järginud kolme lihtsat õpetust ja siiani hullemast pääsenud.

  1. Isiklik hügieen- hoia käed puhtad! Need parasiidid, kelle toimetamist soolestikus kohalikud eriti ei märkagi, võivad valge mehe panna toimima kahe avausega tuletõrjehüdrandina.
  2. Söö rahvarohketes söögikohtades- kiire toidu käive annab lootust, et tooraine kasutatakse ära jooksva päeva jooksul ning toit on valmistatud enam-vähem värskest kraamist.
  3. Söö seal kus kohalikud- saad autentsema toiduelamuse ning kohalikud paistavad teadvat millises söögikohas järgitakse asukohamaale "must be" hügieenireegleid ja serveeritakse värsket toitu. Boonuseks turistikatega võrreldes palju madalam hind.

Lisaks muidugi kõik varem kõlanud õpetused korralikult läbiküpsetatud toidust (krevetid n. tandooris või ohtras õlis küpsetatult), vesi ainult suletud pudelis (või keedetud), lõhkiküpsenud koorega puuvilju ei söö ning ülejäänud kooritavad puuviljad vedelevad enne söömist mõned minutid kaaliumpermanganaadi lahuses. "common sense" on mängu nimi.

Oh sind, Pesakest, religiooni tõid mängu. Aga eks proovi minna vene õigeusu kirikusse lühikestes pükstes ja katmata peaga (naised) ning vaata kuidas see Euroopa sind kohtleb :P

Teema on igati asjalik, sellist oli vaja. Mis puutub mõne konservatiivsema riigi rannal stringides või topless ringilippajatesse, saabaste- või katmata kintsudega pühamutesse marssijatesse, higist leemendavate ülakehadega restoranis istujatesse, või muidu kohalikke kombeid trotsivatesse indiviididesse, siis eks valik on ju nende- kas soovitakse olla, saada osa ja suhelda ümbritsevaga või demonstreerida "mul kõik p*hhui" suhtumist. Viimast suhtumist demonstreerivad indiviidid on ka Eestis kergelt ära tuntavad ning vähemalt mina üritan vältida sattumist nendega ühte seltskonda- nii siin kui sealpool piiri.

Tõenäoliselt on läinud kallimaks viisa läbi Novatoursi hankides (Novatoursi teenustasu) ... mis iseenesest on mõttetu ettevõtmine- mine eelmises postituses näidatud lingile ja tee omale viisa ise.

  1. Delhi läheduses kaks paljuräägitud turistikat- Jaipur ja Agra (Taj M), mõlemad jätsid vastu igasuguseid ootusi meeldiva ja sügava mälestuse. Võimalik sinna jõuda nii juhiga autoga kui (vist) rongiga. p.s. Kui on esimene India külastus, siis ma ei muretseks selle üle, et turistikad võtavad võimust. Isegi kui "main object" on siledaks lihvitud, siis kõik ümbritsev jääb ehedalt intensiivseks, lõhnavaks, haisevaks, lärmakaks, sõbralikuks, tüütuks Indiaks :P
  2. Goa on soodsam, Kerala pisut kallim. Samas ilusaid randu on terve rannik täis, kuid peab teadma kuhu minna.
  3. Võta Yatra või Momondo ette ja vali odavaim, kohalikud odavlennufirmad on täiesti OK. AI on mõistlik kasutada edasilennuks riiki saabudes (väljub T3 int terminalist, suur pagasikilode hulk jne). Mõnikord saad AI kätte vägagi hea hinnaga, kuid võib juhtuda, et odavlennud pakuvad kordades odavamalt.
  4. Finnair pakub TLL-DEL-TLL hea hinnaga pileteid. Lennuaeg lühike ja ümberistumised mugavad. Mumbai lendudega olen põrganud sellele, et saabumised- väljumised on viletsatel kellaaegadel ning sobivate jätkulendude hinnad on kirved. Samas Mumbai on väärt avastamist, paar tihedat päeva kannatab sisustada küll. Edu!

MkM, täielik misinformatsioon! Tegelikult on aastaks 2060 chemitraili abil teostatud tilkinfusiooniga (koosmõjus soodaefekti- ja M-Zim5-ga) asendatud inimspermatosoidide mitokondrid ja DNA reptiilide omadega, eesmärgiks asustada maa reptiilidega, kelle päkkade haardevõime on parem kui inimestel ja kes ei kuku üle Maa serva siis, kui viimane peaks laperdama hakkama. :D

Unustasin lisada- Goa randadel esineb tõepoolest tugevaid hoovuseid, kuid need on pigemini erandid ja tuule suuna/ hoovuste koosmõjul tekkivad. Aga selle tunned kiiresti ära vette minnes- on olnud juhus, kus vool oli nii tugev, et puusani vees seista oli väga raske, rannaga paralleelne hoovus tahtis ära vedada. Räigeid tagasivooluhoovuseid ei ole ma Goas kohanud. Common sense abiks- hoia jalad põhjas ja ära roni sinna, kuhu oskused ei küüni. Lained... noh, need rohkem boonuseks, mõnus hullata.

Puhtaid randu leiab rohkem lõunast, CCB rannajoon (candolim-calangute-baga) kipub olema ülerahvastatud ja räpane, eriti Calangute ja Baga, samas seal on suurim valik häid söögikohti ja ööklubisid. Meeldivalt vaikne, puhas ja ilusa loodusega rand on Väike-Vagator, tuntud ka kui šivabeach, Arambol on samuti omapärane sealse õhtuelu poolest (jooga rannal, pudipadi laat õhtul, sadade trummide vemmeldamine päikeseloojangul, langevarjuga mäest alla tulemine jne ), mageveejärve poolne ots on üsna vaikne ja kena.