Häälega Albaaniasse

Kas keegi on hiljuti hääletades Albaanias käinud? Siinsetest foorumitest leian ainult üle viie aasta taguseid postitusi, ja keegi pole oma reisiga täielikult rahule jäänud. Mõni pole üldse riiki sissegi pääsenud, sest üle piiri lihtsalt ei lastud. Sellega olen kursis, et piiriületamine maksab 15 euri, aga kõiges muus olen hetkel äärmiselt ebakindel. Ka oma soovis seda riiki külastada. Jagage oma teadmisi!

Sai 2009. aastal 2 korda Albaanias käidud ning kummalgi korral ei mäleta, et keegi oleks kuskil piiriületuse eest midagi küsinud. Imho kaotati see nõue EU riikide kodanike suhtes mõned aastad tagasi ära.

Tõsiselt - kott selga ja minema. Kohe täna õhtul! Kui veab, jõuad veel Lättigi, kui Valgast alustad, siis kaugemalegi (kuigi algpostitus oli juba 24.06, aga siiski). Teisisõnu: Euroopa piires pole millegi üle vaja pead murda, mitte mingit vahet pole. Mida sa veel mõtled. Kui siis ainult see, et näiteks Saksamaal võetakse hästi peale ja näiteks Itaalias mitte. Aga kõik tuleb omal nahal järele proovida ja saabki kogeda kohalikku elulaadi, kui hästi peale ei saa. Aga kui sa juba Euroopa piires kahtled, kas minna, siis ehk ei ole häälega reis sinu jaoks. Ma saan aru, et näisterahvas mõtleb, kui reisib häälega Iraani näiteks (kuigi ka seal pole midagi hullu otseselt). Ma usun, et Albaania on vägagi viis koht külastamiseks just häälega. Ja veel: Euroopa piires reisitakse häälega ikka nii, et lennukiga kohale ei minda, pidasin lihtsalt vajalikuks üle korrata.