Viimased kommentaarid

Siin  https://koroonatestimine.ee/patsiendile/tasuline-testimine/  kõik testimiskohad kirjas.

Hmm, praegu vaatasin, et Confido punktidest on puudu Tallinna Sadam, seal saab ka antigeeni teha. 

Tulemus tuleb meilile.

Ma ise küsisin mõned päevad tagasi, mis saab neist, kes vaktsineeritud põdemisejärgselt ühe doosiga. Nüüd tean niipalju, et digiloos on minu immuniseerimisteatisel kirjas, et manustamise kordsus on 1 ja lahtris “järgmine immuniseerimine” - lõpetatud. Kuidas see vaktsineerimispassi kantakse, pole aimugi, selle kande saamiseks paluti oma perearsti poole pöörduda.

Vatse, aga mis saab neist põdenutest, kellele üks doos tehakse? Vaktsineerimispassi järgi on neil vaktsineerimine justkui pooleli ju. Hakkavad mingit eraldi tõendit kaasas kandma? Tehakse vaktsineerimispassi märge erisuse kohta?

Lisette, mees antigeenitesti siis ei teinudki või?

Neandertaal, antigeeni kiirtest on Saksa jaoks piisav, vatse vist juba 3x selles teemas seda kirjutanud ;)

Lennujaamas on testimispunktid eraldi, PCRi tehakse ainult saabuvatele reisijatele. Teised ei tohiks minu meelest pääsedagi sinna - kui su õde tuli saabuvalt lennult, siis seal alas ongi ju ainult saabujad.

See vist ikka nii raudne reegel ei ole, et positiivse PCR testiga lennukisse ei pääse? Finnair nt lubab. 

Või sa pidasid konkreetset lennufirmat silmas, kellega piletid on?

Haaletajal on täiesti õigus, sellist tõendit, nagu karvakera soovib, ei annaks ükski täie mõistuse juures olev perearst - seda, et inimene ei ole nakkusohtlik nüüd ja edaspidi, ei saa ükski meedik kinnitada. Kas tõesti peab Hispaania riigi jaoks tõend just sellises sõnastuses olema?

Aga tõesti, Hispaania kontekstis paistab olevat täiesti ebaoluline, kas perearst annab tõendi ja mis sinna tõendile täpselt kirjutatud on. Ma ei leia kuskilt sellist erandit, et positiivse testitulemusega üldse Hispaaniasse siseneda oleks võimalik. Samamoodi ei ole erandit vaktsineeritute kohta. Värskelt läbipõdenuna lootsin ka ausalt öeldes kevadepoole minna, aga ilmselt tuleb leida muu sihtkoht. Või äkki karvakera oskab öelda, mis allikale ta tugineb selle tõendi osas?

Edit: hmm, nüüd leidsin sellise koha https://www.spainvisa.eu/covid-test-entry-spain/ siin on kirjas, et läbipõdenutel pole isegi testi vaja teha Likewise, individuals who can prove they have already had COVID-19 and recovered do not need to have another test before the trip to Spain. They can do this by means of a medical certificate showing a positive test result and a subsequent medical discharge specifying that they are safe to travel.

Perearstide seltsi juhendi all pidasin silmas seda juba aastaid kehtivat juhendit, mille järgi perearstid peavad väljastama ainult neid tõendeid, mida nõuab seadus. Ehk siis lahendus on lihtne - kui riik näeb vajadust, siis muudetakse seadust ja seejärel on kõik perearstid kohustatud ka koroona läbipõdemise kohta tõendeid andma.

Haaletaja, ma oma väidetes lähtusin pigem sellest ERR uudisest, mis siiagi teemasse lingitud. Perearstid ilmselt lähtuvad oma erialaseltsi juhistest. Kindlasti on perearste, kes tõendi annavad, aga ilmselt on pigem nemad erandid, mitte minu perearst. (Mul ei ole konkreetset kogemust, sest pole neilt tõendit küsinud, aga lähtun lihtsalt analoogiast.)

Haaletaja, perearst ei anna tõendit. Minu PAK on tuntud selle poolest, et lõpetas ühena esimestest nt koolilastele tõendite andmise, kehalisest kasvatusest vabastuse andmise jms tõendite väljastamise. Praegu on perearstid avalikult välja öelnud, et selliseid tõendeid ei anta ja mul isiklikult ei ole mingit alust erandit loota.

Ma võin digiloo saidi ingliskeelseks panna, kuid haigusjuhu kirjeldus jääb ikka eestikeelseks. Ja selles kirjes ei ole isegi sõna covid, diagnoosina on “Tta paikme viirusnakkus.” Kõige lähem covidile on ambulatoorset epikriisi avades “C-19 test”.  Võib muidugi loota, et haigusjuhu lõpetamisel ilmub sinna midagi enamat, aga ingliskeelseks see ju ikka ei lähe.

Samas ei anna ka ju arstid selle kohta tõendit, et oled tervenenud?

Emand, mingit vajadust pole ju jääda testimiskeskuse kõnet ootama, kui saab ise aja broneerida veebis või ka testimiskeskuse kaudu telefoni teel. Sain perearstilt saatekirja juba telefonikõne ajal ja 5 min hiljem oli aeg broneeritud.

Mul selline värske kogemus, et kolmekesi andsime proovi Tln esmasp kl 15, kahe inimese vastused tulid väikese vahega hommikul 10-11 ajal, kuid minu vastus alles kl 19 õhtul (28 tundi hiljem).

Haaletaja kirjutas: Mul olid enne nii head lennud, aga Qatar muutis graafikut ja nüüd see Helsingi jama lisaks. Kahjuks ei saa ka samale lennule juurde lisada neid Helsingi pileteid.

Miks ei saa? Varem oli minimaalne aeg ühenduseks (ühel piletil muidugi) 35 minutit, kas selles osas on midagi muutunud? Või see on mingi koroonajastu teema, et ühele piletile ei müüda?

Samas oleneb ikka väga palju summadest. Kehvemal juhul võib kindlustus maksta pea sama palju kui broneering ja sel juhul oleks see päris mõttetu. Ilma kindlustuseta kaotad ju ainult broneerimistasu.

Tõesti, minu viga. Lugesin mingit uudist, kus UKst tulles kõlbas antigeeni test ja eeldasin, et siis peaks meile ka sobima. No nagunii ka UKst praegu sellega ei saa. Isegi Soomest ei pääse sellega... tekib küsimus, et kust siis üldse?

Ka Kanaarid aktsepteerivad antigeeni testi, mis kontrollib värsket, ägedat nakkust ja ei peaks andma positiivset tulemust kuu/kaks/rohkem aega tagasi läbi põdemise korral. Ei pea tingimata tegema PCRi, mis võib jääda pikalt positiivseks.

Tom75, kuna meil oli ka korraks plaan koolivaheajal Rootsi suusatama sõita, siis lugesin vatse poolt lingitud lehe läbi ja selle järgi aktsepteerivad nad ka antigeeni test. Antigeeni test peaks näitama eelkõige värsket, ägedat nakkust, seega peaks sobima läbipõdenutele?

Pool aastat tagasi mainis angu hea sõnaga Seesami tervisekindlustust, aga tõe huvides tuleb märkida, et seal on paar konksu (nagu enamasti). Lugesin just oma Luminori krediitkaardiga kaasa tuleva reisikindlustuse tingimusi ja nägin, et Seesam katab kulud ainult esimese 14 päeva jooksul, edasi oled üksi. Teine moment, mis tekitab minus suure küsimärgi, on see, et välistusena on kirjas reisimine riiki, mille haigestumisnäitaja on 25 või rohkem 100 000 inimese kohta. Milleks üldse selline kindlustuskate, mis reaalses elus ei ole saavutatav? 

Ma ei tea, võibolla saab Seesami lehelt paremate tingimustega kindlustust osta, aga igatahes need, kes teavad, et neil on panga kaudu Seesami reisikindlustus, peaksid küll väga tähelepanelikud olema.

Mingi kindlustusteema? Või kes talt seda paberit nõuab?

Ma julgen arvata, et kui TA oleks oma postituses veidi detailsemalt väljendunud, siis oleks ka foorumlaste reaktsioonid teistsugused olnud - kuskilt ei tulnud ju alguses välja, et VM selle ettepaneku tegi ja Tallink juba nõus oli. Jäi mulje, et keegi kutsub rahvast üles nõudma VM-lt Tallinki laeva väljumisaegade muutmist.

Kas seal ei või olla asi selles, et sul on check-in tehtud? Tavaliselt see välistab igasugused muudatused.

kat 1273 tõi sisse selle tõendi teema - ma olen juba mitu päeva mõelnud, et huvitav, kuhu ma peaksin seda tõendit nõutama minema ja mil viisil oleks võimalik rääkida endale välja see vajalik test, mis näitab, et ma ei ole nakatunud? (Ok, nüüd saab tasulisena teha, aga siiamaani ju ei saanud.) Mitte et ma kuskile hetkel minema hakkasin, aga puhtteoreetiliselt, sest päris paljud riigid nõuavad juba sisenemisel seda tõendit.

Aitäh, Merle V., sellega on siis selge nüüd. (Mitte et ma enne kahelnud oleks, aga...)