Jaanapr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 aastat tagasi
11 meeldimist
3 postitust / 37 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Miale: Swedil on kindlustatut puudutav info reisitingimuste esimesel lehel, mõistete all - ei saa kuidagi öelda, et oleks raskesti leitav. Juhin tähelepanu, et ei ole ainult abikaasa, on ka elukaaslane ja lapselapsed isegi. Keda veel võiks mõiste "pere" hõlmata?

Nordea kuldkaardi reisikindlustus kehtib lausa kuni 22-aastaste laste puhul ilma õppimise lisaklauslita.

Päike12 segas nüüd kokku kindlustatule ja kaaskindlustatule kehtivad nõuded. Kui su naisel on samuti kuldkrediitkaart ja sellega kaasnev kindlustus, siis on ta ise kindlustatu ja loomulikult kehtib teile mõlemale ka eraldi, teine teises maailma otsas reisil olles kindlustus. Kõik pereliikmed, kellel ei ole kaarti, on kaaskindlustatud ja neile kehtib kindlustus ainult siis, kui kaardiomanik nendega koos reisib. See punkt on sama nii Swedi kui Nordea puhul. Muude erinevuste kõrval siis üks olulisemaid see, et üks nõuab reisikulude tegemist kaardiga (või seotud kontodelt) ja teine mitte - muutub eriti oluliseks, kui reisida ka tööga seotult, nii et tööandja maksab reisikulud. (Iseenesest ei ole kaardiga piletite vm ostmine küll abs vajalik kulude tõestamiseks.)

834arr küsis Nordea Gold kaardi kohta - Nordea ei nõua, et reisikulud oleks makstud selle kaardiga. Oleme kasutanud kuldkaardiga kaasa tulevat kindlustust (kehtib kõigile pereliikmetele, aga kaardiomanik peab olema reisil kaasas) mitmeid aastaid, aga kindlustusjuhtumite osas ei oska kaasa rääkida, neid pole lihtsalt olnud.

Julgeksin üldistada, et kui just 5* hotellis ei peatu, siis on söögivalik igal pool ühtmoodi kehv. Peatusime just nädal tagasi apartementhotellis ja kuigi olen põhimõtteline puhkusereisil kokkamise vastane, oli see väga õige valik. Lapsed ei ole sul ka enam nii väiksed, et õhtuti väljas söömine mingeid erilisi probleeme võiks kaasa tuua.. Söögikohti, ja ka häid söögikohti mõistliku hinnaga on sealkandis kõik kohad täis. Ja süüa saab igal kellaajal, ei ole see traditsiooniline Hispaania stiilis öõsel söõmine.

Jah, vahepealne uurimistöö tipneski teadmisega, et konkreetne vedaja ei paku Helsingist väljuvatele lendudel veebis registreerimist ja ka pagasi drop-off on mehitatud, mitte automaadi teenus, samuti ei ole Helsingis kasutusel nende tavapärane eelmise õhtu check-in ja pagasi äraandmine. Seega tuleb leppida nn maapoolse territooriumiga või minna varasema laevaga ja ööbida hotellis. Mõistliku hinnatasemega ööbimiskoha (5-liikmeline pere) soovitused teretulnud :)

Bulkhead seat on üks asi ja exit row seat natuke teine teema, 100% ei ole seal ka ühtki last.

Soovitan sul seatguru.com külastada ja endale täpselt selgeks teha, mida sa tahad.

Jalaruum on neis ridades lõppkokkuvõttes väiksem, sest sul ei ole võimalust jalgu välja sirutada - istudki seal terve lennu aja, põlved täisnurga all. Samuti on iste kitsam ja käetugesid ei saa üles tõsta.

Vabanda, aga miks sa tingimata just sellises reas istuda tahad? Minu jaoks oli suur kergendus, kui lapsed said nii suureks, et enam seinapealsesse voodisse ei mahtunud ja sai kerge südamega tavakohal istuda.

Mingiks luksuseks neis seinatagustes ridades istumist küll nimetada ei saa.

Me ulatasime viimasel korral (siiski mitte UAE, oli 5* hotell Aasias) üle leti viis passi ja öeldi kohe, et lapse passi pole vaja. Samas ei saaks nagu selle peale loota, eks.

Kui on valida ka hotelle, kus 12- aastane läheb veel lapse alla, siis ma vist pigem võtaksin selle variandi.

Jaanuarikuisest rannapuhkusest Shanghais ei maksa unistadagi, ka Hongkongis ei ole sel ajal randa asja. Ainus koht Hiinas, kus rand jaanuaris kõne alla tuleb, on Hainan/Sanya.

PS Hiina on ju ka viisat vaja või on see juba eelnevalt nagunii olemas? Aasias on iseenesest piisavalt sihtpunkte, kus on a) jaanuaris soe ja b) sisenemine viisavaba või oluliselt odavam viisa kui Hiinas.

Kindlalt on mingi odavam variant ka. Me toppisime paar talve tagasi kõik oma viieliikmelise pere riided ja saapad kahte kappi ja see ei olnud üle mõistuse kallis.

Edit: jah, seesama lingitud pakihoid. Tõesti 5/6 eurot kapp.

Ausalt, ma ei tahtnud sulle enne seda nõu anda, kuigi lugesin su küsimust, aga tegelikult on tõesti praktika selline, et sünniaasta ei huvita pärast enam kedagi. Olen korduvalt ostnud ainult lapsele pileti ja loomulikult vale sünniaastaga, sest teisiti ei saagi seda teha. Reaalselt lendas laps koos täiskasvanu(te)ga, kuid pilet oli vaja eraldi osta ja see ei ole võimalik.

Eestis omavastutust pole, see-eest on aga ravikulude ülempiir 75 000 eurot - Soomes ülempiiri ei ole. Väiksemaid või suuremaid erinevusi piirmäärades on veel. Nii et kellel on valida, kas võtta kaart Eesti või Soome Nordeast, siis tasub lisaks kaardi tingimustele enne otsustamist ka reisikindlustuse tingimusi lugeda.

Siiski-siiski, AIG Soome tingimustes on ka sama välistus sees.

AIG kindlustust ehk siis samu tingimusi, sh putukahammustustega seotud välistust pakub ka Nordea Gold kaardiga kaasas olev reisikindlustus. Sõltuvalt reisisihtkohast olengi eraldi kindlustuse juurde ostnud.

Kas 10,50 Vikinglinega ei ole tõesti veel piisavalt soodne?

Kui soodne peab sõit olema, et sinna sisse mahuks veel voucheri ostmise kulu?

Vabandan, kui mul on vale arusaam laevapileti hindadest.

Minul õnnestus Kuubal sularaha saada juba aastal 2009, kuigi seda mitte ATM-ist, vaid mingist eraldi kontorist peenes hotellis (neid kohti oli tollal terve Havanna peale paar tükki). Mis muidugi ei tähenda, et selle peale lootma peaks jääma.

Seepide-shampoonidega on seal jah pigem niipidi, et on muutunud heaks tavaks jätta lahkudes oma poolikud pudelid casa pererahvale. Samas pesu sai küll probleemideta pesta (käisime ka käsipagasiga).

Kui hoolikalt lugeda, siis on ka Helsingi linnatranspordi lehel siiski kirjas, et lapsed vanuses 7-16 saavad osta sooduspileti (ilma igasuguste elukohapiiranguteta), kuid sõidukaardi (ingliskeelsel lehel Travel Card) ostmiseks peab laps elama HKI-s või lähipiirkonnas.

http://www.hsl.fi/en/tickets-and-fares/discount-tickets/children

Vabandust, minu viga, lugesin pealiskaudselt. Sain aru, et inimene tahab osta siit kaks kruiisi ja kasutada teisest ainult tagasiotsa. Ise just kaalusin, kas selline variant tuleb kõne alla.

Kas laevafirmad ei kasuta lennukompaniide praktikat, et kui esimene ots jääb kasutamata, siis tagasisuund tühistatakse?

Mind ka huvitab, mis siis on see punkt, millele tuginedes booking.com tühistada sai?

To: leokran

Igaühe vaba valik, mina sinu valikuid ei halvusta. Kui mul on võimalus, st valida millegi vahel, siis jah, ma ei toeta endale vastuvõtmatut ideoloogiat, kuid hulluks ka ei lähe. Sa ei ole kindlasti ainus, kes nii mõtleb, väga paljud inimesed on ostetavad ja müüdavad. Kõik ei ole.

No ma saan aru, et see list on tehtud pigem selle mõttega, et neid maid/kohti võiksid naised mitte külastada protestiks selle vastu, et naisi koheldakse seal hmm, ütleme, et mitte kõige paremini. Midagi analoogset nagu see, et ma ei lenda Aeroflotiga hoolimata sellest, et nad pakuvad konkurentsitult kõige odavamat hinda. Ja see ei ole turvalisuse küsimus, lihtsalt mulle ka ei meeldi toetada oma rahaga ideoloogiaid, mida ma ei toeta.

Originaalartikkel (Stinne Loo ega teised tema kolleegid neid ise välja ei mõtle) on siin http://nypost.com/2014/12/01/5-places-women-shouldnt-spend-their-travel-dollars/