Hong Kongi märtsis

Sõidame märtsis Hong Kongi ja oleks huvi nii toidu hindade-kas söömine toidukohas on kallis ja kui palju peaks olema üldse kaasas raha,siis HK dollareid ,et hästi tunda.Ka transport - kui kallis-metroo jne. Kas raha oleks parem sulas või kaardil,igasugu info oodatud ,kui on mahti teadjatel vastata.

Hong Kong on mitmekülgne maailmalinn ja pakub isegi piiratud eelarvega reisijatele võimalust end hästi tunda. Minu jokas osutus Hong Kong kardetust hulga odavamaks linnaks.

Metroo hind sõltub läbitavast distantsist: http://www.mtr.com.hk/eng/fares_tickets/tickets_index.html

Võimalikud ka turisti 1-päevased piletid või ettemaksuga kaardid.

Trammipilet 2.30 HKD http://www.hktramways.com/en/tramservice/schedulefare.html

Bussid: http://www.kmb.hk/eng/pdf/busfare.pdf http://www.nwstbus.com.hk/routes/concession/index.aspx

Praamipilet alates 2 HKD: http://www.starferry.com.hk/services.html

Lihtsustatud arvutus: 1 HKD=0,1 EUR

McDonalds: http://www.mcdonalds.com.hk/english/mccafe/default.asp?id=#/menu/ http://www.mcdonalds.com.hk/english/food/evm.htm

Toit on täpselt nii kallis, kui sa ise tahad. Kui sa julged sisse astuda auruste akendega toidukohta, kus kõik kirjad on ainult hiinakeelsed, siis ei maksa toit suurt mitte midagi ja maitseb metsikult hästi. Samuti asub Hong Kongis (küll mitte Hong Kongi saarel vaid Kowloonis) maailma odavaim Michelini tähega pärjatud restoran (http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/travel/4092393/Eat-at-Tim-Ho-Wan-the-worlds-cheapest-Michelin-starred-restaurant-in-Hong-Kong.html). Käsin HKs detsembri keskel ja sõin just pisikestes kohalikele mõeldud kohtades ja ei pidanud mitte kordagi pettuma, samuti käisin Tim Ho Wan-is ja peaaegu et surin õnnest :)

Konkurentsitult suurim kulu HKs on majutus, kõik muu võib enda jaoks väga odavaks teha.

Otse kesklinnas saab ka ööbida väga odavalt kui ööbida Chungking Mansionis, Mirador Mansionis või Tsim Sha Tsui Mansionis.