trip-krainetrip-ukraine-dark
Hotellid Mumbais...
  1. august kohe-kohe käes ja pole veel otsustanud ühegi kindla hotelli kasuks. Mõned ideed on aga ootaks ka selles linnas eelnevalt viibinute kasulikke vihjeid! Nimelt plaanis sealkandis veeta nädalakene.

Kui kallis see peaks olema?

Ise ööbisin 2 ööd Colaba rajoonis, hotellid olid seal kallid keskmiselt 1600-3000 RS/öö. Soovitati hotelli Recidency 1800 RS/öö, mis on 20-30 min. jalutuskäigu kaugusel Indian Gate-st. Selle lähedal on väga hea kalarestoran Mahesh. Veel on seal hostelli tüüpi _(koledaid) hostelle hinnaga alates 500RS. Ruum akendeta (ise tabalukuga)lukustatavate magamis-boksidega. Garden Roadi tänaval oli ka mingi enam-vähem hotell, kus hinnad hakkasid 900RS/öö. Üldiselt on seal nn. abivalmis inimesi, kes tulevad juured küsivad, kas saavad sind aidata ja siis, vaevad-juhatavad, sind mööda soovitud hinnaklassis erinevaid hotelle, mille eest siis loodavad väikest tippi saada (oleks viisakas).

Musta-kollast värvi taksoga sõit lennujaamst sinna rajooni ~290RS ja ja maksmine toimub kilomeetri näidule vastava hinna alusel. Pead küsima taksojuhilt hinnatabelit. Muud jutud, mida taksojuht räägib on vale (üritavad küsida 500RS). Valged on erataksod. Rikšad kesklinna sõita ei tohi.

1 öö ööbisin Mumbai Centrali raudteejaama lähedal öö oli hinnaga 1000RS/öö. Hotell oli ok. Aga väljas kohalikega juttu ajades öeldi, et ma olen väga vales rajoonis.

http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4455495

Üldiselt oleks ok kui jääks vahemikku 300-500 eeku:P

500-600 RS eest sai mujal (Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi) väga korraliku toa. Kahjuks oli Mumbais suurlinnale omaselt kõik kallim. Mumbasi nähtud (näidatud) 500 RS eest hosteli tüüpi hotellid olid minu jaoks liiga koledad ja ohtlikud (just tuleohutuse seisukohalt) ja ma polnud nõus sinna jääma. Võibolla äärerajoonides on hotellide hinnad odavamad. Minu kogemus näitas, et üldiselt on kõigis linnades hotelle piisavalt, et ette borneerida pole vaja.

Olen 3 korda käinud ja julgen soovitada VT-raudteejaama juures asuvat Manama hotelli. U 1200 rs on super lux (st üsna talutav) ja 900 rs tavaline (st kuni 3 cm prussakad, auk põrandas ja suur häda ei pruugi alla minna. See on slummi kõrval, seal jalutada vist ei ole tõesti paslik. Sai seda tehtud ja siis sai ka kohalike käest sõimata. Ilmselt u sama teema, kui Soome vanaprouad öösel Kopli liinidel jalutavad. (oli ükskord selline krimiuudis; olevat 40 000 kr võrra ehetest ja rahast vaesemaks jäänud, kui mere ääres öösel jalutasid :)) Kui aga Colaba poole minna, st teisel poole, siis on okei. Pealegi on selles rajoonis (Fort) turistide peedistajaid suht vähe võrreldes Colabaga. 500 rs eest ei saa tõesti Mumbais midagi. Kallis linn.