Helsingi lennujaam öösel

Sai tehtud selline reisiplaan, et tuleks veeta mõned öised tunnid enne lendu Vantaa lennujaamas - lend läheb üsna vara hommikul ja lennu ning eelmise õhtu viimase laeva vahele jäävad vaid loetud tunnid, mistõttu hotelli minek oleks suht jabur. Laevas ööbida ei saa, sest siis ei jõuaks enam lennujaama õigeks ajaks. Nüüd selgus, et Vantaa lennujaama turvakontroll öösel ei tööta. Kas keegi oskab öelda, mis ajavahemikul täpselt? Enne turvakontrolli ei ole vist kuigi mugavad võimalused?

Kindlasti on siin rahvast, kellel kogemusi öise Helsingi lennujaamaga, jagage soovitusi ja vihjeid, palun. Soome reisikorraldajate lennud lähevad eestlaste jaoks paraku väga ebamugaval ajal.

Check-in lihtsalt ei alga varem kui paar tundi enne lendu ja keegi ei vabasta sind su kohvrist (mis sul eeldatavasti on, isegi kui suudad kuidagi internetis lõplikult check-inida).
Helsingi lennujaamas saab öösel enne turvakontrolli istuda küll, paar kohvikut-baari on avatud ja paljud istuvad kuskil laudade taga või magavad pinkide peal oma varast lendu oodates.

Jah, vahepealne uurimistöö tipneski teadmisega, et konkreetne vedaja ei paku Helsingist väljuvatele lendudel veebis registreerimist ja ka pagasi drop-off on mehitatud, mitte automaadi teenus, samuti ei ole Helsingis kasutusel nende tavapärane eelmise õhtu check-in ja pagasi äraandmine. Seega tuleb leppida nn maapoolse territooriumiga või minna varasema laevaga ja ööbida hotellis. Mõistliku hinnatasemega ööbimiskoha (5-liikmeline pere) soovitused teretulnud :)

Perega võib muidugi keerulisem olla see ööbimine lennujaamas, kuigi lapsed magavad ilmselt igal pool. Pehmeid istmeid seal on ja tohutult üle rahvastatud ei ole.
Ööbimine - odavamad on Forenom Hostel lennujaama kõrval (väga basic ja väikesed toad, aga seal on automaatne check-in, personali kohal pole ööbijaid loendamas, nii et ei pea otsima tuba viiele - samas viiekesi kahelises toas läheb ilmselt kitsaks; kui neil peaks olema kolmelisi tube, siis ajab asja ära küll).
Omena Hotel pakub kesklinnas odavaid peretubasid.