Horvaatia praamiühendus saarte vahel

Tere
Olen broneerinud endale juulis ööbimise nädalaks Braci saarel. Lisaks on väike plaan võib olla ka auto rentida. Sellest tulenevalt mõningad küsimused.
Maandun lennukiga Dubrovnikus ning sealt edasi oleks vaja Bracile kuidagi saada. Kas Braci saarele saab Makarska sadamast? Kas keegi on kursis, kui palju maksab auto pilet praamil? Kui keeruline oleks lennujaamast ühistranspordiga sõita sadamani, kust siis praamiga edasi Bracile saab?

1) Makarska ja Braci saare Sumartini küla vahel liigub praam 4 x päevas: http://www.jadrolinija.hr/pdfs/638.09.e.pdf, piletihind 30 kuna inimene, 140 kuna auto: http://www.jadrolinija.hr/pdfs/split-SVE.01.06.pdf.

2) Dubrovniku lennujaamast saab linna bussiga, mis väljub ca iga poole tunni tagant. Buss peatub tavaliselt terminali väljapääsust vasakul. Buss sõidab läbi linna ja peatub lõpuks bussijaamas. Sealt mine siis esimesele sobivale bussile, mis Makarskas peatub - üldiselt peaksid selleks sobima kõik Splitti minevad bussid, mis väljuvad ca iga tunni järel: http://www.libertasdubrovnik.hr/voznired.swf.

3) sobivam variant ühistranspordiga Bracile minekuks sõltub sellest, kuhu sa Bracil minna tahad. Makarskast minev praam läheb saare idaossa, samas on põhiline turismipiirkond (Supetar) pigem saarte lääneosas, kuhu on parem minna praamiga Splitist, lisaks on ka praamiühendus Splitist Bracile tihedam (12 praami päevas).

4) auto vedamine praamil on suht kallis lõbu, sestap kui on plaan vaid saarel olla, siis soovitan pigem ühistranspordiga Bracile minna ning auto seal rentida. Veelgi parem on rentida roller, millega on saarel lihtsam, odavam ja mugavam ringi liikuda. Rollerirendid on seal iga nurga peal.