trip-krainetrip-ukraine-dark
Hiinast Vietnami ja Laosesse

Kas kellelgi on kogemusi Hiinast Vietnami ja Laosesse (Angkori) minemisega? Tahaksin Hiina minna järgmisel sügisel ja teha eelnevalt mitu reisimarsruuti, mille vahel valiksin selle järgi, kuhu Finnair odava hinnaga pileteid pakub. Kui Pekingisse või Shangaisse, reisiksin edasi Xiani kanti ja võib olla Guilini. Kui Guangzhousse, tekib alternatiiv Guilin ja võib-olla Xian, aga võimalik on ka ilma Xianita Vietnami ja Laose poole suunduda. On kellegi aimu lennukipiletite hindadest Guangzhou-Hanoi ja edasi Angkori, võib-olla on keegi maismaad pidi Hiina-Vietnami piiri ületanud? Kolme-nelja nädalaga peaks Guangzhoust Angkori jõudma ja tagasi, millegipärast on aga enamik reisijatest Angkoris Bangkoki (kallimad lennukipiletid) kaudu käinud. Enda reisikogemused piirduvad üksinda Indias käimisega ja ma ei usu, et mujal Aasias liikumine keerulisem oleks.

Isiklik kogemus puudub, aga kuna plaanisin algava aasta alguses retke samasse kanti (lõpuks sai otsustatud siiski Myanmari kasuks), siis sai natuke asju uuritud. Mina mõtleks marsuudi Guagzhou - Guilin - Kunming - Dali - Lijang - Kunming - bussiga Kunmingist Laose suunas Luang Prabangi (kaks - kolm ööpäeva). Luang Prabangist juba Vietnamesse ja Lõuna-Laosesse ja sealt edasi Angkori liikumine kergem. Hiinast Laosesse jõudmise variantide kohta vaata lisainfot siit

http://www.lonelyplanet.com/thorntree/message.jspa?messageID=13593281 http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?messageID=14329294&#14329294

Kui ei taha Laost läbida, siis Luang Prabangist peaks vähemalt kahe päevase bussisõiduga pääsema Vietnami.

Mugavaks läbimiseks eeldab see marsuut 5-6 nädalat.

Variandiks oleks ka läbi Guangzhou ja Guilini minna Vietnami ja sealt rongiga lõunasse, kust edasi siirduda Angkori. Angkorist tasuks edasi minna Bangkokki, kust Air Asiaga saaks soodsalt Hong Kongi või Macausse, kust Guangzhou/Shanghai juba lähedal.

... siis niipalju, et geograafiliselt on tegemist pikka ja kitsa maaüksusega ning vastu merd ulatuvate mägedega. Maismaad pidi Hanoist - Saigoni (põhjast - lõunani) on kahe ööpäeva tee. Buss pidi olema tappev - liikumiskiirused olematud, kohalikud veavad oma motikaid katusel, mille aeg-ajalt peale ja maha tõstmine võtab aega ning teedel hukkub aastas ca 15 tuhat inimest. Kuid see rong mida ka oma silmaga nähtud oli karm: tugevalt ülerahvastatud, ventilatsioon=avatud aknad, võrkkiigedes magajad vahekäikudes, mingite imepliitide peal tehakse ise süüa, rdt ja rongi enda seisukord on Ho Che Minhi aegadest. Soovitan soojalt Vietnamis liikumiseks lennukit, lennupilet oli alla 2 tuhande Saigonist - Hanoisse, kuid kohalike jaoks hullult kallis ning Vietnam Airlinesi lennnukid viimase peal. Kohaliku liikluskultuuriga saad sa nii-ehk-naa tuttavaks. Angkor Wat on Kambodzias ning Saigonist tehakse sinna bussireise. Need on seal mõeldud kohalikele ehk peaksid olema täiesti vastuvõetava hinnaga eestimaalasele. Muidugi Vietnamis nägin ka korra nn ööbussi ehk kus saab istme vähe rohkem allalasta ning iseenesest kulgeb pimedamal ajal, kui võrri mehed jalga puhkavad ehk liiklus on hõredam. Ainuüksi Saigonis on päeval liikvel üle 4 miljoni motorolleri !!!