Hispaanias matkamine

Oskab keegi soovitada mingit pikemat matkarada Hispaanias. Võiks olla kuskil 200km pikkune, mägedest läbi minna. Mõtlesin enne Camino de Santiago läbimisele, alustades Leonist, aga mulle tundub, et seal matkarajal pole suurt midagi vaatamisväärset. Pean silmas just loodust.

Hiljem suundun Caminito Del Rey matkarajale. Ideaalis võiks see selle lähiümbruses lõppeda, aga see pole esmatähtis:)

Ettetänades, Tuuli

Hispaania-Prantsusmaa piiril, Püreenedes, rannikult rannikule on kaks vägagi tuntud matkarada, Prantsusmaa poolele jääv, lihtsam ja pigem külast-külla kulgev GR10; ning Hispaania poolel on mägisem ja telkijatele sobivam GR11. Lisaks on seal tähistamata marsruut Haute Randonnée Pyrénéenne, mis kulgeb kõrgemal mägedes (ning mulle tundub ta täits ahvatleva mõttena). Need rajad on 600+ km, ning eri radasid saab ka omavahel kombineerida, nii et sobiliku 200 km lõigu võiks leida küll.

Kui tingimata ei pea just jala matkama või pole selleks piisavalt aega, siis on Hispaanias võimalik matkata jalgrattaga. Selleks on vanadel raudteetammidel matkarajad ja kutsutakse neid Vias Verdes (rohelised teed). Neid teid on erineva pikkusega, mõned on tõsised sõidud, aga paljud kõlbavad kogupere matkamiseks.
Teede kohta on oma sait www.viasverdes.es, kust saab valida piirkonna ja sobiva pikkusega tee. Jalgratta rentimine piirkonnas on omaette küsimus. Nende teede hulgas on Ojos Negros, mis on huvitav ja kuna on Valencia külje all, siis on Valenciast sinna lihtne peale saada ja ratast rentida. Ojos Negros on 160 km pikk ja neile, kes seda maad sõita ei jõua on antud ka "poole rehkenduse" võimalus.
Teine huvitav tee on Via del Aceite(õlitee), aga sellele peale saamiseks tuleb minna Jaen'i ja sealt ratas rentida, mis ei tarvitse sugugi lihtne olla.