trip-krainetrip-ukraine-dark
Head taksojuhti tahate?

Paljud on sinnakanti minemas. Annan venna andmed sagarasrilanka@hotmail.com

Sagara Mobiil 0776-175267 Kodune 011-2294850 Kuidas sinna helistada ma kahjuks ei mäleta.

Sell on üsna asjalik: aitas meil kõik vajalikud kohad üles otsida ja oskas ka huvitavaid kohti ja giide välja pakkuda. Tasu oli nov. 2005 -5 päeva ja 4 öö eest 300 USD, milles sisaldus tema tasu, tema ööbimine (autojuhid said muidugi kliendi toomise eest vist tasuta ööbida ja restoranides ka süüa), bensiin, meie 4 ööbimist hotellides (kõik olid väga normaalsed hotellid). Auto oli kogu aeg puhas ja sell lahke.

Sri Lanka autojuhile maksmise asjus oleks küsimine Antoniole, kes siia pani sagara andmed ja meie juba saimegi temaga ühenduse interneti teel ja ta saadab Sulle Antonio palavad tervitused -aga meid huvitaks kas te maksite autojuhile USD-des või kohalikus rahas? Täpsemalt teades oleks hea kaasa võtta. Tänades koidu.

Vahet pole vist, millises rahas talle maksta. Ise maksime kohalikus rahas, sest võtsime seda automaatidest. Iga panga automaat ei anna välismaalasele raha. Kusjuures Sagara oli nii hea vend, et alguses maksime talle natuke ette, et ta saaks bensiini osta, aga vahepeal polnud automaate kuskilt leida ja ta maksis siis mõned asjad meie eest ära.

Tore, kui ta tervitab, aga mu tegelik nimi polegi Antonio.

mina näiteks ei näinud mingit vahet kas usdid või ruupiad. kurss on 100 (1$ = 100rp). sisuliselt kõlbas usd kõikjal. ise tegime küll nii, et tallinnas vahetasime dollariteks ja saabudes, kohe lennujaamas, ruupiateks ümber. kurss lennujaamas on parem kui näiteks hotellides. samas oleks vabalt võinud pool ruupiateks vahetada ja teise poole taaladeks jätta. võimalikult pisikesi dollareid tasub kaasa võtta, 1$ on neil päevapalk.

1 USD ei ole nende päevapalk. 1,5 USD saavad Tamilitest teekorjajad ja nemad pidid vaeseimad olema.

noh, siis on mul valeinfo. mina lugesin kusagilt, et keskmine on 20 taala. näiteks hotellipoistel on 18 taala. siit küll loen, et terve pere peale on saare keskmine kuusissetulek ca 8000 rp (80 taala ehk 2,6 taala päev), mis on tõesti kõrgem minupakutust. kes teab mis õige on, hotellipoiste palk on tõesti 18 taala, seda uurisime kohapeal. samas ühe hotelli peakokk saab 150$ kuus ja kurtis, et ka sellega on väga raske toime tulla.

http://www.statistics.gov.lk/samplesurvey/inex/income.pdf

meie maksime kõikjal rublades või ei maksnud üldse. Ja üldse jäi meile rohkem muljeid saare uskumatuslt huvitavast loodusest - lumised mäetipud saare keskosas, lõuna poole sõites maalilised järved, savannid ja loomulikult rannad. Ookean on ikka omaette elamus. No ja Abnapathapura ja Ratnamaruva kandis on tõeliselt hingematvalt kaunid fjordid. PS! Rublade all ma loomulikult mõtlesin ruupiaid.

Kuidas Sri Lankal rahaautomaatidega on üldse? Kas on kindlasti vaja kogu plaanitav kulutatav raha taaladena kaasa võtta ja siis jupi kaupa vahetada, või saab kohapelt suht lihtsalt automaatidest võtta?

Ja teine küsimus, meil on plaanis ringreis nii, et kohe lennujaamast paneme 4ks päevaks mööda saart ajama ja see tähendab, et kõik pagas on koguaeg kaasas- autos või hotellis. Nüüd sii küsimus, et kui meil vaatamisväärsuste juures käimisel koguaeg kõik elamine autos on, siis kui turvaline see seal on- kas peka ka vargaid kartma?

Peale paari vahetuspesu ja hügieenivahendite pole sellel maal küll midagi rohkem vaja. Passid ja fotoasjad veate ju niikuinii alati kaasas.

raha saad krediitkaardiga ka võtta, aga mitte igast pangast. küsi kohalikelt tuk-tuki juhtidelt, viivad su kohale.

Kas keegi on sinna jälle minemas? Saadaks Sagarale kingituse ja paluks natuke teed tagasitulles kaasa võtta

Ma lähen detsembris, aga olen omadega juba Indias nii et Eestist kinke viia saarele ei saa. Küsin ka sellist asja, et kas saarel on v6imalik ringi käia ka kohalike bussidega? Ronge seal vist palju ei ole? Inglise keelt hablatakse sama hästi kui Indias? Reisin üksi, nii et autojuhti palkama ei hakka. Kui saarel aga a la 15-28. detsember eestlasi on, kelle seltskonnas ühele seljakotituristile ruumi on, siis ma ühineks teiega heameelega.

Meie lähme naisega.20jaanuar

Kohalike bussidega ei ole probleeme. Bussijaamades kulid iga bussi uksel hõiguvad sihtkoha nime, hüppa aga peale. Või küsi sihtpunkti suvaliselt bussipeatuses tolknevalt inimeselt, viib Sind käsipidi õigesse kohta. Valge inimene topitakse alati ka istuma, kohalikud ripuvad tihtipeale ukse vahel.

Reedel Sri Lankale minek ja Sagaraga kokkulepe 5-päevaseks tripiks olemas aga mida Talle ja ta perele kaasa vötta?

Tal on väike poeg. Pakun et vanuses 3-5 a.

Mitmekesi te 300 usd-ga hakkama saite? Meid läheb vist veebruaris 8 in. Huvitav kas sellel taksistil oli ka võimalus suurema masina hankimiseks?

kas te oma seltskonnale mingeid kohalikke reise või autojuhi, giidi olete saanud, millal te veebruaris minemas olete, meil sama tee jalge ees, veebruari keskel

meil olemas kohalik giid, kes korraldab meile 16 päeva jooksul praktiliselt kõik 450 USD nägu. Selle sees on kõik ööbimised koos hommiku ja õhtusöökidega, kaks mitmepäevast ringreisi saarel paar merelkäiku(snorgeldamine + kalapüük ja paar linnatuuri). Seda giidi on eelmise aasta lõpus juba ühed eestlased kasutanud. Meie grupp kuivas lõpuks kokku 4liikmeliseks.

jõuame sinna 07.veebr. ja lahkume 22. veebr.

mis selle giidi nimi on? Huvi pärast küsin. Mulle on ka nüüd mitmelt poolt erinevaid giide-reisijuhte soovitatud. Reisid meil siis veidi erinevat tüüpi, meil on hotell paigas ja võtame kõige pikema reisi ette ilmselt saare keskossa Kandy suunas, so ca 2 päevane üritus. Ülejäänud on kõik väiksema raadiusega tuurid, kuna seal see liikumine nii vaevaline ei taha päris kogu reisiaega sõites mööda saata, tahavad inimesed rahulikult (ja põhjalikult) ka ookeanimõnusid nautida, ega kõike saarel niikuinii ära ei jõua vaadata, võtame asja rahulikult. Muidu meie saabume teist sutsu enne ja läheme ka veidi varem minema igal juhul vahvat reisi teile!