trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Maliliisu kirjutas: huulepulk on juba tahke

Minule on küll Tallinna lennujaamas öeldud, et huulepulk on vedelik…

Ja brie juust on ju ka teadaolevalt vedelik.

Neandertaal, aga mis saab neist, kellel polegi passi? Mis nemad EL-s reisides id-kaardile lisaks kaasa võtavad?

Veix73, septembris tehtud vaktsiini tõend kehtib ju maikuuni?

Vat ei tea, millest see oleneb. Kohati on lennufirmade pakkumised vägagi nähtavad ja siis teisel päeval on sama sihtpunkti otsides näha ainult vahendajate pakkumisi. Kui sügavamalt kaevama hakkad, leiad ka lennufirmade pakkumised, mis eelmine päev kohe nähtaval olid. St need on olemas, on head, aga mingil viisil peidetud. Makstud komisjonitasu muudab otsingutulemuste esitust?

Meelis, miks lahke vastutulek? Teistes pankades pole seda kaardiga/seotud kontolt  reisikulude maksmise nõuet kunagi olnud.

FD62, ma lihtsalt juhtisin tähelepanu, et ka sinu lingitud materjalis on märgitud testimisest vabastatuks ainult alla 24 tunni riigis viibivad kruiisireisijad, mitte kõik inimesed, kes alla 24 tunni riigis viibivad. Ja see on täiesti kehtiv nõue, mitte mingi kuudetagune.

See, kas ja kuidas saab ilma testita, ei olnud tegelikult minu teemapüstitus - ma soovisin siiski reegleid järgida. Ilmselgelt on vahele jäämise võimalus väike, kui mitte olematu.

Piirivalve lehelt lugesin, et Tll-Hel laevaliiklus (päevakruiis) ei kuulu kruiisi alla.

Please note that regular ferry traffic between, for example, Helsinki and Tallinn or Turku and Stockholm is not regarded as cruise ship traffic. https://raja.fi/en/guidelines-for-border-traffic-during-pandemic#cruise-ship-traffic

St oluline on vahet teha kruiisireisijal ja lihtsalt alla 24 tunni riigis viibijal.

Mingit vajadust ei ole täita arvutis, ma ütleksin, et äpis oli isegi mugavam täita.

Ma saan aru jah, et kontroll on pisteline, ma mõtlesin selle testi saabudes ära teha pigem selleks, et vastata kõigile reeglitele (mingi trahv on vist ka ette nähtud vahelejäämise puhuks). Ühepäevase Soome-reisi tarbeks ei tahaks nagu tõhustusdoosi ka tegema hakata, kuna korra juba olen läbi teinud selle, et kiire vaktsineerijana sattusin olukorda, kus tõhustusdoosi tegemise aeg saabus ootamatult vara. 

Ja henry086 kommentaari valguses on väga huvitav, et Vikingi laevadel on buffee suletud, kuna reisijaid on  nii vähe?

Aitäh, nüüd on asi selgem. Kui sadamas ikkagi mingi pikem  järjekord, siis paistab olevat mõistlik linna testimispunkti aeg broneerida.

Mul sõit selgub alles suht viimasel hetkel, ei taha küll igaks juhuks testimise eest maksma hakata.

Selle https://www.iatatravelcentre.com/world.php järgi ei ole tõesti enamikel juhtudel midagi nõutud. Eesti kodanikke (pro residente) puudutavad tingimused on seotud sellega, kus sa viimase 2 ndl jooksul käinud oled.

Ikka muudetakse, jah. Ma ostsin sügisel piletid Tenerifele ja SAS teatas tund aega hiljem, et lend on tühistatud. Kui on segmendid eraldi piletitel, siis ongi alati risk, et muudetud ajad enam ei klapi.

Jaanusm, kas see siis võis olla covid-tõenditega seotud? Et Soome elanikud pääsevad ju riiki nii ehk naa, teistel aga vaja tõendit kontrollida.

Nii, seda ma just ühes teises teemas küsisin, et kui sihtriik nõuab, et booster oleks tehtud x kuud parast teist doosi, siis kuidas nad seda kontrollida kavatsevad, kui covidpass kajastab ainult viimase doosi tegemise aega. Vastused olid, et seda ei kontrolligi keegi... No tahaks ka teada, kuidas tegelikult on.

Ma pigem ei ole kuskil kohanud seda, et tõhustusdoosile järgneks mingi ooteaeg. Tõhustusdoos on tõhustusdoos, mitte vaktsineerimiskuuri lõpetamine. Lõpetatuks loeti su vaktsineerimiskuur juba pärast teist süsti (või esimesega Jansseni puhul).

Alfakilo, kuskohast sellised andmed, et EUs kehtib 1/1 pass kuus kuud?

Tur1st, kas see 14päevane ooteaeg pärast tõhustusdoosi on mingi Tai-spetsiifiline nõudmine?

No niimoodi on tavaliselt olnud jah, aga saatkond on ju kuskilt võtnud selle info Tõhustusdoos peab olema tehtud hiljemalt neli kuud pärast viimase vaktsiinidoosi saamise kuupäeva; ühedoosilise Jansseni vaktsiini korral peab tõhustusdoos olema tehtud hiljemalt enne kahe kuu möödumist vaktsineerimisest.

TarmoK, küsimus oli tohohi kopitud nõuete kohta, kus on öeldud, et booster peab olema tehtud max neli kuud pärast eelmist doosi.

Ma ei saa aru, kuidas nad kontrollivad seal Prantsusmaal, millal mul booster tehtud on? Passist seda ju välja ei loe.

Neli kuud pärast viimast doosi - enamikes riikides ei tehtagi ju nii vara boosterit.

Kuhu sinna, Soome või Tenerifele? Ja üleüldse, kus on probleem, kui pass kaotab pärast Tenerifele jõudmist kehtivuse?

Norsu, selline tekst oligi või? "Hinnatud Hotels.com-i kliendina anname teada, et sulgeme 1. aprillil 2022 kõik

Eestis pakutava veebisaidi ja rakendusega Hotels.com seotud reisijakontod.” 

Kõlab natuke kahtlaselt ja arvestades, et nt mina ei ole sellist kirja saanud, siis kas on tegemist hoopis mingi scammiga? Kuhu kasutamata boonusööd kästi kanda?

Hmm, tundub siiski täiesti ametlik scam olevat. Sisse logituna on üleval servas pisikeses kirjas “Pane tähele, et me ei võta vastu majutuse broneeringuid kuupäevadeks, mis on pärast 31. märtsi 2022.” Broneerima hakates näitab kalendrit ainult märtsi lõpuni.

Booking.comist ei saa ju lennukipileteid osta. Suhelda tuleb sellega, kellele makse läks.