Havaile talvituma

Sooviks minna talveks Havaile. Ehk oskab keegi käinutest nõu anda. Plaanis on olla Havail umbes kaks kuud (lisaks kuu aega USA lõunaosas). Sooviks võtta selleks ajaks korteri.

  1. Millisele saarele tasub korter võtta? Sooviks olla elu keskel, kuid samas ka võimalusega minna randadesse, kus väga palju turiste poleks ning vaadata looduskauneid kohti.

  2. Kuidas/kust leida korterit?

  3. Internetiühenduse saab lihtsasti korterisse sisse?

  4. Vesi on ikka soe perioodil november kuni veebruar? Kliima pidi väga erinev olema ju eri paigus. Millised rannad/paigad sel ajal kõige soojemad on?

  5. Kuidas kohalike eestlastega kohapeal kontakti saab? Toimuvad ühisüritused vms?

  1. O'ahu, Honolulu. City that never sleep - väike New Yorki model
  2. Vt Hawaii graigslistist. Arvesta et landlordile maksad kopsaka tagatisraha.
  3. Vaevalt. Kergesti ei saa isegi iPadi 3/4G kaarti sisse. Võibolla joppab, et leiad oma korteriaknalt asustatud piirkonnas mõne hotelli WiFi
  4. Vesi on soe alati - uju kus tahad. Õhk on samuti soe. Hawaii temperatuurikõikumine on vaid 4C - aastaringne suvi pm.
  5. Milliste eestlastega? Nende kahega kes seal elavad? Ühislaulmine - laulupidu?

ALOHA: ia 'oe e huakai maika!

Valiksin igal juhul Suure saare, seal on loodus kõige mitmekesisem. Randade mõttes peaks olema Kona kandis, aga Hilo pool jälle ilus troopiline loodus, aga sajab ka rohkem. Honolulu jättis suht masendava mulje, terve O´ahu on ülerahvastatud ja pikemaks puhkuseks mitte just eriti meeldiv. Randades ei leia autole parkimisplatsigi.

Absoluutselt! Täpselt nii see ongi. Tasuks olla Kailua Kona, Captain Cook, Ho'okena... mmm Ülevalt tuleb õhtul küll külma õhku kuid vahet pole ju. Muidugi eks igaüks ise valib meelepärase kliima või lausa aastaaja omale seal. Tahad suusatada või sukelduda - no problem

Tänan vastuste eest. Olen aru saanud, et kui tahad möllu, siis tuleb Honolulusse minna, kui tahad loodust, tuleb suurele saarele. On vist nii? Eks ma siis mõtlen veel ja varsti hakkan korterit otsima. Novembris/Detsembris minek :)