trip-krainetrip-ukraine-dark
Helsinkist Vaala minek rongiga

Plaanin augusti alguses Vaala sõita. Nagu ma olen aru saanud, siis on kõige mõistlikum minna rongiga ja just öise sõiduga, sest reis on pikk. Siinkohal tekkis mul aga küsimus, kas oleks tarvilik eelnevalt endale rongis koht broneerida (tahan ka magamiskohta)? Tegemist on esmaspäevase päevaga. Huvitav, kas siis on rongid täis või saab ka koha rongist ostes?

Kiirelt vaadates tundus, et vähemalt neti kaudu saab ainult osta, mitte broneerida. Visa või Eurocardiga sai vist ka. Samas telefoni teel saab ikka broneerida ka.

Aga E õhtu üldiselt peaks ikka kohti jaguma. Vähemalt kui samal ajal miskit suurt festivali vms seal algamas ei ole.

Üldiselt tasub aga pilet osta kassast, mitte rongist, sest siis saab paar eurot odavamalt.. Veel 50 senti saad odavalt kui ostad jaamas olevast automaadist..

www.vr.ee lehekülge olen külastanud küll ja vajalikud plaanid kätte saanud, aga kahjuks sealt ei saa vastust sellele, kui täis on rongid soomes :). Seepärast tahakski vastust neilt, kes Soomes rongiga liiklevad (on liigelnud)!

nad täis küll ole ostad pileti jaamast ja sõidad, liiklen ja liigun tihti

Kaugsöidurongile tasub alati koht ära broneerida, eriti kui kysimuses on öörong. Vastasel juhul vöib juhtuda nii, et keegi muu on seda teinud ja saanud just selle koha, kus sina magusasti magad. Öörongides on magamisplatse limiteeritud määr ja need lähevad teadagi esimestena loosi. Kui sa kohapealt (st Helsingist) ostad, saad sa kiirrongile istekoha (niikuinii) ja vöimaluse korral magamispaiga, juhul kui neid on. Sinule sobiv rong läheb Helsingist 22.27 ja sellel on yks rongi vahetus Oulus.