Hurgadast Kairosse 1 päevane reis

Märtsi alul plaanis minna Hurgadasse ja kindlasti ka Kairos ära käia. Palju maksab 1 päevane bussireis Kairosse ja kas selle hinna sees on ka muuseumide külastused? Söök?

saabusin just hurghadast. Päevane reis Kairosse bussiga läbi estouri ostes 80 USD inimene. Hinnas lõuna ning muuseumi pilet. Samas kohalikust reisibüroost ostes reis odavam.

0
0

Kas päev oli väga ränk? Kus te täpsemalt käisite?

0
0

käisin Kairos kyll sharmist aga hurgadast pidi sinna peaaegu sama pikk sõit olema. Maksis kohalikust byroost 45 dollarit. Reis hakkas kell 12 öösel. Päev oli ränk maraton läbi Kairo. Koguaeg kiire. Egipt muuseum puupysti rahvast täis, ei kuule ega näe eriti palju. Pyramiidid -aega anti pool tundi. Söök on hinna sees. Söö palju tahad ja suht norm. toidud aga joogid pead maksma(0,3coca-10 kohalikku). No ja lõpuks papyruse ja parfyymi muuseum ja siis väsitav sõit tagasi. Hea ,et pyramiide nägin oma silmaga ja sfinks ka muidugi aga Kairo ise oli nagu pommiauk.

0
0

käisin ka bussiga Hurghadast ja võtsin eesti keelse giidiga, oli jah 80 USD, kohalikud pakuvad odavamalt. Kuskil pool 2 oli väljasõit ja tagasi õhtul 11, polnud nii kurnav midagi, sest bussis sai magatud, aga kiirus on jah peal. Hinna sees oli Egiptuse muuseum ja lõunasöök, papüüruse instituut, kus sai endale papüüruseid koju kaasa osta (seal saab ka kaardiga maksta) ja lõhnaõli muuseum või pood. Lisaraha eest võid käia püramiidi sees, aga kuna aega antakse koha peal olla hirmus vähe, siis arvatavasti ei jõua ja seal pole ka midagi näha, ainult käik. Aga kindlasti tasub Kairosse minna, kui sul jääb hommikusöögipakist sööki järgi, siis anna need Kairos tänaval olevatele lastele, nad on seal tõesti näljased või võta eesti kommigi kaasa. Kahju hakkas neist. Juua võta ka kaasa.

0
0

Meil vedas, kuna estouriga läks vähe inimesi sel päeval. Kõigest 9, niiet oli mikrobuss kus sai vabalt magada ja laiutada. ja erilist kiiret ei olnud kuhugi kuna 9 inimest on ikka 9 inimest, saab kiiremini nii vetsu peatuses kui ka mujal. Kui tavaliselt antakse aega nt. Kairo turuga tutvumiseks pool tundi siis meil oli aega tund või isegi rohkem aga ei avaldanud ise soovi. Egiptuse muuseumis olime 2 tundi ning külastasime papüüruse-kulla,hõbeda poodi.

0
0

marfa, kui Kairo on sinu jaoks pommiauk, siis..... olen ma ikka sõnatu küll

0
0

Kas keegi on käinud ka sellel kahepäevasel reisil Kairosse? Tahaks teada, kuidas selle programm tegelikkuses on ja kui värvikirev seltskond oli?

0
0

Käisime 2 päevasel reisil Kairos, minek oli Hurghadast, maksime 90 USD. Võtsime reisi kohalikult firmalt. Meil oli seltskonnas ukrainlased, rootslased, leedukad ja poolakad. Seltskond ei olnud väga suur. Giid rääkis inglise keeles. Esimesel päeval oli Kairo muuseumi külastus, kus olime ühed esimesed ja ei olnud veel rahvast nii palju. Kui hakkasime ära tulema, siis oli juba rahvast puupüsti täis. Seal olime kuskil 2 tundi. Siis läksime sööma ning peale seda külastasime Gisa püramiide. Seal oli meil küll aega umbes 2 tundi, aga meie soovisime ka külastada suuri püramiide seest, sest kui palju ikka Kairot külastad. Selle võrra oli meil natukene kiirem tempo kui teistel, sest olime ainsad, kes soovis suures püramidis käija, aga sai kõik nähtud. Siis viidi meid hotelli, kes olid kahepäevasel reisil. Seal oli õhtusöök ja hommikuśöök. Hommikul läksime Muhamed Ali moseesse, kus giid rääkis meiel kõigest, mis on seotud Egiptusega ja tema ajalooga. Väga palju huvitavad saime teada. Siis käisime Kairo vanas linnaosas, kus on hästi palju erinevadi kirikuid. Käisime papüüruse poes. Kairo turul, kus oli meil aega kuskil 1,5 tundi. Teisel päeval ei ole ette nähtud lõunatoitu, aga meie giid viis meid väga heasse kohta, kus sai niipalju süüa, kui soovisid. Hind oli kuskil 60 kr., aga võin natuke eksida. Joogi pidi eraldi juurde ostma. Väga maitsvad söögid olid seal. Siis enne ära minekud külastasime ka veel ühte poodi, sest seda soovisid meie reisilt poolakat. See oli selline pood, kus oli kvaliteetsest puuvillast tooted müügil. Selline oli meie reis ja jäime sellega rahule. Juurde peab veel maksma, kui soovid püramiide seest näha. Suur maksis 100 kohaliku ja väike 25 kohaliku raha.

0
0

Sorry, kui mu arvamus riivas Sind aga mulle jäi jah selline mulje. Võibolla oli asi kiiruses ,et ei olnud aega Kairoga lähemalt tutvuda. Bussi aknast nägi hästi palju pooleliolevaid maju(seepärast siis pommiauk) Ja yldmulje ikkagi vääääääga räpane linn.Niiluse kaldal oli pilt parem. Ja giid oli egiptlanna kes rääkis vene keelt aga suht raske oli ta jutust aru saada ja kahjuks läks palju huvitavat infi Kairo kohta kõrvust mööda. Samas hinna vahe kohaliku ja eesti ekskursiooni vahel on ikkagi väga suur ja ma ikkagi valiksin kohaliku reisibyroo. Lyngad täitsin kodus internetis surfates ja nii saingi päris tervikliku pildi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased